reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co w paszczy piszczy??

Kira25

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Czerwiec 2005
Postów
2 404
Zaczynam nowy watek. Pewnie za niedlugo bedzie nam wszystkim potrzebny :-)
A wiec o na razie bezzebnych dziaselkach, zabkowaniu, potem zabeczkach, stomatologach, ortodontach i innych gebowych sprawach :-)

Gdzies wyczytalam, ze ktorys lutowy maluszek juz zaczal :-)
Mam wiec pytanie do bardziej doswiadczonych mam, jak wygladaja dziaselka, jak zaczynaja wychodzic zeby :-)??

Bo u nas sprawa wyglada tak:
- Od dwoch dni marude mala mam w domu (do niej to niepodobne)
- slini sie na potege (cala podloga zalana)
- robi banki ze sliny i pianke
- pcha do dziuba wszystko, co umie (nie trzyma jeszcze zabawek, wiec wklada raczki, sliniak, brzeg kolderki, pieluszke etc.)
- dziasla dorne ( a myslalam, ze zaczyna sie od dolnych zebow), sa pod warga biale!!!! (ale to nie sa plesniawki, tylko to przeswituje przez dziaslo), a wokol tego bialego takie az bordowe...
- 5 minut po posmarowaniu dziasel mascia chlodzaca dziecko odzyskalo nastroj

Czy to jest w takim wypadku to???? Czy moze cos innego??
 
reklama
Mój Wiktor jak ząbkował, a miał wtedy 4 miesiące ślinił się na potęgę, miał rozpulchnione i białe dolne dziąsła. Innych objawów ząbkowania nie miał
 
U nas białe dolne dziąsła i widocznie napuchnięte. Misiek jak wkłada rączki do buzi to aż cały się przygina i zagryza rączki, z resztą wszystko co może to zagryza,ślini się też ale to podobno nie koniecznie objaw ząbkowania, no i oprócz tego jest marudny
 
no tak widze, ze marudzenie teraz w modzie. Moje dziecie od paru dni wstaje jak tylko pojawi sie slonko, czyli ok 4-5:( Nastepna drzemka 15-30 min ok 10-11. Dzisiaj 20 minutowe spanko w smochodzie o 11. I do tejze godz zero spania. Doslownie przed chwila na sile do wozka i przymusowe lezakowanie. Byl placz, ale i w koncu sen. Zobaczymy jak dlugo.
Kira, slinienie sie na maxa tysz normalka. Gryzienie wsiego co wpadnie w rece rowniez.
Dziaselka sa biale ale w dalszej czesci paszczy.
Takie oznaki moga sie pojawic nawet 4-5 miesiecy przed wyjsciem pierwszego zabka.Ale jezeli Emilce pomaga zel to mozliwe, ze wlasnie zaczyna zabkowac:)
 
Dokładnie mamy te same objawy o których pisałaś Kira i ponoc mogą byc przez 3-4 miesiace przed ząbkowaniem, rozmawiałam z mamą 5miesiecznego chłopca
jak byłam w przychodni i jej synek miał 2 ząbki a nadal sie ślinił na maksa wiec taki chyba urok okresu niemowlęcego !
 
Ja wiem, ze samo gryzienie lapek i slinienie to jeszcze nie musi byc to :-)
Ale dziekuje bardzo :-)

A mala po trzykrotnym nalozeniu masci chlodzacej padla i spi :-) (juz chyba ze 3,5 godzinki) :-)

Zobaczymy, co z tego wszystkiego wyniknie.
I zapomnialam napisac za pierwszym razem. Odkad pojawila sie reszta objawow (czyli od ok. 2-3 dni) mala dziwnie ssie piers.
Jakos tak sie bardziej "bawi" niz je.
Potrafimy lezec z cyckiem w buzi nawet 2 godziny, bo mala odczynia z nia dzikie harce :-), a jak zabiore to kwekanie :-)
 
I u nas też to samo i zauważyłam, że mały mniej mi je i ciągle ślini się i wcina wszystko co pod rączki podejdzie łącznie z moimi palcami. Nie widzę, żeby tam coś białego na dziąsęłkach było albo spuchnięte zeby były ale ja trochę ślepawa jestem ;D
 
reklama
Do góry