reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Alaa - gratulacje zdrowego maluszka!!! :) Napisz jeszcze czy długo Marcinek miał tą hipoglikemie i czy to było jakieś groźne czy tylko mu glukoze podawali troche? Wiem, że po porodzie robi się obciążenie jak się miało cukrzycę w ciąży,ale szczegółów nie znam, bo ja jeszcze nie rozpakowana. Trzymam kciuki, żeby Ci dobrze wyszło to obciążenie i przesyłam buziaki dla Twojego maluszka :)

Kasia_B - Sprawdzasz na czczo te ketony? Na czczo jak Ci wyjdą ketony i cukier jednocześnie to niedobrze i wtedy to lepiej się skontaktować z lekarzem. No chyba że to się pojawi po posiłku obfitym po którym był duży skok cukru,no to wtedy nic dziwnego - po prostu wydala sie cukier z moczem. Jeśli wychodzą Ci same ketony tzn że masz za długą przerwę w jedzeniu i są to ketony głodowe. Musisz cos zjadać przed samym snem.
 
reklama
nice-girl - wychodzą mi na szczęście same ketony, ale najzabawniejsze jest to, że ja do tej pory zjadałam przed snem tylko jakiś plasterek żóltego sera z wędliną bo zwykle byłam tak padnięta, że zrobienie kanapki nie wchodziło w grę i ketonów nie było, a wczoraj dla odmiany zjadłam uczciwą kanapkę i to było tak koło 23, pomiar był o 7 rano i ketony średnie, kurcze jeszcze pewnie wiele razy mnie zaskoczy ta cukrzyca :-)
zastanawiam się czy to możliwe, że wyskoczyły dlatego, że wczoraj na kolację zjadłam placki ziemniaczane (cukier po nich miałam super), ale były tłustawe ...
 
Witajcie!

Kasia no właśnie sobie odpowiedziałaś :) Placki ziemniaczane utrudniły Ci wchłanianie węglowodanów a dokładnie tłuszcz...
Możesz cały dzień podjadać węglowodany, warzywa ale też do tego coś tłustego i już możesz mieć inny wynik...
Do tego może za mało piłaś...
Mi też ostatnio małpy się pokazują co jakiś czas...ale doskonale wiem co kiedy źle robię, wczoraj np. malutko piłam bo miałam wodowstręt :wściekła/y: i już..
 
Ja tez ostatnio pierwszy raz miałam ketony i dzis lekarka mi mówiła że ketony sie pojawiają jak mało pije lub mało jem. I faktycznie tak było że wcześniej mało jadłam, do tego WASE gdzie było mało węglowodanów i potem cały dzień męczyłam się żeby zniknęły te ketony. Ale sie udało i znów jest ok.
 
Domkaa dzięki za odpowiedź ... jeszcze do końca nie rozgryzłam tej diety, kurcze o tylu rzeczach trzeba pamiętać :-)
dzisiaj już nic co jest bardziej tłuste niż dotychczas i pewnie jutro już ketonów będzie mniej. Co do picia to też możliwe, zrobilo się trochę chłodniej i muszę się pilnować żeby pić ...
 
Witam dziewczyny

Pasek wielkie gratulacje :))))

Nie nadrobiłam Was do końca, tak jak pisała Majka padł mi net i tak będę miałą z 3 tyg jeżelio nie będzie zastępczego modemu.

Wczoraj mierzyłam cukier po kilku kawałkach ciasta po 1h 106, po 2h 76
A dziś rano na swoim miałam 104, na accu check go 99 to i tak dużo choć norma do 110

Mam zlecone wszystkie możliwe badania od rodzinnego lekarza, na początku września będę robić to zobaczymy jaki cukier wyjdzie w laboratorium, i pani doktor pow, że należy już zawsze mieć w głowie po porodzie ww i diete, nie drastyczną jednak należy o niej pamiętać

Majka co do fajek, to pale jak parowóz, a waga 58, ale przyjechałą mama więc już zaczynaq się inne jedzonko i duży wybór hi hi
Jeszcze się ne wyspałam, ale już czuje dużą pomoc

Maria Natanek już zrobił pierwsze kroki a od dzisiaj zaczyna raczkować do mojej nogi i na rąćzki, po za tym śpi całą noc, a i odrzucił przez 3 dni mleko, wogóle nie chciał pić, jak tylko poczuł to pluł, teraz jest już lepiej.
Ja tak tylko o sobie, ale mam nadzeje , że uda mi się was nadrobić i poodpisywać.

Szukam pracy przy komp koleżanki
 
dziś po obiedzie 132 ale wiem ze za dużo ziemniaków zjadłam i nie jadłam 2 śniadania bo zakupy mi zeszły ..i obiadu zjadłam za dużo bo głodna byłam na maxa :( ale ktoś tu pisał że do 140 jest bezpiecznie tak???
 
Agula - moja lekarka twierdzi, że wyniki w okolicach 130 raz na jakiś czas są ok. i nie trzeba się przejmować, a od wielkiego święta jak się zdarzy wynik do 160 to też tragedii nie ma jeśli jest incydentalny.
Ja dzisiaj na obiad miałam 124 i też powiedziała że to bardzo dobrze (jadam na mieście więc czasami trudno mi jest wyliczyć wszystkie węglowodany, które tam poukrywali ...)
 
reklama
Pasek i Alaa Gratulacje!!! Teraz doczytałam (oczywiście nie wszystko)

Dużo zdrówka dla Was i Waszych maleństw i w cycuszkach morza mleka :)

Megumi
głowa do góry:)
Co do pasków to bzdura.Mnie lekarka się pytała ile chce.
Aaa i jak będziesz zawsze u jakiegoś lekarza np.tego pierwszego kontaktu to też możesz poprosic o paski.Ja tak robiłam i jeszcze mi zostało kilka opakowan...więc teraz mogę mierzyć też od czasu do czasu.
I może zmień lekarkę tak jak Ci dziewczyny radziły.
Przesyłam duzo pozytywnej energii bo wiem co się czuje jak słyszy się dobre rady i jak to nie trzeba się aż tak przejmowac przy normalnej cukrzycy oczywiście.


mama ola moja też tak miała że stękała z rana...i z wyczekiwaniem i ciśnięciem kupy było tak samo...chyba trzeba to poprostu przetrwać.

starlet coś tam pisałaś o ulewaniu że jak ciścnie to uleje...no moja rzadko ulewała ale słyszałam jak się podnosi i stąd pewnie jej się ten refluks zrobił i wtedy było tyle paniki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry