reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a branie pregabaliny

Dołączył(a)
1 Listopad 2022
Postów
6
Hej. Mam znajoma która jest w 4 miesiącu ciąży niedawno się zorientowała. Lekarza psychiatre ma dopiero za jakiś czas. Bierze pregabaline na stany lękowe codziennie. Czy ktoś z Was brała ten lek w trakcie ciąży i nic dziecku nie jest? Martwię się, pomóżcie
 
reklama
Żadne leki antydepresyjne nie są zalecane w ciąży. Jednak pregabaline chyba nie jest antydepresantem. Na pewno będziesz musiała skonsultować się z psychiatrą oraz ginekologiem. Tak naprawdę żaden lek nie jest bezpieczny w ciąży. Nawet leki przeciwbólowe, a nie wspominając o silnych lekach. Nikt Ci tutaj nor odpowie czy dziecku nie zaszkodziło, na te pytanie nawet do końca nie odpowie Ci lekarz. A jak usg? Wszystko w porządku?
 
W Charakterystyce Produktu Leczniczego powinny być informacje na ten temat lub będzie "brak danych" i/lub ewentualnie wpływ jaki lek miał na zwierzęta.
 
Wiesz, żadne leki w czasie ciąży nie są wskazane. Szczególnie na początku w 1 trymestrze. Dużo kobiet odstawia tego typu leki jak dowiaduje się o ciąży i próbuje sobie radzić sama. Czasem jednak stany lękowe mogą być silne i bez leków ciężko się obejść. Tylko lekarz może zdecydowac. A gwarancji czy one dziecku zaszkodzą czy nie nikt nikomu nie da. Po prostu wybiera się mniejsze zło.
Ważne żeby sytuację ocenił specjalista. Wejdź na wątek ciężarówki.z.nerwica. tam jest dużo dziewczyn.
A jest na terapii jakiejś? Może zamiast leków warto pójść w dobra terapię. Oczywiście po konsultacji z psychiatra i zgoda na odstawienie.
Ja brałam pregabaline ale jakiś czas przed ciążą. Wiedziałam że chce zajść, więc po dwóch tyg odstawilam i podpieralam się tylko terapia i praca własna.
 
2 tyg po stwierdzeniu ciąży odstawiłaś czy 2 tyg przed podjęciem starań? I wszystko ok?
Ja przed, dużo przed odstawilam. Brałam 2 tyg i rzuciłam to w cholerę, bo wiedziałam że sama mogę tylko sobie pomóc Ale zaczelam terapię i w ciąży jeszcze chodziłam. Aczkolwiek znam dziewczyny które brały na początku ciąży zanim się dowiedziały i potem odstawialy i wszytsko ok. Są też takie które biorą całą ciążę. Polecam ci znajdź tu na forum wątek ciężarówki z nerwica i tu pytaj
https://www.babyboom.pl/forum/temat/ciezarowki-z-nerwica.69659/page-1153
 
reklama
Do góry