reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co na zniszczone dłonie?

reklama
Pilarix na suchą skórę faktycznie dobrze działa, ale na podraznioną już nie bardzo...
Jeśli masz ranki- nie polecam, będzie niemiłosiernie szczypać...
Polecam maść ze srebrem z apteki, a po zagojeniu tam ten krem z mocznikiem albo najzwyklejsza maść z witaminą A.

Super dziewczyny, sprawdzę koniecznie :) jak każdy teraz, również borykam się z przesuszoną skórą
 
Mydło w płynie jest fuj, bakterie zbierają się na opakowaniu, na pompce, dodawane są perfumy i duża ich część nie jest bakteriobójcza. Co ciekawe bakterie spływają z kostki, no i samo mydło starcza mi minimum 3x dłużej. Kto nie jest przekonany niech poczyta więcej informacji na Link do: Jak myć ręce?
 
Ja gorąco polecam oprócz sprawdzonych kremów do rąk zakup na Allegro np. zakup parafiny kosmetycznej do rąk, taki zabieg można samodzielnie wykonać w domu, stosowany systematycznie ok 1 raz w tygodniu baaaardzo poprawia kondycję skóry rąk:) polega on na podgrzaniu parafiny do postaci płynnej, robimy peeling dłoni, smarujemy gruba warstwą kremu i kilkakrotnie maczamy dłonie w parafinie, na to nakładamy foliowe woreczki i grube skarpety :p albo ręcznik i czekamy ok. 20 min. Następnie ściągamy parafinę która wyschła i wklepujemy resztę kremu. Super sprawa! Polecam gorąco:)
 
maść tranowa jest bardzo tłusta. najlepiej na noc sobie nałożyć tego dużo i zostawić sobie na przykład to pod bawełnianymi rękawiczkami :)
 
Dużo zależy od płynu, którym dezynfekujemy dłonie. Większość z nich wysusza skórę, ale krem nawilżający daje radę. Niestety od kiedy w jednym sklepie płyn do dezynfekcji "wypalił" mi ręce, od tego czasu wchodzę tylko w rękawiczkach, które dezynfekuję przed wejściem.
 
Jeśli już za późno na kremy do rąk takie zwykłe, lub jeśli one powodują ogromne pieczenie to najlepsze na pierwszą pomoc jest Retimax 1500 kosztuje może ok 7zl a czyni cuda! Jest bardzo tłusty, nie wchłania się, trzeba z nim chodzić trochę i często nakładać. Mi pomógł po pierwszym nałożeniu, po pół godziny przestały piec mnie ręce. Trzy dni stosowania głównie na wieczór pomogło, zagoiły się popękania. :)
IMG_20200528_144512.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Mydło w płynie jest fuj, bakterie zbierają się na opakowaniu, na pompce, dodawane są perfumy i duża ich część nie jest bakteriobójcza. Co ciekawe bakterie spływają z kostki, no i samo mydło starcza mi minimum 3x dłużej. Kto nie jest przekonany niech poczyta więcej informacji na Link do: Jak myć ręce?
Wręcz przeciwnie, w wodzie z kostki zbierają się bakterie, dlatego jest ono mniej higieniczne i jest wycofane z obiektów publicznych.
Ale w domu można używać co się chce.
 
Do góry