reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża po 40

Rozdepka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Sierpień 2021
Postów
243
@Rozdepka a może to co jest napisane, to nic takiego strasznego. Skoro lekarz takiego zapisu nie widział, to może nie jest to żadna poważna wada - wdech-wydech i byle do jutra. Może amnio wcale nie będzie potrzebna... Trzymam kciuki, żeby tak właśnie było u żebyś już od jutra mogła cieszyć się ciążą.
Trudne to wszystko. Myślałam że po tym co już w życiu przeszłam lepiej sobie poradzę z trudnościami, ale tu chodzi o moje Maleństwo. Oglądam zdjęcia z usg I zastanawiam się czy tam wszystko gra. Teraz pewnie jeszcze za wcześnie na szczegółowe oględziny, ale mam nadzieję że będę mogła takie zrobić przed 20 tygodniem, tj. przed badaniem połówkowym...żeby chociaż anatomię podejrzeć...
 
reklama

Doris3737

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Styczeń 2021
Postów
30
Cześć dziewczyny, pisałam tutaj jakiś czas temu, że się staram o drugie dzieciątko 😉 stwierdziłam że zapytam tak z ciekawości, czy robilłyscie badanie beta, jeszcze przed tradycyjnym testem ciążowym?
 
reklama

Rozdepka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Sierpień 2021
Postów
243
Rozdepka jeszcze nie bylas u genetyka? Bardzo czekam na Dobre wiesci ♥️
Hej. Wizyta przede mną. Dopiero koło 16.50. To będzie teleporada więc najwyżej ryczeć będę w domu a nie na korytarzu w przychodni.
Dziś robiłam badania ciążowe, morfologia, mocz i do tego dołożyłam sobie cukier, bo ostatnio za dużo słodkiego zjadam.
Jeśli te testy Nifty są takie czule jak reklamują to kiepsko to widzę nawet jeśli ta aneuploidia wyszła w przypadkowych odkryciach. Jest jakaś marna szansa że taki opis spowodowany jest potencjalnym mozaicyzmem łożyska ale bardzo nikła.
Na YouTube można znaleźć filmik z wywiadem z osobą i rodziną osoby mającej trisomie 3 chromosomu. Przykre to. Dzieci z zespołem Downa bywają w lepszym stanie.
Do tej pory po polsku nie znalazłam niczego. To musi być mega rzadka choroba.
No nic nie zrobię. Jeśli mam chorego synka to już tylko cud może się wydarzyć bo żaden lek genów mu nie naprawi. Tylko to oczekiwanie na odpowiedzi bardzo meczy. To jak droga krzyżowa, a jak tak bardzo chce już mieć pewność, jak jest.
Pewnie będzie amniopunkcja. Ale to dopiero za jakieś 2 tygodnie, bo zaczęłam 14 tydzień według ostatniego pomiaru z wtorku. Zastanawiam się czy na tym etapie ktoś mógłby szczegółowiej ocenić cechy anatomiczne płodu żeby zobaczyc czy są jakieś symptomy. Szczerze mówiąc to mam takie jedno zdjęcie z obrazu 3d, na którym widać bardzo szeroko rozstawione oczka...a to niestety jedna z cech wystepujacych w trisomii 3. Ale to tylko jedno zdjęcie i to nie najlepszej jakości..
Wyczytałam że ta trisomia występuje raz na 1 milion przypadków. Aż się wierzyć nie chce że to może się okazać prawdą.
 
Do góry