reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co na zniszczone dłonie?

Lusia62

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Październik 2019
Postów
385
Przy tym wirusowym "szaleństwie" moje dłonie są maksymalnie zniszczone od ciągłego mycia i dezynfekcji. Po kremach do rąk, ręce strasznie mnie pieką.
Dłonie są spękane i spuchnięte :(
Może któraś coś poradzi?
 

Załączniki

  • IMG_20200328_185948.jpg
    IMG_20200328_185948.jpg
    2,9 MB · Wyświetleń: 471
  • IMG_20200328_190003.jpg
    IMG_20200328_190003.jpg
    2,4 MB · Wyświetleń: 445
reklama
Ja używam kremów do skóry atopowej. Jak masz taki dramat to zakup sobie rękawiczki bawełniane, nałóż na noc emolient i takie coś trzeba parę razy powtórzyć. Niestety mamy ten sam problem i aktualnie używam Linum Emolient.
 
Czym myjesz i dezynfekujesz ręce ? One dopiero teraz tak wyglądają czy tak bywa ?
Kupiłam płyn do dezynfekcji rąk w aptece, a myje mydłem w płynie carex. Z dnia na dzień coraz gorsze są, czasami miałam suche dłonie odmycia, ale nie w takim stopniu :(
 
Kupiłam płyn do dezynfekcji rąk w aptece, a myje mydłem w płynie carex. Z dnia na dzień coraz gorsze są, czasami miałam suche dłonie odmycia, ale nie w takim stopniu :(
Te płyny wysuszają. Jak jesteś w domu to ja bym polecała ich często nie używać, tylko po wyjściu.. Można zrobić samemu taki z aloesem żel antybakteryjny. Dzisiaj był ten temat poruszany akurat na naszym wątku, dziewczyny polecały neutrogena, mixa, Lactulosum albo ręce w wosku. Ja od siebie żel aloesowy i na noc smaruje grubo kremem potem w rękawiczkę bawełniana, ja robiłam w worek(nie wiem czy to dobrze, ale pomagało).
No i nie trzec tak bardzo dłoni. Może nowe myiśli też tak działa.
 
Ja też mam takie dłonie nie tylko od żeli bakteryjnych, ale od praktycznie każdej chemii, której używam do sprzątania w domu. Polecam Ci krem mediderm po każdym myciu rąk i kilka razy dziennie smarowanie kremem zinalfat u mnie pomogło. Zamiast zinalfatu możesz używać też krem immunoglukan mi w nim nie pasuje to, że po posmarowaniu ręce się trochę kleją i jest mniej wydajny.
 
Bardzo polecam krem Pilarix! Pękały mi błony między palcami, stosuję regularnie od 2 tygodni (na dłonie i stopy) i mam miękką nawilżoną skórę. Warto stosować raczej na noc, bo produkt jest bogaty i tłusty, uwierzcie mi, działa cuda!
 
Bardzo polecam krem Pilarix! Pękały mi błony między palcami, stosuję regularnie od 2 tygodni (na dłonie i stopy) i mam miękką nawilżoną skórę. Warto stosować raczej na noc, bo produkt jest bogaty i tłusty, uwierzcie mi, działa cuda!
Oooo to prawda, zupełnie o nim zapomniałam ale on faktycznie działa cudownie.
 
reklama
Ja zrobiłam zapasy w rosmannie i bardzo polecam balsam do ciała z bebio (jest w wygodnym opakowaniu z pompką, stoi sobie na biurku i używam go jako kremu do rąk), lekkie peelingi i ew. rękawiczki regenerujące z Lirene :D
 
Do góry