reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Leżałam z dziewczyną, która miała założony TAC bo po 2 porodach w okolicy 20tc nie chciała kolejny raz stracić dziecka. I mimo iż od początku miała to zakładać w szpitalu NFZ, ale za swoje pieniądze to jeden lekarz jej odmówił bo wprost powiedział, że dopiero jak straci trzecie dziecko w tak wysokiej ciąży 😱



Być może się mylę, ale zagraniczne raczej wyobrażam sobie jeszcze gorzej skoro w większości krajów wysokorozwiniętych do 12tc w ogóle nie uznaje się ciąży jako takiej. Na jakimś wątku mamusiowym widziałam dziewczynę, która załatwiała sobie luteinę w UK na lewo, bo nikt by jej nie dał, a ma stwierdzoną w PL niedomogę. Mimo to w UK nie kwalifikuje się na wspomaganie (tzn. tak zrozumiałam)
Fakt zagranicą też nie jest lepiej.
W nie których krajach nie uważają ciąży przed 12 tygodniem a i po 12 to też nie jest tak że nagle ciężarnej wszystko się należy.
A czasem wystarcza leki i można spełnić marzenie o dziecku.
Taśma TAC jest wybawieniem dla dziewczyn które mają problemy z donoszeniem ciąży z związku z krajacaca się szyjka macicy.
Teraz o tym się mówi bo kiedyś to była na ten temat wielka cisza.
 
reklama
Ja zrobiłam kariotyp z mężem - wyszedł prawidłowy , w sumie nic mi lekarz o ANA nie mówił może przy okazji sobie zrobię ;)
U nas wystarczyło tak naprawdę to jedno badanie żeby znaleźć przyczynę.
Wiele wylanych lez dlaczego akurat to mnie spotkało. Milion wylanych lez w pewnym momencie nawet żałowałam że się zdecydowaliśmy na to badanie.
W mężu mam mega wielkie oparcie bo inaczej to bym chyba zwariowała.


W pewnym momencie odpuściliśmy daliśmy sobie czas tak jak jedna z genetyczek nam poradziła dajcie sobie trzy lata jeśli w tedy nie zajdzie pani w ciążę w zdrowa ciążę ja Wam pomogę przejść przez procedurę in vitro. Daliśmy sobie ten czas i udało się zajść naturalnie gdzie jesteśmy już w 16 tygodniu.
Wierzymy że będzie dobrze ze maluch jest zdrowy nie podjęliśmy się żadnych badań wyłącznie dobre usg prenatalne po porodzie się wszystko okaże ale mimo wszystko kocham tego dzieciaka co noszę pod sercem ❤❤ mamy i taty skarbeczek.
 
U nas wystarczyło tak naprawdę to jedno badanie żeby znaleźć przyczynę.
Wiele wylanych lez dlaczego akurat to mnie spotkało. Milion wylanych lez w pewnym momencie nawet żałowałam że się zdecydowaliśmy na to badanie.
W mężu mam mega wielkie oparcie bo inaczej to bym chyba zwariowała.


W pewnym momencie odpuściliśmy daliśmy sobie czas tak jak jedna z genetyczek nam poradziła dajcie sobie trzy lata jeśli w tedy nie zajdzie pani w ciążę w zdrowa ciążę ja Wam pomogę przejść przez procedurę in vitro. Daliśmy sobie ten czas i udało się zajść naturalnie gdzie jesteśmy już w 16 tygodniu.
Wierzymy że będzie dobrze ze maluch jest zdrowy nie podjęliśmy się żadnych badań wyłącznie dobre usg prenatalne po porodzie się wszystko okaże ale mimo wszystko kocham tego dzieciaka co noszę pod sercem ❤❤ mamy i taty skarbeczek.
gratuluje ci ! I oby pięknie i do końca :) trochę mnie zaczyna irytować ze sama muszę wynajdować i robić te przeróżne wyniki ... a niby jestem w klinice niepłodności ...ze niema jednej uniwersalnej listy badań które musi zlecić lekarz po poronieniach ... takie szukanie wiecznie po omacku
 
