reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Ja już po prenatalnych. Skakałabym z radości do góry, gdyby w wyniku Nifty, w przypadkowych odkryciach, nie wpisano mi aneuplodi autosomalnej: "chromosom 3: powyżej normalnego stężenia". Lekarz który robił badanie nie jest genetykiem i powiedział że widzi coś takiego pierwszy raz. Genetyk dopiero w piątek. Chyba oszaleję do piątku😪
 
reklama
Ja już po prenatalnych. Skakałabym z radości do góry, gdyby w wyniku Nifty, w przypadkowych odkryciach, nie wpisano mi aneuplodi autosomalnej: "chromosom 3: powyżej normalnego stężenia". Lekarz który robił badanie nie jest genetykiem i powiedział że widzi coś takiego pierwszy raz. Genetyk dopiero w piątek. Chyba oszaleję do piątku😪
Moze jakas taka wada, ktorej sie normalnie nawet nie rozpoznaje bez badan, skoro lekarz nie znal.. a usg itp ok?
 
Moze jakas taka wada, ktorej sie normalnie nawet nie rozpoznaje bez badan, skoro lekarz nie znal.. a usg itp ok?
Reszta jest ok. Jakby nie to Nifty, to bym nawet nie wiedziala że coś jest, bo usg i badanie krwi wyszło dobrze jak na moje 43 lata.
Najgorzej że w necie nie można niczego znaleźć. Zostaje tylko genetyk.
 
Reszta jest ok. Jakby nie to Nifty, to bym nawet nie wiedziala że coś jest, bo usg i badanie krwi wyszło dobrze jak na moje 43 lata.
Najgorzej że w necie nie można niczego znaleźć. Zostaje tylko genetyk.
No czekanie jest straszne. Ten brak informacji moze byc dobra informacja. Czesto sa jakies wady genetyczne ,ktore jakby nie badanie, nikt by nie mial przypuszczenia nawet. Tym bardziej, ze strukturalnie jest ok. A na kogo czekasz? W sensie plci...
 
Eh, trudna ta ciaza Twoja ... Trzymam kciuki za Happy End . Oby wyjasnienia genetyka byly dla was uspokojeniem . Proponowali amniopunkcje?
Ginekolog nic nie mówił bo pierwszy raz na oczy taki zapis w wynikach Nifty widział. Od razu pokierował do genetyka. Tu już pewnie będzie mowa o badaniach inwazyjnych, bo co zostało. Do tego chromosom 3...po polsku nic o tym nie piszą. Publikacje są obcojęzyczne. Poza ty nie wiem co oznacza zapis mówiący o podwyższonym "stężeniu"...W polskich publikacjach nie używają takiego zwrotu. Chyba osiwieje...Serce mi się rozpada na kawałki.
Do tego całymi dniami jestem sama. Tak się złożyło że mój partner jest teraz mocno obciążony innymi sprawami i ciężko to pogodzić. Brakuje mi teraz takiej bliskości. Całkiem straciłam poczucie bezpieczeństwa😢
 
Ja tez nigdy nie słyszałam, może warto w takim razie rozważyć amniopunkcję. Testy z krwi mówisz ze Ok, usg tez Ok. Bez amniopunkcję będziesz się zamartwiać.
 
Ginekolog nic nie mówił bo pierwszy raz na oczy taki zapis w wynikach Nifty widział. Od razu pokierował do genetyka. Tu już pewnie będzie mowa o badaniach inwazyjnych, bo co zostało. Do tego chromosom 3...po polsku nic o tym nie piszą. Publikacje są obcojęzyczne. Poza ty nie wiem co oznacza zapis mówiący o podwyższonym "stężeniu"...W polskich publikacjach nie używają takiego zwrotu. Chyba osiwieje...Serce mi się rozpada na kawałki.
Do tego całymi dniami jestem sama. Tak się złożyło że mój partner jest teraz mocno obciążony innymi sprawami i ciężko to pogodzić. Brakuje mi teraz takiej bliskości. Całkiem straciłam poczucie bezpieczeństwa[emoji22]
To zrozumiałe, że nie czujesz gruntu pod nogami. Takie wieści potrafią sprawić, że wszystko się rozpada. Samotność nie pomaga...
Bądź tu, dziewczyny są wspaniałe. Będą przy tobie na ile to możliwe przez internet. Ja zawsze proponuje pojechać do kogoś na kilka dni jeśli masz taką możliwość by nie dać się myślom. Nie napiszę ci, że będzie dobrze, bo tego nie wiem. Wiem jednak, że tobie może być ciężko myśleć pozytywnie. Mnie przychodzi to łatwiej. Więc teraz wesprzyj się na mnie. Będę myśleć o tobie i o maluszku z ogromną nadzieja [emoji178], by ta zmiana była jak najmniej inwazyjna. By pozwoliła ci Cieszyć się maluszkiem i macierzyństwem[emoji177], a maluszkowi mimo wszystko dała zdrowie i życie[emoji172]. Nie znam genetyki, ale znam cuda i w nie wierzę. One się dzieją każdego dnia. Niech przychodzą do ciebie i maluszka w obfitości [emoji3059]
 
reklama
Bardzo Wam dziękuję. To wsparcie jest nieocenione. Przynosi ulgę.
Muszę dotrwać do piątku. Poddam się dalszej diagnostyce jeśli trzeba będzie. To dla mnie ważne bo dziecka chorego nie zamierzam rodzic w naszym szpitalu. Porodówka ma fatalne opinie. Personel pielęgniarski taki sobie. A takie dzieciątko będzie od razu potrzebowało dobrych specjalistów, diagnostów. Ja też będę potrzebowała wsparcia. U nas tego nie ma....
Wylałam dziś morze łez. Po ciuchu błagam Boga żeby wszystko było dobrze.
 
Do góry