reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa a insulina

Ja też od początku ciąży mam cukrzycę. Pierwszy miesiąc ścisła dieta, która nic nie pomogła tzn. W dzień po posiłkach cukier w normie za to na czczo codziennie dużo powyżej normy. Dlatego dostałam insulinę i dopiero przy 12 jednostkach cukier na czczo się unormował . Teraz nawet przy insulinę kiedy nie jem regularnie albo pozwolę sobie na coś cukier non stop jest ok. Choć dietę trzymam jak trzymałam gorzej z czasem jedzenia bo nie zawsze mam czas o wyznaczonej godzinie zjeść.
 
reklama
Ja też od początku ciąży mam cukrzycę. Pierwszy miesiąc ścisła dieta, która nic nie pomogła tzn. W dzień po posiłkach cukier w normie za to na czczo codziennie dużo powyżej normy. Dlatego dostałam insulinę i dopiero przy 12 jednostkach cukier na czczo się unormował . Teraz nawet przy insulinę kiedy nie jem regularnie albo pozwolę sobie na coś cukier non stop jest ok. Choć dietę trzymam jak trzymałam gorzej z czasem jedzenia bo nie zawsze mam czas o wyznaczonej godzinie zjeść.
Ja też zauważyłam ze odkad biorę insulinę na noc.To cukier w dzień się ładnie normuje.
 
Witam.Mam pytanie nadal mam rano na czczo wysokie cukry bo 103-105.Mam już dawke insuliny 25j.i dalej to nie pomaga.Co mam zrobić w takiej sytuacji zwiększać dalej o 2j. czy udać się z tym na wizyte u diabetologa ?
 
Ja też od początku ciąży mam cukrzycę. Pierwszy miesiąc ścisła dieta, która nic nie pomogła tzn. W dzień po posiłkach cukier w normie za to na czczo codziennie dużo powyżej normy. Dlatego dostałam insulinę i dopiero przy 12 jednostkach cukier na czczo się unormował . Teraz nawet przy insulinę kiedy nie jem regularnie albo pozwolę sobie na coś cukier non stop jest ok. Choć dietę trzymam jak trzymałam gorzej z czasem jedzenia bo nie zawsze mam czas o wyznaczonej godzinie zjeść.
Ja też cukrzyca od początku.. Czy lekarze ci cos mówią skąd ona od początku ciąży?
 
Witam.Mam pytanie nadal mam rano na czczo wysokie cukry bo 103-105.Mam już dawke insuliny 25j.i dalej to nie pomaga.Co mam zrobić w takiej sytuacji zwiększać dalej o 2j. czy udać się z tym na wizyte u diabetologa ?
Najlepiej skontaktować się z diabetologiem. Moja Pani doktor np. Kazała zwiększać o 2 i jak dojadę do 20 miałam się z nią skontaktować Ale nie było potrzeby bo mam 12 jednostek i cukier jest w normie. Wysyłam tylko na emaila moje wyniki i w odpowiedzi dostaje receptę to wszystko.
 
Doradzcie co mam zrobic.
Otoz kolacje jem o 21.30 a o 22 podaje sobie insuline doszlam juz do 10j. A cukry na czczo mam nadal wysokie bo 108-110.
Juz sama nie wiem co jest nie tak.
Czy dalej mam zwiększać dawkę?
Moja droga ja biorę 18j na noc i dopiero ta deska ogarnęła.moje poranne cukry
 
reklama
reklama
Do góry