reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Controlog w ciąży

Dołączył(a)
9 Czerwiec 2021
Postów
8
Witam mamusie. Czy któraś z was brała w ciąży controlog 20? Czy dzidziuś się urodził zdrowy? Były jakieś komplikacje? Mam nadżerki na żołądku i bardzo cierpię, nie moge za bardzo jesc a żołądek czasem boli tak że aż ciężko mówić czy oddychać. Czytałam że nie powinno się stosować tego leku w ciazy ale to jest jedyne co mi pomaga :( prosze o pomoc. Wizyta u lekarza dopiero 20stego ale obawiam się że powie żeby nie stosować. A ja się chyba wykończę :(
 
reklama
To my tym bardziej Ci nie powiemy. Nie możesz chociaż zadzwonić do lekarza i zapytać o możliwość zastosowania tego leku?
 
Miałam nadzieję że może któraś z was miała podobny problem. Mój lekarz jest na urlopie a jak dzwoniłam do innego to powiedział że nie poleca i lepiej brać reni. Kupiłam ale w ogóle mi nie pomaga. A wręcz jest mi po tym nie dobrze.
 
TO na to są antybiotyki bardzo niewskazane w ciąży. Dlaczego nie wyleczyłaś tego przed ciążą?

Ogólnie musisz się przygotować na to, że ciąża będzie zagrożona ryzykiem poronienia. Ja bym szukała innego lekarza, który by Cię przyjął wcześniej.
 
Zawsze dawało o sobie znać wczesna wiosna i na jesień jak wirus był aktywny. Wstedy lekarz kazał brać controlog i przechodziło. Zawsze brałam w momencie jak czułam że zaczyna być coś nie tak. Nawet nie wiedziałam że to można w całości wyleczyć. Muszę zmienić lekarza bo widzę że konował. A teraz będę cierpieć. Mam nadzieję że w końcu przejdzie.
 
I tego Ci życzę!!
Z tym helicobacterem to ciężka sprawa... Nie jestem pewna czy da się go całkowicie wyleczyć.
Byłaś u gastrologa?
 
Byłam, zlecił mi gastroskopię ale nie poszłam a teraz żałuję :( tyle się naczytałam o tym badaniu że się mega wystraszylam a w końcu przeszło więc olałam temat. Głupia ja eh.
 
reklama
Byłam, zlecił mi gastroskopię ale nie poszłam a teraz żałuję :( tyle się naczytałam o tym badaniu że się mega wystraszylam a w końcu przeszło więc olałam temat. Głupia ja eh.
Hej, mogę Ci napisać, że zanim jeszcze byłam w ciąży zaczęłam mieć mocne bóle żołądka, były na tyle silne, że nie wstawałam nawet do toalety i z reguły pojawiały się regularnie co miesiąc na kilka dni. Ból okropny, jakby coś miało zaraz pęknąć, strasznie płakałam. Zdecydowałam się na gastroskopię i sytuacja w sumie podobna, pobrali mi wycinek, wyszła helicobacter, brałam przez 10 dni bardzo silne leki (pylera) po 12 tabletek dziennie, kuracja również męcząca, bo dużo skutków ubocznych jeżeli chodzi o samopoczucie, ale naprawdę warto, bo tylko dobre antybiotyki mogą załatwić te bakterie. Ja jestem obecnie w 20tyg ciąży i na szczęście od kuracji minęło jakieś 8 miesięcy, nic mi nie nawróciło aczkolwiek jak rozmawiałam z lekarzem to nie było problemu aby brać anesteloc teraz w ciąży, z tego co widzę to działa na takiej samej zasadzie co centroloc, bo to pantoprazol aczkolwiek najlepiej zapytac się również u własnego lekarza :) po ciąży polecam Ci zrobić gastroskopię i przejść taką kurację, bo ulga niesamowita!
 
Do góry