reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Od
17 Listopad 2004
Postów
8
Odpowiedzi
0
#1
Lekarka zleciła mi zbadanie cukru we krwi po obciążeniu glukozą. Podpowiedziała również, ze jeśli posiadam glukometr to mogę takie badanie zrobić sama w domu. Czy może któraś z Was przeprowadzała sama sobie takie badanie?
 
reklama
Ż

żużaczek

Gość
#2
moi dzidakowie robia sobie takie badanie chyba co tydzień (są cukrzykami) chyba to własnie o to chodzi. Naklówa się palec specjalna igielka i do płytkę z paskiem pokrytym odczynnikiem nakłada się krople krwi. Test kupuje się w aptece.
 

akia

Początkująca w BB
Od
10 Listopad 2004
Postów
24
Odpowiedzi
0
#5
czy to badanie jest zawsze wykonywane podczas ciąży, bo ja nie miałam go robionego ani za pierwszym ani za drugim razem :roll:
 

Gabi

maj'05 kwiecień '09
Od
9 Listopad 2004
Postów
16 451
Miasto
Olsztyn
Odpowiedzi
0
#6
Hej,ja też mam zrobić takie badanie.Tylko nier wiem czy tą glukozę dostanęw labor. czy ma ją kupić w aptece?Gin poradził żeby sobie wkropic cytrynę to łatwiej wypić.Czytałam,że nie trzeba na czczo,ale np. ja ma jeszcze zrobić morf.itp i glukozę beż obciążenia,to pójdę na czczo,a potem wypiję i poczekam.Z tago co wiem to powinnp się robić profilaktycznie,między 22 a 24 tyg.,aby ocenić ryzyko cukrzycy.Avocado napisz skąd mialaś tą glukozę :p .Pozdrawiam.
 
G

gość

Gość
#7
Hej! ja jestem już po tym badaniu.Najlepiej wykonać go na czczo,a glukozę należy wczesniej kupić w aptece!Pozdrawiam
 

Luthien

Zaciekawiona BB
Od
23 Wrzesień 2004
Postów
62
Odpowiedzi
0
#8
Ja robiłam to badanie na czczo,ale moja lekarka powiedziała,że raczej powinno się zjeść lekkie śniadanie bo na czczo złe wyniki wychodzą,ale jak dzwoniłam tam gdzie robią te badania to powiedzieli że mam nic nie jeść więc nie jadłam bo by mi nie zrobili badania.A glukozę kupiłam w aptece.Ochyda :)
 
reklama
Od
9 Listopad 2004
Postów
700
Odpowiedzi
0
#10
Ja robiłam to w Warszawie w Medicover. Powiedziano mi, żeby zjeść młe śniadanie, bo kobiety w ciąży na czczo nie będą męczyć. Glukozę dostałam na miejscu, wypiłam (ohyda i cierpkie), po godzinie pobrali mi krew. Finito, wyniki za 3 dni.
 

Sambucus Kids

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Znajdź chwilę dla siebie – konkurs z Dove na Dzień Kobiet

Zgłoszenia przyjmujemy do 21/03/2019

Konkurs

"Moc uczuć". Walentynkowy konkurs dla przyszłych rodziców

Zgłoszenia przyjmujemy do 04/03/2019

Test

Przetestuj laktator ręczny Akuku

Zgłoszenia przyjmujemy do 15/02/2019

Konkurs

Konkurs z marką Humana. Mali odkrywcy ruszają w świat

Zgłoszenia przyjmujemy do 03/03/2019

Nowe pytania

Do góry