reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Dziewczyny powiedźcie kiedy czułyście pierwsze ruchy dzieci? Jestem w połowie 19tego tygodnia i jeszcze nic nie czułam. To moja pierwsza ciąża i jestem otyła może to dlatego? Ostatnie USG miałam 3tygidnie temu i wszystko było OK . U lekarza będę za 2dni ale jakoś się denerwuje.
 
Dziewczyny powiedźcie kiedy czułyście pierwsze ruchy dzieci? Jestem w połowie 19tego tygodnia i jeszcze nic nie czułam. To moja pierwsza ciąża i jestem otyła może to dlatego? Ostatnie USG miałam 3tygidnie temu i wszystko było OK . U lekarza będę za 2dni ale jakoś się denerwuje.

Ja poczułam ruchy bliźniaków w połowie 19 tygodnia a jestem szczupła wiec spokojnie. ;)
 
Dziękuję za odpowiedź :) byłam dziś na usg połówkowym (jutro zaczynam 20 tydzień) i wszystko idealnie, dziewczynki 322g i 364g :) dno macicy 2cm nad pępkiem. A lekarz powiedziała że jeszcze może z 2 tygodnie będę musiała poczekać na pierwsze ruchy. :)
 
Ja dziś mialam kolejna wizytę. Obecnie 35t3d. Następna wizyta we wtorek. Dzisiejsza nic nie wniosła. Maluchy pomierzone od niechcenia i na szybko. Szyjka zgładzona. Rozmawiałam później z położną i mowila ze max w 37 tygodniu zrobią mi cięcie. Wiec zostało mi niewiele czasu.
 
Witam mamusie bliźniaków, chciałabym się was zapytać o mój przypadek ;)
Jestem w skończonym 26 tc. Wczoraj wzięłam sobie detektor tętna by sprawdzić tętno małego a tu dwa tętna słyszę jedno jest u góry brzucha w granicach 148 i zapisuje się wykres ciągły a drugie tętno jest nisko blisko prawego jajnika i 156 no i również jest zapis ciągły. Moje tętno jest wykrywanie w ok pępka 80. Od początku gdy mnie badali tętno mówili że się dwa nakładają i to jest moje. Dziecko ułożone poprzecznie ciężko zbadać usg, lekarze zalamywali ręce bo nie można było nawet zbadać serduszka. Byłam stymulowana clo i moja doktor na początku sugerował ciążę bliźniacza a później jakoś się zapodzialo te stwierdzenie. Czy możliwe że się teraz ujawnili bliźniaki?
 
reklama
A ja tak troszkę nie na temat :-) wszędzie czytam że ubranka dla noworodków trzeba prasować i nie mogę nigdzie znaleść informacji czy nie wystarczy jak wysuszę je w suszarce bębnowej? Po wyjęciu z suszarki ubrania są mięciutkie, bez kurzu i zanieczyszczeń. Nie wiem tylko czy temperatura i czas w suszarce wystarczą do zabicia tego co ma zabić żelazko. Przyznam się że ja swoich ubrań nie prasuję bo po wyjęciu z suszarki są bez zagnieceń. Macie suszarki do ubrań ? Prasujecie je jeszcze dodatkowo?
 
Do góry