gratuluje ci ! I oby pięknie i do końca :) trochę mnie zaczyna irytować ze sama muszę wynajdować i robić te przeróżne wyniki ... a niby jestem w klinice niepłodności ...ze niema jednej uniwersalnej listy badań które musi zlecić lekarz po poronieniach ... takie szukanie wiecznie po omacku
No to lekkie zdziwienie bo skoro jesteście w poradni niepłodności to oni powinni kierować na różne badania żeby wykluczyć wszystko co się da i żeby się w końcu udało.

Przepraszam że pytam ale ja jeszcze Was dobrze wszystkich nie znam a masz dzieciaka czy cały czas się staracie?
Poronienia ?
 
gratuluje ci ! I oby pięknie i do końca :) trochę mnie zaczyna irytować ze sama muszę wynajdować i robić te przeróżne wyniki ... a niby jestem w klinice niepłodności ...ze niema jednej uniwersalnej listy badań które musi zlecić lekarz po poronieniach ... takie szukanie wiecznie po omacku
Lista badań po poronieniach jest dość uniwersalna jeśli masz możliwości wykonać wszystkie badania na raz. Lekarze niestety robią je często kaskadowo :(
 
gratuluje ci ! I oby pięknie i do końca :) trochę mnie zaczyna irytować ze sama muszę wynajdować i robić te przeróżne wyniki ... a niby jestem w klinice niepłodności ...ze niema jednej uniwersalnej listy badań które musi zlecić lekarz po poronieniach ... takie szukanie wiecznie po omacku
niestety, były tu dziewczyny po nieudanych in vitro z tak dziwnymi (olewczymi) zaleceniami z klinik, że naprawdę wychodzi na to, że wszędzie można trafić źle i ogarnięty lekarz to wcale nie taka oczywista sprawa
 
No to lekkie zdziwienie bo skoro jesteście w poradni niepłodności to oni powinni kierować na różne badania żeby wykluczyć wszystko co się da i żeby się w końcu udało.

Przepraszam że pytam ale ja jeszcze Was dobrze wszystkich nie znam a masz dzieciaka czy cały czas się staracie?
Poronienia ?
Tak ;-) mam już 10 latka ... i trzy poronienia bo się od 2018 wzięłam za robotę .. i nie spodziewałam się ze może coś nie pójść ..
 
Tak ;-) mam już 10 latka ... i trzy poronienia bo się od 2018 wzięłam za robotę .. i nie spodziewałam się ze może coś nie pójść ..
No to już masz małego kawalera 😍
Super.

Za mną też 3 poronienia ostatnia ciąża bliźniacza chłopcy 😢
Najbardziej mnie chyba ta strata dotknęła ale podniosłam się szybciej niż po poprzednich w sensie szybciej wróciłam do pracy.
 
Hej, mam pytanie ponieważ dołączyłam niedawno, trochę poczytałam i nie mam nikogo wśród znajomych aby tak wnikliwie pytać... Na koniec marca miałam łyżeczkowanie w szpitalu i czy już się mogę starać? Pytam czy któraś po 2 mięs już się starala?? Lekarz mówił 1 mięs, położna 2 a na teleporadzie że można 3 poczekać😉
 
reklama
Hej, mam pytanie ponieważ dołączyłam niedawno, trochę poczytałam i nie mam nikogo wśród znajomych aby tak wnikliwie pytać... Na koniec marca miałam łyżeczkowanie w szpitalu i czy już się mogę starać? Pytam czy któraś po 2 mięs już się starala?? Lekarz mówił 1 mięs, położna 2 a na teleporadzie że można 3 poczekać😉
To zależy jak się czujesz i czy jesteś gotowa? Jedni lekarze zalecają starać się od razu inni odczekać 3 miesiące.

Minęło w sumie 2 cykle ?
 
Do góry