reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Katagorka jeszcze raz gratuluję Majeczki!!!! Jest cudna!!! :*



Verna a nie wiesz czemu dziecko miałoby mieć hipoglikemie? Dlatego że cukry są niskie czy wysokie? Bo hipoglikemia to jest niedocukrzenie więc nie wiem czym by to tłumaczyć... Pewnie się baba nie zna a gada głupoty :/

Niby u niego hipoglikemia, bo u mnie za niskie cukry... Bzdura totalna, ale ja pół dnia przeryczałam przez to babsko:/ Bo jeszcze jak zobaczyła moje plamy na buzi (mam zmiany na powiekach i koło lewego ucha - takie suche placki łuszczące) - to stwierdziła, że mam cholestazę... No to już w ogóle masakra:/ A te zmiany mam od początku jak w ciążę zaszłam - wydaje mi się, że to przez hormony tak się stało i pewnie po ciąży ustąpi...

Verna moze nie widziała cukrów i głupot nagadala. A jak dzis czujesz juz ruchy? Ja czasem ruszam brzuchem jak za długo nic się nie dzieje.

Cornellka jak on wpadnie w te swoje leniuszkowe dni to nic nie pomaga - ani trząchanie brzucha, ani żadne jedzenie - po prostu śpi non stop:p Mam dopplera, więc sprawdzam wtedy kilka razy dziennie serduszko i jestem spokojna, bo tak to na IP bym pewnie latała co chwilę...

Wczoraj po tej kolacji z wyskokiem 145 to szalał jak nigdy:p Pół nocy się kręcił jeszcze i spać nie dawał :D Rano tylko sprawdzałam, czy się nie poobracał, ale siedzi grzecznie pupką na dole póki co ;)

A jak tam normują się cukry u Ciebie? Zauważyłaś, żeby faktycznie spadać teraz jakoś bardziej zaczęły? U mnie jak widać dalej się trzymają jak zawsze - są skoki czasami...
 
reklama
Verna ja mialam to samo w I ciąży. Mały mało sie ruszał, kazali mi liczyc ruchu i zapisywac. Miałam jeszcze łożysko przodujące a to tez robi swoje. Super ze masz dooplera, ja nie mialam i mnie w szpitalu zostawili na obserwacje;/
Za to jak sie Misiu urodził to był bardzooo grzeczniutki :p Teraz dostał rogi :D
 
Verna a to dobrze ze masz to urządzenie :-) ja też miałam plamy po prostu hormony i tyle utrzymywały się ze 3-4miesiace ogólnie mam brzydka cerę teraz:p
Ja nie zauważyłam zeby się ustabilizowały są jakie były wysoki też się trafiają tyle ze jem czescie bo jestem ciągle glodna nie raz co godzine:-)
 
Gosik właśnie się zastanawiałam, czy po porodzie też mu tak zostanie i dalej taki śpioch będzie, czy właśnie dopiero wtedy da popalić :D Czas pokaże co to za gagatek :D Podobno przy tym położeniu miednicowym dziecko może tak być zafiksowane, że te ruchy gorzej czuć - pewnie i to robi swoje;)

Cornellka z tym głodem to mam podobnie;) I jakoś znów więcej zachciewanek;) Ciągnie mnie na słodkie znów, a już nie powiem o lodach i hamburgerze z maca :D Moja cera jest w fatalnym stanie, ale to już przed ciążą nie było najlepiej:p Zawsze była tłusta, a teraz z kolei w suchą się zmieniła:p

Ja już nie będę testować chlebów - na śniadanie zjadłam standardowo kanapki z IG i cukier 106 ;) Czyli wróciło do normy wszystko;) A chlebek z dynią bye bye ;D
 
Verna mojapoprzednia ciąża też była w ten sposób ułożona i jakby dziecka nie bylo teraz mam porownanie:-) przez pierwsze lpol roku aniolek a potem to juz tylko diabełek aż do dzis:-) oby drugie bylo grzeczne:p
 
Ja tez juz nie testuje chleba :) wczoraj kupiłam pełnoziarnisty z putka i dzisiaj zjadlam jajecznice z płatkami owsianymi i 1.5 kromki chleba tego i pomidora i cukier 119.Niby norma :) Ostatnio głodna jestem często. Hmm. Juz nie wiem co jesc.sjesc.sniadania, kkolacje.w kolko to samo.

