reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dziękuję za wyjaśnienie Lucalew, jesteś wielka :) staram się wybierać tylko produkty o niskim IG, nawet notatki ze studiów wyszukiwałam żeby doczytać co tam o tym IG jeszcze ciekawego mówili:)
Co do badań to my też skierowania do poradni genetycznej mieliśmy od rodzinnego, z tym że u nas nie było problemu bo ja na wypisie ze szpitala po ostatniej stracie mam jasno napisane, że to była moja 3 ciąża.
Badania naszej Małgosi robiliśmy, bo chcieliśmy mieć pewność, że to właśnie wada była przyczyną... to znaczy u nas dokładnie przyczyną obumarcia ciąży był obrzęk uogólniony małej, który może się zdarzyć i bez wady genetycznej, no ale u nas to właśnie choroba małej była jego przyczyną.
Fajnie, że zrobili na nfz te badania u Ciebie, nam zaproponowali "tylko" kariotypy i nic dodatkowo ale to też dlatego, że wtedy już mieliśmy jasno udokumentowane, że mała była chora i to była przyczyna. Zresztą w poradni powiedzieli, że gdyby to była np mutacja polegająca na tym że nie przyswajam kwasu foliowego to ciążę straciłabym na wcześniejszym etapie.

Calineczkaa to dobrze, że wdrożyli Ci profilaktycznie te leki. Z tego co sama czytałam na różnych forach to właśnie dzięki takiemu zestawowi dziewczyny donoszą ciąże.
co do kosztów to tak, masakryczne były... na szczęście udało się tak zrobić żeby nam tej kasy na wszystko starczyło. Jeśli chodzi o podejrzenia to podczas badania usg koło 11tc ginekolog zauważył ten obrzęk choć stwierdził że nie wie co to jest bo nigdy czegoś takiego nie widział (wtedy jeszcze prowadziłam ciążę na nfz..) i skierował mnie na badania prenatalne, a tam już określili że to jest obrzęk, dodatkowo płyn w opłucnej i innych jamach ciała. Na podstawie tego pani doktor powiedziała, że wygląda jej to na wadę, zaproponowała nam amniopunkcję żeby mieć pewność. Mój ówczesny ginekolog jak później wróciłam na kolejną wizytę nagadał mi takie rzeczy że wyszłam stamtąd cała zaryczana i zmieniłam lekarza. Z perspektywy czasu żałuję, że nie złożyłam skargi na niego do nfz, ale wtedy nie miałam do tego wszystkiego głowy...
Także po całej tej historii teraz w tej ciąży przysługiwały mi wszelkie badania prenatalne i dodatkowe usg, tak samo jak w każdej kolejnej ciąży będę miała to zagwarantowane.
 
reklama
Dziewczyny na to badanie hemoglobiny glikowanej trzeba byc na czczo czy mozna byc po sniadaniu i np przed pobraniem krwi cos zjesc?Pytam z ciekawosci.
 
Sylwia nie trzeba być na czczo-ja w poniedziałek miałam to robione i byłam po śniadaniu a diabetolog powiedziała, że śniadanie zjedzone tego samego dnia nie ma znaczenia dla wyniku.
 
Sylwia ja robie na czczo bo odrazu z innymi badaniami ale tak jak pisze Natka mozna zjesc posilek przed badaniem :-)

Natka no to tez przezylas traume, wspolczuje i tule mocno.
Ja tez ze wzgledu na poronienie i cukrzyce dostalam skierowwnie na badania prenatalne oraz dodatkowo echo serca malutkiego.
 
Jeju...Laski...co za historie?!

Ja dzis mam slabszy dzien. Chyba hormonki. Ten poranny wynik mnie rozbil i tak mi zostalo. Ja mam w ogole obsesje na punkcie mycia rak wiec wczoraj i dzis to bylo dwa razy w zyciu jak nie umylam przed pomiarem. Jutro jade do tesciow i moja tesciowa pewnie znow bedzie miala lodowke pysznosci. Grunt,ze bedzie salatka jarzynowa :D

Jem kolacje i ide spac :)
 
Dobry! :)
U mnie malo ketonow z rana :) sa, ale zawsze to jasny pasek. I do tego cukier standardowo 90. W nocy byla kanapeczka z ciemnego chleba z ziarnami.
Pakuje sie do tesciow. Pa!
 
reklama
Zbieram się któryś ktorys raz by coś napisać ale mala ciągle je nie mam tyle pokarmu by nie była glodna walczymy cały czas ale musi być dokarmia a.
Niby sami lekarze a gowno wiedza na temat cukrzycy chcieli mi dietę wcisnąć ale się nie dałam mowie mam jeść normalnie i mierzyć cukier. Oczywiste ze od razu się nie ustabilizuja po odstawieniu insuliny wczoraj po obiedzie miałam 171 ale to jeden taki wyskok i jak mi po porodzie podały glukozę to miałam 151 reszta wporzadku. Juz bym poszła do domu bo szlag mnie trafia jak każdemu muszę tłumaczyć co i jak.

Niestety nie widzę opcji dodawania zdjec:-( moze slepa jestem

a poród był nagły naszczescie w domu zaczęło się przed 5. Zawiodłam dziecko do przedszkola i pojechałam do szpitala miałam nie regularne skurcze od razu mnie przyjęli lekarz zadecydował bez wahania ze cc naszczescie:-D

Pozdrawiam odezwę się jak juz będziemy w domu
 
Do góry