reklama

Córeczka nie umi zrobić kupki

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez pauliiii84, 17 Sierpień 2015.

1. pauliiii84

pauliiii84 Aktywna w BB

Od wczoraj wieczora moja miesięczna córeczka nie umie zrobić kupki :( jak mam jej pomóc .. widzę ze sie ciągle spina, puszcza bączki ale kupy nie ma .. strasznie jest marudna ..

2. juli29

juli29 Fanka BB :)

u mojej córeczki zadziałały krople bio gaja uregulowały kupki

3. reklama
  4. andzelika87

andzelika87 Fanka BB :)

A ja swojemu robiłam masaż odbytu małym palcem i poskutkowało :)kiedyś mu to wygarnę :-)

5. Cherie87

Cherie87 Fanka BB :)

Wsadzanie czegokolwiek do odbytu dziecka nie jest dobrym pomysłem - w środku wszystko jest tak delikatne, że można bardzo łatwo zranić malca od środka. Zależy czym dziecko jest karmione - na piersi dzieci mogą nie robić kupki nawet ponad tydzień, ponieważ pokarm jest w 100% przyswajalny przez organizm. Jeśli jest na mm, to warto zasięgnąć rady lekarza, rozważyć zmianę mleka albo po prostu podawać probiotyki - jak napisała koleżanka wyżej. Probiotyki to Trilac Plus, Delicol i właśnie Biogaja, z tym, że Trilac zawiera to co Delicol i Biogaja w jednym.

6. pauliiii84

pauliiii84 Aktywna w BB

mała jest na mleku z piersi, czasami masuje jej odbyt żeby kupka wyszła i to pomaga- broń boże nie wkładam jej niczego tylko masuje paluszkiem jak koleżanka wyżej.
    Dzięki za odpowiesz nie bede się tak martwiła no ale jednak w nocy zrobiła mi kupke, nie ma co się dziwić to moje pierwsze dziecko więc moge się tak martwić.

7. Cherie87

Cherie87 Fanka BB :)

Pauli jeśli dzidziuś jest na piersi, to nie ma co się martwić, kupki mogą być bardzo rzadko albo kilkanaście razy dziennie :) Z tym pomaganiem trzeba też uważać, bo jeśli wciąż będziesz podrażniać kiszkę stolcową, to dziecko po jakimś czasie samo nie będzie umiało się wypróżnić - organizm musi sam się "nauczyć". Takie maluszki mogą marudzić i się wierciś z wielu powodów, niekoniecznie będzie chodziło o zrobienie kupki - np mogą mieć gazy, czy naet grymasić podczas siusiania :) dla nich wszystko jest nowe, więc wszystko wywołuje jakąś reakcję. Jeśli jednak chcesz być spokojniejsza to dawaj te probiotyki - one na pewno nie szkodzą, a pomagają. Mój syn dostawał je przez pierwsze 4 miesiące i nie mieliśmy ani kolek, ani wzdęć ani śluzowatych kupek :tak:

Poleć forum