reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Córeczka nie umi zrobić kupki

pauliiii84

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Sierpień 2015
Postów
50
Od wczoraj wieczora moja miesięczna córeczka nie umie zrobić kupki :( jak mam jej pomóc .. widzę ze sie ciągle spina, puszcza bączki ale kupy nie ma .. strasznie jest marudna ..
 
reklama
Wsadzanie czegokolwiek do odbytu dziecka nie jest dobrym pomysłem - w środku wszystko jest tak delikatne, że można bardzo łatwo zranić malca od środka. Zależy czym dziecko jest karmione - na piersi dzieci mogą nie robić kupki nawet ponad tydzień, ponieważ pokarm jest w 100% przyswajalny przez organizm. Jeśli jest na mm, to warto zasięgnąć rady lekarza, rozważyć zmianę mleka albo po prostu podawać probiotyki - jak napisała koleżanka wyżej. Probiotyki to Trilac Plus, Delicol i właśnie Biogaja, z tym, że Trilac zawiera to co Delicol i Biogaja w jednym.
 
mała jest na mleku z piersi, czasami masuje jej odbyt żeby kupka wyszła i to pomaga- broń boże nie wkładam jej niczego tylko masuje paluszkiem jak koleżanka wyżej.
Dzięki za odpowiesz nie bede się tak martwiła no ale jednak w nocy zrobiła mi kupke, nie ma co się dziwić to moje pierwsze dziecko więc moge się tak martwić.

km5se6ydwdqyxeuy.png
 
Pauli jeśli dzidziuś jest na piersi, to nie ma co się martwić, kupki mogą być bardzo rzadko albo kilkanaście razy dziennie :) Z tym pomaganiem trzeba też uważać, bo jeśli wciąż będziesz podrażniać kiszkę stolcową, to dziecko po jakimś czasie samo nie będzie umiało się wypróżnić - organizm musi sam się "nauczyć". Takie maluszki mogą marudzić i się wierciś z wielu powodów, niekoniecznie będzie chodziło o zrobienie kupki - np mogą mieć gazy, czy naet grymasić podczas siusiania :) dla nich wszystko jest nowe, więc wszystko wywołuje jakąś reakcję. Jeśli jednak chcesz być spokojniejsza to dawaj te probiotyki - one na pewno nie szkodzą, a pomagają. Mój syn dostawał je przez pierwsze 4 miesiące i nie mieliśmy ani kolek, ani wzdęć ani śluzowatych kupek :tak:
 
Do góry