reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

Ostatnie dni sie bardzo dluuuza, a zeby opisac samopoczucie to chyba trzebaby bylo otworzyc osobny watek pt "kacik narzekania" heh;-)

...na szczescie Maya bedzie juz wkrotce z nami :-):-):-)
 
reklama
hej wszystkim dzieki wielkie za mile slowa :D
nie poczytam was za bardzo bo malutka zajmuje mi aly dzien i cala noc teraz mam chwilke bo zasnela a fotki postaram sie wrzucic na dniach mojej kruszynki
Wiec taki jesli chodzi o porod to poszlo szybko i sprawnie, bole mialam na dwa dni przed ale temte skurcze meczyly mnie cala ciaze a 20 z rana zaczelam lekko krwawic jak o 8 zadzwonilam do szpitala tak dopiero po 12 pojechalam bo skurcze byly czestsze i bardziej intensywne. W szpitlu szybciutko przeprowadzili wywiad i rozwarcie bylo juz na 4cm i po 3 godzinkach malutka byla juz u mnie mnie na piersi. Z przeciwbolowych jechalam na gazie hehe :D ale takie systematyczne oddychanie naprawde pomoglo ze malutka tak szybko sie urlodzila pierwszy dzidzius 3 godzinki i po bolu. Niestety w szpitalu zabrali mi ja na intensywna opieke po 2 dobach bo poziom glukozy strasznie zmalal i musieli miec na nia oko. Oczywiscie plakalam jak bobr jak mi ja zabierali ale po 8 godzinkach wszytsko sie unormowalo i spowrotem byla przy moim lozeczku. Przez to ze urlodzila sie taka malenka 2340 to mala problemy zeby ssac cycusia ale teraz juz robi postepy i idzie jej to coraz lepiej. Teraz jestesmy juz w domku od 3 a ja nie moge oderwac od niej wzroku taka jest kochaniusia malusia. Nazwalismy ja Maya Oktawia i juz ma swoj akt urodzenia wiec powoli sie bede zabierac za wypelnianie wszystkich wnioskow o benefity. No nic to tyle na teraz ide zjesc szybko zupke i zaraz pora karmienia buziaki dla wszytskich i do milego oby czesciej ;)
 
Ostatnia edycja:
przykro mi MEDIO,mam nadzieje ze bedzie lepiej-trzymam kciuki!!! SACHMECIA to jak dlugo bylas w szpitalu?? i DZIEWCZYNY prosze napiszcie mi gdzie sie rejestruje dziecko jak sie urodzi?? bo zielona jestem. pozdrawiam wszystkich cieplutko ja czuje sie ok,tylko ta przeklęta zgaga...:wściekła/y:
 
Sachemcia gratuluje!!!! duzo zdrowka wam zycze i szybkiego powrotu do formy ;-)

ja zaczelam prace, taka na 3tg tylko, ale nie ma mnie w domu praktycznie od rana do wieczora, podczytuje was troszke ale ogolnie brak czasu na pisanie! pozdrawiam i lece juz lulu bo padam
 
hej dziewczyny dopiero przez przypadek znalazlam ten watek! Mieszkam w anglii i jestem w 7 miesiacu ciazy do tej pory bylam na forum listopadowek ale w polsce wszystko inaczej wiec strasznie sie ciesze ze was odnalazlam:-) zawsze to razniej bedzie;-)
 
witam mamuski i te przyszle ja dopiero poczatek ciazy bo niecale 15 tygodni termin mam n a23.02.2010 jak narazie planuje porod naturalny ale szczeze to sie boje mam dwojke dzieci i rodzilam zawsze naturalnie ale teraz jestem w uk i sie boje niepodoba mi sie tutejsz opieka tylko dwa usg bez gina to nie do czego sie przyzwyczailam :tak:;-):-)pozdrawiam wszystkich
 
Witam wieczorkiem.
weri, zocha2005 witajcie.:-)
zocha2005 ty podobnie jak ja, ja mam termin na 2 marca, chociaz polozna mi wyliczyla na 27 lutego. No ja tez na poczatku bylam przerazona, ze tylko 2 usg. Dobrze przynajmniej ze jak masz wizyte z polozna to serduszka mozna posluchac, przynajmniej ja tak mialam.

My dzis dwa leniwce w domu. Posprzatalam rano, obiadek zrobilam i nic sie nie chce. Jutro jade na miasto na zakupy to sie chociaz rozruszam.
Pozdrowka dziewczyny;-):-D:-)
 
bajeczka tez tak mam jestem tak leniwa nic mi sie niechce caly dzien z checia lezalabym w lozku no ale coz mam moje dwa kochane diabelki wiec mam troszke roboty:tak: a co do poloznej to widzialm sie z nia tylko raz w 6 tygodniu zabardzo mnie to niciesz teraz bede miala wizyte we wrzesniu 10 i to bedzie prawie 16 tygodni czyli 10 tygodni nic niewiem czy to narmalne czy nie niemam pojecia doradzcie a moze powinnam sie udac do gp na kontrole czy gp slucha serduszka dziecka tez czy jak :-)kobitki doradzcie co mam robic???
 
reklama
Dziewczyny musicie sie tu na prawde pilnowac. Mi pierwsze USG zrobili w 19 tygodniu ( bo zapomnieli) wiec zeby sprawdzic czy dziecko rozwija sie prawidlowo tzn czy nie ma syndromu downa, musieli zrobic mi tzw quad test ( badanie z krwi). Nie robia tutaj tez poziomu glukozy, a to przeciez jest standardowe badanie w Polsce. Ja do polowy ciazy chodzilam do polskiego ginekologa... niestety jest spory wydatek.ale w sumie zdrowie maluszka najwazniejsze takze decyzja nalezy do was. Jedno jest pewne....opieka medyczna w UK jest na bardzo niskim poziomie.

Pozdrawiam przyszle mamuski i zycze zdrowka dla was i waszych malenstw:-):-)
 
Do góry