reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co to może być?

G

goszczaca

Gość
U mojego dwulatka dzisiaj podczas wycierania po kąpieli, zauważyłam na siusiaczku nad żołędziem małą kuleczkę pod skórką. Na pewno jego to nie boli. Tylko zdenerwował się jak mu dotknęłam.To jest norma czy wymaga konsultacji lekarza?
 
reklama
Rozwiązanie
G
To nie dotykaj póty, póki pediatra Ci nie pokaże, bo to bardzo delikatne i wrażliwe miejsce i można nieumiejętnie dziecku krzywdę zrobić.
Ja jak koleżanka wyżej miałam przykazane przez pediatrę odciągać delikatnie napletek właśnie po to by wszystko potem było OK.
Masz rację. Nie będę dziś robić nic na własną rękę. Żeby nie zaszkodzić. Dziękuję.
I to nad zoledziem? czy to wymaga konsultacji lekarskiej? Kurna to jest na tej wezszej czesci. Sorry za brak polskich znaków pisze z telefonu.
Zawsze możesz skonsultować to z pediatrą. Zazwyczaj w tej sytuacji polecają masować w kierunku ujścia i odciągać napletek. Jeśli widzisz to pierwszy raz to lepiej skonsultować to z pediatrą. Lekarz w razie problemów pokaże Ci jak odciągać napletek by nie uszkodzić niczego.
 
Zawsze możesz skonsultować to z pediatrą. Zazwyczaj w tej sytuacji polecają masować w kierunku ujścia i odciągać napletek. Jeśli widzisz to pierwszy raz to lepiej skonsultować to z pediatrą. Lekarz w razie problemów pokaże Ci jak odciągać napletek by nie uszkodzić niczego.
No dobra dzięki. Moje dziecko zawsze wyciąga sobie siusiaka w trakcie kąpieli :) będę musiała czy tak czy siak iść do lekarza, a w tym przypadku chirurg dziecięcy nie jest potrzebny?
 
No dobra dzięki. Moje dziecko zawsze wyciąga sobie siusiaka w trakcie kąpieli :) będę musiała czy tak czy siak iść do lekarza, a w tym przypadku chirurg dziecięcy nie jest potrzebny?
Niee, wystarczy pediatra :) Obejrzy co i jak i powie co z tym dalej robić :)
Umów się na wizytę ..i będzie wszystko jasne, Bo samemu bez zalecenia lepiej nie gmerać :)
 
reklama
Niee, wystarczy pediatra :) Obejrzy co i jak i powie co z tym dalej robić :)
Umów się na wizytę ..i będzie wszystko jasne, Bo samemu bez zalecenia lepiej nie gmerać :)
Ja tam nie będę dotykać, broń Boże; po wizycie męża zmotywuje do działania w końcu facet. Dziękuję Ci bardzo, gdybym odpowiedzi nie dostała na pewno bym w nocy rozmyslala.
 
reklama
Do góry