reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

reklama
Witam Was dziewczyny, jestem tu nowa. Podczytuje ten wątek od jakiegoś czasu i postanowiłam dołączyć. Mam 41 lat. To moja 4 ciąża ale tylko czterolatek w domu. Termin na 18.03. Jutro pappa i w środę usg. Bardzo się stresuje, mam złe przeczucia.
Witaj, doskonale znam ten stres, u mnie pappa wyszedł 1:11 na ZD, chodziłam po ścianach aż sobie wytłumaczyłam że przecież 10 na 11 dzieci w tym przypadku będzie zdrowe więc mam ponad 90% szans że dziecko jest zdrowe, kochana trzymam kciuki, wierzę że po badaniach odetchniesz z ulgą 🙂
 
Od początku krwawienia i plamienia. W zeszłym roku ciąża zatrzymana w 7tyg+5. Jakoś trudno mi uwierzyć że będzie dobrze.
Wiem jakie to trudne ale postaraj się odganiać te złe myśli, rób coś co odciągnie twoja uwagę, książki, filmy najlepiej komedie jeśli lubisz, muzyka, postaraj się wyciszyć aby do maluszka płynęła dobra energia
 
Witaj, doskonale znam ten stres, u mnie pappa wyszedł 1:11 na ZD, chodziłam po ścianach aż sobie wytłumaczyłam że przecież 10 na 11 dzieci w tym przypadku będzie zdrowe więc mam ponad 90% szans że dziecko jest zdrowe, kochana trzymam kciuki, wierzę że po badaniach odetchniesz z ulgą 🙂
Dziękuję 😘 Mam nadzieję że tak będzie.
 
Wiem jakie to trudne ale postaraj się odganiać te złe myśli, rób coś co odciągnie twoja uwagę, książki, filmy najlepiej komedie jeśli lubisz, muzyka, postaraj się wyciszyć aby do maluszka płynęła dobra energia
Mój synek to wymagający egzemplarz, więc dzięki niemu tego czasu a rozmyślania juz niewiele zostaje ☺ najgorsze są noce i to samonakrecanie się.
 
Mój synek to wymagający egzemplarz, więc dzięki niemu tego czasu a rozmyślania juz niewiele zostaje ☺ najgorsze są noce i to samonakrecanie się.
Aaa czyli jest mały synek 😃to rzeczywiście czasu na odpoczynek brak ale i na myślenie więc jest plus, moja ma 14 mies, wszędzie jej pełno, trzeba przetrwać i wierzyć że będzie dobrze, pamiętam jak mi ciąża się dłużyła, na szczęście nie będzie to trwać wiecznie, daj znać jak wyniki
 
U nas też najmłodszy słodziak ma 14 :-) :)


Dziewczyny, u mnie kryzys... Duży kryzys...
siły nadal brak, waga rośnie, mdłości jeszcze są, na szczęście mniejsze. Każda ciążę źle znosiłam, jednak mam wrażenie, że po 40 jest gorzej. No mam ochotę gdzie się schować tak na kilka miesięcy. Jestem zmęczona. Wiem, że to minie, jednak teraz wydaje mi się, że już tak zostanie na amen. :yes: Nie mogę się pozbierać. 🤦‍♀️

Też tak macie mamusie? :confused::eek:

P. S.
Pytanie do mam nastolatków +11. Jak wasze nastoletnie pociechy zareagowały na ciążę?
U nas oczywiście niezadowolenie... czego się z resztą spodziewałam.
Hej ciąża to huśtawka nastrojów. 😘 Będzie lepiej🥰
Ja akurat ciąże znoszę lepiej🤪niż poprzednie. Mi siły wróciły i ogarniam jakoś narazie, mi w kość dają dojazdy dzieciaków do szkoły bo nie zawsze pasuje autobus, a nie chce żeby pierwszak czekał 3h w świetlicy bez gier i zabawek...
Moja 11sto latka zachwycona dzieckiem szczególnie że się siora szykuje😉
Usg prenatalne wyszło bardzo dobrze teraz krew jeszcze, zobaczymy...
 
reklama
U nas też najmłodszy słodziak ma 14 :-) :)


Dziewczyny, u mnie kryzys... Duży kryzys...
siły nadal brak, waga rośnie, mdłości jeszcze są, na szczęście mniejsze. Każda ciążę źle znosiłam, jednak mam wrażenie, że po 40 jest gorzej. No mam ochotę gdzie się schować tak na kilka miesięcy. Jestem zmęczona. Wiem, że to minie, jednak teraz wydaje mi się, że już tak zostanie na amen. :yes: Nie mogę się pozbierać. 🤦‍♀️

Też tak macie mamusie? :confused::eek:

P. S.
Pytanie do mam nastolatków +11. Jak wasze nastoletnie pociechy zareagowały na ciążę?
U nas oczywiście niezadowolenie... czego się z resztą spodziewałam.
Każdy miesiąc niesie coś nowego, zmęczenie minęło, teraz gnębi mnie zgaga i szybciej łapie zadyszkę. Malutka chyba
U nas też najmłodszy słodziak ma 14 :-) :)


Dziewczyny, u mnie kryzys... Duży kryzys...
siły nadal brak, waga rośnie, mdłości jeszcze są, na szczęście mniejsze. Każda ciążę źle znosiłam, jednak mam wrażenie, że po 40 jest gorzej. No mam ochotę gdzie się schować tak na kilka miesięcy. Jestem zmęczona. Wiem, że to minie, jednak teraz wydaje mi się, że już tak zostanie na amen. :yes: Nie mogę się pozbierać. 🤦‍♀️

Też tak macie mamusie? :confused::eek:

P. S.
Pytanie do mam nastolatków +11. Jak wasze nastoletnie pociechy zareagowały na ciążę?
U nas oczywiście niezadowolenie... czego się z resztą spodziewałam.
Ja mam to szczęście że moje dzieciaki już duże i mogłam spać kiedy tylko była potrzeba. Teraz 6 msc wszystko minęło, za to pojawiła się okropna zgaga szczególnie w nocy. Malutka daje też popalić, skacze w tym brzuchu ile sił 🥰 oczywiście najwięcej w nocy. Ciąże znoszę bardzo dobrze, jedynie to faktycznie szybciej się męczę podczas wysiłku no i noce mam bezsenne, ale to wynik wieloletniej pracy zmianowej. Będzie coraz lepiej, odpoczywaj kiedy tylko masz szansę 😊
 
Do góry