reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Rozdepka, ale jeśli zrobiłabys dzisiaj amniopunkcję, to niedługo byłby wynik, a na sanco tez będziesz czekać i to ponownie nie będzie pewne badanie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozdepka moze chodzilo mu o to ze nifty czy sanco nie sa uznawane za badanie diagnostyczne, do ich potwierdzenia i tak potrzeba amniopunkcji. Wiec to troche strata kasy.
Jak sie czujesz?
 
Rozdepka, ale jeśli zrobiłabys dzisiaj amniopunkcję, to niedługo byłby wynik, a na sanco tez będziesz czekać i to ponownie nie będzie pewne badanie.
No tak, ale amniopunkcja to ryzyko, a to moja ostatnia ciąża. Ja już nie będę więcej się starać. Normalnie kobiety decydują się mając lepsze podstawy do tego badania niż tzw. przypadkowe odkrycie w Nifty. Ja nabrałam wątpliwości.
 
No tak, ale amniopunkcja to ryzyko, a to moja ostatnia ciąża. Ja już nie będę więcej się starać. Normalnie kobiety decydują się mając lepsze podstawy do tego badania niż tzw. przypadkowe odkrycie w Nifty. Ja nabrałam wątpliwości.
No tak, ryzyko bardzo znikome ale jakies jest, faktycznie. Tylko jesli bedzie potrzebne leczenie czy cos to amnio jest podstawa . Tu na forum jest watek o amniopunkcji, jest tam czesto dziewczyna, kasia , ktora podpowiadala jakies nowsze i dokladniejsze badanie niz nifty i sanco, Z krwi oczywiscie.
 
No tak, ryzyko bardzo znikome ale jakies jest, faktycznie. Tylko jesli bedzie potrzebne leczenie czy cos to amnio jest podstawa . Tu na forum jest watek o amniopunkcji, jest tam czesto dziewczyna, kasia , ktora podpowiadala jakies nowsze i dokladniejsze badanie niz nifty i sanco, Z krwi oczywiscie.
Chyba nie potrzebuje dokładniejszego, chodzi tylko o potwierdzenie czy jest ryzyko trisomii chromosomu 3, bo obecny zapis nie jest zrozumiały nawet dla genetyka. W Sanko czułosc wynosi 95% dla innych trisomii niż typowe. To już lepsza podstawa do klucia brzucha.
 
No tak, ale amniopunkcja to ryzyko, a to moja ostatnia ciąża. Ja już nie będę więcej się starać. Normalnie kobiety decydują się mając lepsze podstawy do tego badania niż tzw. przypadkowe odkrycie w Nifty. Ja nabrałam wątpliwości.
Ok, nie pomyślałam. W sumie to było tylko w informacjach dodatkowych. Ściskam mocno i wierzę,ze będzie dobrze.
 
Najlepiej Jak zadasz konkretnie pytania genetykowi, dotyczace tej ewentualnej wady. Sa wady, ktore ujawniaja sie po' kilku miesiacach zycia , wiec warto wiedziec i od razu reagowac. Fajnie jakby genetyk powiedzial konkretnie czego Mozna sie spodziewac, wtedy latwiej podejmowac decyzje. Kiedy masz te wizute?
 
@Rozdepka , ja myślę, że przede wszystkim pomocy udzieli Ci podmiot, u którego kupiłaś badanie. Ja bym na Twoim miejscu skontaktowała się z nimi, powiedziała, że żaden genetyk nie jest w stanie udzielić Ci informacji i prosisz o pomoc. Jestem prawie pewna, że w ciągu kilku dni miałabyś jasną głowę :) Trzymam cały czas kciuki, żeby to Twoja błona między palcami (która jest związana z chromosomem 3) była odpowiedzialna za ten wynik :)
 
reklama
Hej. Dziś byłam u mojej gin. Ślad po odklejonej kosmówce zmniejszył się o 0,5 cm z każdej strony więc to już nie będzie mi spędzało snu z powiek. Jutro będę chciała zrobić dodatkowo test SANCO. Jeśli potwierdzi problemy w 3 chromosomie to zapiszę sie na amniopunkcje. Teraz trochę za mało danych, za mało konkretów.
 
Do góry