reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

jessica230198

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Styczeń 2021
Postów
58
Cześć dziewczyny mam pytanie odnośnie cukrzycy ciążowej, czy któraś z was to przechodziła? Jak to wygląda i co dalej? Jestem trochę zaniepokojona bo nie wiem czego się spodziewać, wizytę na usg i u położnej mam w poniedziałek.
 
reklama
Wszystko zależy na jakim poziomie masz cukry. Ja miałam lekko podwyższone i musiałam przez ciążę trzymać się diety cukrzycowej ale są przypadki że dziewczyny muszą podawać sobie insulinę. Gin skieruje cię do diabetologa tam już ci wszystko lekarz powie. Ja dostałam od diabetolog glukometr i musiałam robić pomiary godzinę (?) albo dwa ( już nie pamiętam dokładnie ) po posiłku
 
Ja miałam cukrzycę ciążową. Od 24 tc na diecie. Obyło się bez insuliny. Pomiary wykonywałam na czczo, godzinę po posiłku i dwie godziny po. Skierowanie do diabetologa dostałam na wizycie kontrolnej od gina. Dieta oparta na niskim indeksie glikemicznym. Posiłki częste ale mniejsze porcje. Słodyczy zero, ale da się przeżyć. Czego się nie robi dla dziecka :)
 
Ja już prawie półtora miesiąca na diecie cukrzycowej. Jest ciężko, zwłaszcza kiedy musisz zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na jedno jabłko, Ale to konieczność. Wolę to, niż insuline. Dzięki temu tez waga nie rośnie i w połowie 30 tygodnia mam na plusie niecałe 4 kg. A wynik cukrów miałam bardzo wysokie - 96\234/185 na obciążeniu. Czasem jestem ogromnie sfrustrowana przez tę dietę, ale wyboru nie ma.
 
Wszystko zależy na jakim poziomie masz cukry. Ja miałam lekko podwyższone i musiałam przez ciążę trzymać się diety cukrzycowej ale są przypadki że dziewczyny muszą podawać sobie insulinę. Gin skieruje cię do diabetologa tam już ci wszystko lekarz powie. Ja dostałam od diabetolog glukometr i musiałam robić pomiary godzinę (?) albo dwa ( już nie pamiętam dokładnie ) po posiłku
właśnie nie wiem na jakim poziomie bo położna mi nie powiedziała ale w poniedziałek mam wizytę to będę wiedziała, narazie zrezygnowałam już z słodyczy 😭.
 
Ja już prawie półtora miesiąca na diecie cukrzycowej. Jest ciężko, zwłaszcza kiedy musisz zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na jedno jabłko, Ale to konieczność. Wolę to, niż insuline. Dzięki temu tez waga nie rośnie i w połowie 30 tygodnia mam na plusie niecałe 4 kg. A wynik cukrów miałam bardzo wysokie - 96\234/185 na obciążeniu. Czasem jestem ogromnie sfrustrowana przez tę dietę, ale wyboru nie ma.

Ja miałam 121 na czczo i po pomiarach w domu godzina po śniadaniu dietetycznym tak około 142-150 mi położna powiedziała że jak tak dalej przez kilka dni pójdzie to da mi leki doustne a potem ewentualnie insulinę na którą tak na prawdę nie wiem czy się zgodzę.
 
Ja miałam 121 na czczo i po pomiarach w domu godzina po śniadaniu dietetycznym tak około 142-150 mi położna powiedziała że jak tak dalej przez kilka dni pójdzie to da mi leki doustne a potem ewentualnie insulinę na którą tak na prawdę nie wiem czy się zgodzę.
Tak czy siak, cukrzycę trzeba leczyć w ciąży, bo może nieść ze sobą powikłania. U mnie im dalej, dziś 30+1, tym trudniej. Cukry lubią skakać po tym, po czym wcześniej były ok. Dziś sie przeraziłam, jak po małej bułce żytniej miałam 160 😠
 
Ja miałam cukrzycę ciążową. Od 24 tc na diecie. Obyło się bez insuliny. Pomiary wykonywałam na czczo, godzinę po posiłku i dwie godziny po. Skierowanie do diabetologa dostałam na wizycie kontrolnej od gina. Dieta oparta na niskim indeksie glikemicznym. Posiłki częste ale mniejsze porcje. Słodyczy zero, ale da się przeżyć. Czego się nie robi dla dziecka :)
o, a możesz mi powiedzieć, jakie wychodziły ci wyniki po jedzeniu? Bardzo bym chciała, aby udało mi się pozostać na diecie bez insuliny. Wizytę mam dopiero za dwa tyg (w tym czasie robię pomiary na czczo i godzinę po głównych posiłkach).
 
Ja miałam 121 na czczo i po pomiarach w domu godzina po śniadaniu dietetycznym tak około 142-150 mi położna powiedziała że jak tak dalej przez kilka dni pójdzie to da mi leki doustne a potem ewentualnie insulinę na którą tak na prawdę nie wiem czy się zgodzę.
Wczoraj przeczytałam, że insuliny nie ma się co bać. Za to bać się należy nie leczonej cukrzycy. To ma wpływ na dzieciątko. Znajoma brała insulinę już od końca pierwszego trymestru, bo sama dieta nie działała. I zwiększała dawkę co jakiś czas. Po urodzeniu zdrowiutkiego chłopca, wszystko wróciło do normy. Nie musiała brać insuliny, nie było śladu po cukrzycy.
 
reklama
o, a możesz mi powiedzieć, jakie wychodziły ci wyniki po jedzeniu? Bardzo bym chciała, aby udało mi się pozostać na diecie bez insuliny. Wizytę mam dopiero za dwa tyg (w tym czasie robię pomiary na czczo i godzinę po głównych posiłkach).
Godzinę po jedzeniu nie przekraczało mi 140 ale dietę trzymałam bardzo. Tylko raz do końca ciąży miałam przekroczenie bo zjadłam inny chleb niż zwykle.
 
Do góry