reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

W 20 tc miałam zakładany. Pamiętam, że w piątek miałam szyjkę 16mm, pojechałam do szpitala, a w poniedziałek już tylko 6 mm zostało. Dlatego jak najszybciej musieli mi założyć krążek.
Nie ma się co bać tych krążków. Nie czuć ich, dobrze podtrzymują. A infekcja mało prawdopodobna bo jak dostaniesz krążek to od razu dostaniesz coś przeciwgrzybicznego np. co dwa dni. I nic się nie dzieje :) upławy tylko duże są. To jest minus. Ja na początku myślałam że mi wody odchodzą :D ale lekarz mi wszystko wyjaśnił i uspokoił.
A co bierzesz na te infekcje? I który teraz tydz u ciebie?
 
reklama
A na jaką długość i w którym tyg miałaś zakaldany? Ja też mam mieć zakaldany za 2 tyg i obawiam się trochę boję się

A co bierzesz na te infekcje? I który teraz tydz u ciebie?
10 tydzień mam. Biorę co dwa dni clotrimazolum. Do tego mam przepisaną luteinę 2x1 oraz magneB6 forte 2x2.
No i mam ogólnie leżeć...ale czasem grzeszę troszkę :) nie da się tak uleżeć. A że nic się po tym nie dzieje to sobie dalej pozwalam. Czasem posiedzę na huśtawce ogrodowej, raz w tygodniu podleję kwiatki. Nie czekam też aż ktoś mi przyniesie picie, tylko sama po nie idę.
Raz tylko miałam lekkie plamienie, ale wtedy faktycznie przesadziłam. Poleżałam plackiem dwa dni i wszystko przeszło wówczas.
 
To już wchodzisz w ten bezpieczny czas 😉super a rozwarcie też miałaś przy takie krótkiej szyjce?
Nie miałam rozwarcia, był tylko taki lejek wewnętrzny. A długości szyjki właśnie nie znam dokładnie, teraz lekarz mi nie powiedział. Powiedział tylko że jest dobrze :) ale do tej pory było 23mm więc duża poprawa
 
reklama
Brzuch już mam jak jedna pani w dniu porodu z pojedynczą ciążą :D więc spory :) 120cm już mam w obwodzie..
A sterydów jeszcze nie dostałam. Może w szpitalu za dwa tygodnie dadzą, nie wiem.
W tym tygodniu dostanę tylko antyD
 
Do góry