Dziewczyny na obiad wypróbowałam barszcz ukraiński. Na drugie kotlet z fileta z kurczaka nowość u mnie :)(zmielony filet do tego pietruszka stara, jajko, bułka tarta, sól, pieprz i pieczone w foli) Pyszne :)i 3 ogórki kiszone. Po godz 100. Tylko ze nie wiem czy dobrze zmierzylam bo tym razem zrobiłam przerwę od 1 do drugiego dania. Barszcz zjadlam o 13.30 a drugie o 14.
i jak skonczylam jesc to drugie to odczekalam godzinę i mierzyłam.
 
Ostatnia edycja:
sylwia dobRze zmierzylas tak też mozna:-)

Szok dzisiaj rano 87 po śniadaniu 100 a po gigantycznym obiadku męża czyli filecie z pieczonymi ziemniakami w dużym tłuszczu z sosem czosnkowym i surowce 109:-D o jadłam się dawno tyle nie zjadlam:-)
 
Katagorka gratuluje, Maja idealna, sliczniutka :-) Gdybys nie byla z Krakowa to pomyslalabym ze to Ciebie u mnie o 24 przywiezli na cc :-)

Sluchajcie dziewczyny wvtym szpitalu cukry mam super. Budza mnie w nocy o 3 i dzis mialam np 69 i musialam zjesc. Naprawde widze ze regularne jedzenie dziala cuda. Ja mierze rano cukier ok 7 i mam ok, na sniadanie musze poczekac do 8 wiec wstaje mierze jeszcze zaspana i klade sie jeszcze tym bardziej ze za 30 minut czylio o 7:30 musze wziasc insuline i leki przed posilkiem. Po sniadaniu cukry super, raz ale to z nerwow mialam ponad norme. Na sniadania tu daja 2 kawalki cimnego chleba plus 1 bialy, ja bialego nie jem, moze raz zjadlam, do tego maslo, wedlina i najczesciej jakies warzywo ale tez nie zawsze, potem daja ok 10-10:30 II sniadanie i tez jest najczesciej 1 kawalek chleba, jogurt albo jablko albo warzywko np cwierc, pol pomidora lub ogorka itp., obiad 2daniowy ok 12. Przez wszystkie dni byly ziemniaki i cukry po obiadach rowniez mialam super. Podwieczorek tutaj daja ok 15 i podobny jest do II sniadania aczkolwiek wiecej surowek, 1 kawalek ciemnego chleba, ja jem dodatkowo o 17 podwieczorek np jabluszko a tu o 17 daja kolacje, ktora ja jem tu o 19. Kolacja tez jest tu podobna do I sniadania czyli w kawalki chleba ciemnego plus jeden bialy, wedlina lub twarog naturalny, warzywo. Jem wtedy tylko ten ciemny chleb a bialy zostawiam albo na nocy posilek o 3 albo na ten ostatni. Jem jeszcze o 22 lub 23 1lub 2 kawalki ciemnego chleba plus warzywo np pomidor, papryka, ogorek i jeszcze czasem o 24 jesli jadlam o 22. Cukry przed posilkami jak i po posilkach super.

Jesli chodzi o moj pobyt tutaj to szyjka według usg piatkowego sie wydluzyla wiec nie kwalifikuje sie do zalozenia szwu. Z synkiem wszystko ok i wazy juz 611 g :-) W poniedzialek kolejne usg i jak bedzie wszystko ok to wypis do domu.
 
Luca
No to fajnie,ze Ty i synus macie sie dobrze i ze cukry tez dobrze.

Ja dzis zjadlam pulpety z indyka plus (znowu) ziemniaki gotowane w kawalkach z maslem i koperkiem plus ogorek kiszony i cukier 97??? Akurat po 1h stalam nad mikserem robiac ciasto z jablkami to podjadlam troche jablek i orzechow i po kolejnej 1h cukier podobny. Wiec teraz dojadlam kiwi i czekoladka i czekam kolejna godzinke zeby zjesc jogurt, bo mam straszna ochote :)

Ale mi ciastem pachnie z piekarnika :)
 
reklama
Lucalew super wieści!!! :* Niech synuś rośnie zdrowo, Kruszynka kochana!!! Trzymam kciuki za poniedziałkowe usg w takim razie! Trzymaj się cieplutko tam :*
 
Do góry