reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ja niestety dostałam dziś insulinę 6 jednostek na noc. W pierwszej chwili załamałam sie i poryczalam. Teraz jakoś to przetrawilam. Musze teraz psychicznie nastawic sie na poród w obcym mieście. . Obym tylko zdarzyła dojechać
 
reklama
Też się poryczałam jak dostałam na noc, najgorsze pierwsze kłucie (bo nigdy nie robiłam). ale wszystko się unormuje i zobaczysz, że będzie ok. Tylko ja na początek miałam 3 jednostki (jakby nie spadały nocne cukry - np. miałabym 3 przekroczenia miałam zwiększać o 1 j., ale co lekarz to ma inne sposoby) :) będzie dobrze :)
 
Dziewczyny, potrzebuję pomocy. Lucalew pomóż:-)
Odebrałam wyniki hemoglobiny glikowanej i wynosi 5,48%. A HbA1C wynosi 36,4 nmol/mol.
To są dobre wyniki, czy raczej kiepawe?
Ja już ogarnęłam się z myślami, że dostanę insulinę na noc, cóż zrobić, będzie dobrze.
 
I mam pytanie, jeśli ten poziom hemogl. glikowanej jest ok, to znaczy, że nie mam się czym martwić, i mogę żyć ze świadomością, że cukrzycę dobrze prowadzę i nie martwić się jakimiś pojedyńczymi wyskokami?
 
Calineczko a jakie masz normy na badaniach? Do 6% powinno być dobrze. Robiłaś pierwszy raz tą glikowaną? Czy masz wcześniejsze wyniki?

No i tak wydaje mi się że cukrzyca jest pod kontrolą i dobrze jest prowadzona.
 
Diuśka, pierwszy raz robiłam to badanie, tak normy są do 6%.
I mocz robiłam, i nie mam ketonów, i ogólnie jest ok.
 
Przekroczenia mam zawsze na czczo, czasem 95, czasem 100, różnie jest, a ta moja diabetolog jest rygorystyczna, trzyma się wytycznych PTD i włącza mi insulinę. Do lekarza za tydzień idę. Na początku miałam sprzeciw wobec tej insuliny, bałam się, a teraz patrzę na nią, na jako coś co mi pomoże, i nie będę się stresować i kombinować, co tu zjeść i o której w nocy, aby cukry na czczo były ok.
Poza tym, przyznam się, mam cholerną ochotę na słodkie, i zdarza mi się często grzeszyć, nie mogę się powstrzymać;-(
I diabetolog owa mówiła, że ja jestem dopiero na początku ciąży, i te cukry na czczo są wysokie, więc później jeszcze będzie wraz ze wzrostem ciąży wzrastać glikemia i będzie ciężko.
Mam też doła, nie mogę się patrzeć na kaszę, rzygam kurczakiem, bleeee. A jak widze na ulicy, że ktoś bezkarnie wcina loda, to aż mi przykro;-)
 
Wiadomo jesteśmy w ciąży. Powinnyśmy spełniać nasze zachcianki. Lody, ciasta, cukiereczki. A tu jedno i to samo i tego nie można tego nie wolno... Ja z tej desperacji wlasnie piekę ciasto... Nie wiem po co jak zjem milimetrowy kawałeczek... Ale czułam potrzebę.

Nie przejmuj się insuliną. Dziewczyny tu piszą że to nic strasznego. Ona Ci pomoże. Wyreguluje i nie będziesz musiała sie stresować. Bratowa mojej znajomej ma 2 ciąże. Teraz wyszła jej cukrzyca od początku, ma insulinę (przy pierwszej też miała) ale ona ma taka cukrzyce że mimo insuliny skaczą jej te cukry. I moze miec pompę insulinowa. Także ty sie nie przejmuj jedna dawka. Pamietaj tutaj chodzi o dzieciatko a my wszystko przetrwamy :*
 
reklama
HeHe...ja bylam w sobote w Ikeii i jakas pani z synem dobiegla do mnie do windy...z lodami kreconymi. I gadali tak: "ooo mniam! Ale pycha, o Twoj tez super wyglada"..."no moj jest pyszny..."...bla bla bla..


Calineczka
Ja mam zawsze 90-97 na czczo i moja dr nie wlacza mi insuliny poki nie przekrocze 100. Jednak widze,ze tendencja jest wzrostowa i tez sie nastawiam,ze predzej czy pozniej bede dziada wbijac :/
Jesli masz glikowana w normie tzn.ze dobrze prowadzisz cukrzyce :) Co to znaczy,ze zdarzaja Ci sie grzeszki? Co konkretnie jesz i ile przekraczasz? Baton w mlecznej czekoladzie czy np.2kosteczki gorzkiej czekolady?

A ja Wam powiem,ze czesto nie mierze po sniadaniu. Jem cos sprawdzonego i wtedy smigam z corcia na plac zabaw. I ta metoda moje palce troche odzyly. Jestem mimo wszystko ciekawa jak w pt.moja dr zareaguje na cukry,szczegolnie te poranne, bo one jakos mnie martwia, ale chyba dlatego,ze mam swiadomosc,ze niektorzy Wasi lekarze dmuchaja na zimne. Lekarz mojej kuzynki tez wlaczyl jej insuline jak zaczela przekraczac 100.


Aaaa i dzis przeszlam w sklepie miedzy polkami z czekolada (zazwyczaj tego nie robie) i mialam dzika ochote na wszystko co bylo w mlecznej czekoladzie a oprocz tego najbardziej chcialam Knoppersa, za ktorym nigdy nie przepadalam :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry