reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Alza Oliwia ma 3,5 roku. Nie pozwoli mi bo miałam już cc przez ablajce. Do tego 3 poronienia w tym 2 lyzeczkowabia. Teraz mam lozysko nisko schodzace i powiedział ze on ryzykować nie będzie. Nawet ma mnie polozyc wcześniej w szpitalu żeby monitorować sytuacje.
 
reklama
Mum to be najważniejsze to się nie poddawać, ja jestem po 3 stratach przed 4 podejściem znalazłam dobrego lekarza, zrobiłam wszystkie możliwe badania i dopiero po roku pozwolił nam się starać po odpowiednim przygotowaniu. Trzymaj się.

Gloria czekamy na wieści po wizycie :)
 
Ostatnia edycja:
Wiecie co zaczynam podejrzewac ze cos sie zaczyna dziac. Od wczoraj mam bole w dole brzucha a dzis doszla biegunka. Cos mi sie zdaje ze max w weekend wyladujemy w szpitalu. Chyba ze panikuje bo to tez niewykluczone...za godzine mam wizyte to sie wszystko okaze :)
 
gloria To może weź ze sobą torbę, bo jeszcze po badaniu zaczniesz rodzić ;-) Taka biegunka zwiastuje poród - wiele dziewczyn tak ma tuż przed porodem. W sumie u Ciebie to już czas :D Daj znać po wizycie!
 
Gloria dziewczyny mają rację bierz ze sobą torbę i czekamy na wieści :D

Witch jakie dokumenty i w jakim czasie muszę dostarczyć pracodawcy aby iść na macierzyński? Bo nikt z pracy jeszcze się ze mną nie kontaktował.
 
Magdalena I pewnie nikt w tej sprawie nie będzie się kontaktował ;-) Musisz załatwić wszystko sama ;-)

Opcje są dwie:

1. chcesz zacząć korzystać z macierzyńskiego przed porodem max 6tyg. - Zaświadczenie o przewidywanej dacie porodu - ale podejrzewam, że ta opcja Ciebie nie dotyczy, więc nie będę się rozpisywać ;-)

2. chcesz korzystać z macierzyńskiego od dnia porodu - wówczas dostarczasz:

a) Skrócony odpis aktu urodzenia dziecka (może być kopia z poświadczeniem zgodności z oryginałem) - tu najlepiej od razu wysłać tatusia do urzędu stanu cywilnego, by szybko sprawę załatwić ;-) Będzie potrzebował:
  • Zaświadczenie ze szpitala o narodzinach dziecka
  • Odpis aktu małżeństwa (przypadku, gdy jesteście małżeństwem) - a jeśli zgłaszacie w tym samym Urzędzie, w którym braliście ślub, to chyba nic nie trzeba
  • Dowód osobisty Twój i męża
b) wniosek o urlop macierzyński i rodzicielski - max do 14 dni po porodzie - musisz określić czy chcesz dostawać przez cały okres 80% czy też najpierw 100% a potem 60% wynagrodzenia

Edit. A żeby było wszystko do kompletu - to tatuś powinien zgłosić się jeszcze do urzędu miasta (lub gminy) z aktem urodzenia po numer PESEL (potrzebny np. do becikowego i do zgłoszenia do ubezpieczenia)
 
Gloria trzymam kciuki :D

Witch po Twoim opisie dochodzę do wniosku, że nie doceniłam męża, który to wszystko załatwił w jeden dzień bez mrugnięcia okiem ;)

Cholera, ja jeszcze nawet walizki nie mam spakowanej...
 
reklama
Witch teraz numer pesel odbiera się razem z aktem urodzenia w USC :)
(Bo myślę ze raczej w każdym mieście jest tak samo. Mąż pojechał po akt urodzenia i odrazu otrzymał papier z nadanym numerem pesel, nigdzie więcej nie jezdzil).
 
Do góry