reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

Ok, a co radzicie zjeść wtedy w nocy jak obudzi mnie głód? Nie zawsze, ale czasem mi się to zdarza. To samo co na kolację?

Moze ten kabanos lub dwa? Ale kanapka zawsze tez spoko :) ale ten nabial nie koniecznie o tej porze doby.

Jak sie budzisz w nocy z glodu znaczy ze przed snem za malo zjadasz. Ja tak miewam jak zjem tylko 1 kanapke przed snem(wtedy tez rano sladowe ilosci ketonow). Jak dwie to juz do rana jest spoko.
Niestety musisz kombinowac bo to uroki slodkiej francy.
 
reklama
No dokładnie dzisiaj po danym posiłku o danej porze cukier ok,a za dwa dni cukier pod niebo. Wystarczy się nie wyspać,dobrze zestresować i gotowe . I kiedy już myślisz ,że masz opanowane posiłki wjeżdża ochota na milion rzeczy naraz i się nie można pohamować 😏 rano mam cukier ok,nie badam codziennie ketonów ale jak badam mocz w lab to jest ok
 
Moze ten kabanos lub dwa? Ale kanapka zawsze tez spoko :) ale ten nabial nie koniecznie o tej porze doby.

Jak sie budzisz w nocy z glodu znaczy ze przed snem za malo zjadasz. Ja tak miewam jak zjem tylko 1 kanapke przed snem(wtedy tez rano sladowe ilosci ketonow). Jak dwie to juz do rana jest spoko.
Niestety musisz kombinowac bo to uroki slodkiej francy.
Ketonów nie miałam do tej pory. Moje takie budzenie jest od początku ciąży, ale spróbuję zjeść więcej na kolację. Ja mam problem z tymi tłuszczami, białkiem, itd, dla mnie to czarna magia w dalszym ciągu. Staram się tylko, aby każdy posiłek miał białko.
Ile zjadacie pieczywa na kolację? Tak w gramaturze? Bo kromka kromce nierówna 😉
 
Ale glukometr to tez granica bledu nawet i 15% na plus i minus. Co wiecej im dluzszy odstep czasu miedzy kolacja a sniadaniem - wieksza glikemia.
Tu nie ma co analizowac bo cukrzycy sie nie skuma 😆

Stanowczo sprobuj bez. Kanapka z szynka i jakims pomidorem ogorkiem etc. Jak jedna to malo to dwie i zobaczysz roznice po 2ch dniach a raczej nocach:-)
Ale to dwa pomiary na glukometrze były, w labie tylko morfologie robiłam.
Myślę, że nie ma co analizować bo wyniki z glukometru są ponoć wyższe( i to niekiedy sporo) niż te z krwi, a u mnie jak ostatnio sprawdzałam to było po równo z glukometru i z krwi.
Ja już się z glukometrem przyjaźnię i mam nadzieję, że to będzie mój jedyny przyjaciel w tej ciąży 👀
 
Ale glukometr to tez granica bledu nawet i 15% na plus i minus. Co wiecej im dluzszy odstep czasu miedzy kolacja a sniadaniem - wieksza glikemia.
Tu nie ma co analizowac bo cukrzycy sie nie skuma 😆

Stanowczo sprobuj bez. Kanapka z szynka i jakims pomidorem ogorkiem etc. Jak jedna to malo to dwie i zobaczysz roznice po 2ch dniach a raczej nocach:-)
A co do drugiego zdania to zgadzam się, dlatego napisałam, że ten mój wynik w labie 93 jest dla mnie totalnie niemiarodajny bo wstać dojechać do szpitala to 1h, pół h w kolejce i zaraz się czas od wstania wydłuża totalnie, a tym samym odstęp między kolacją, a śniadaniem które zjada się po powrocie 🤣
I to jest hit, że po tym stwierdza się cukrzycę, a nie robi krzywej.
Ale wiem, że to tylko ja tak trafiłam 😄
Dlatego ja się skarżę 😄
 
A co do drugiego zdania to zgadzam się, dlatego napisałam, że ten mój wynik w labie 93 jest dla mnie totalnie niemiarodajny bo wstać dojechać do szpitala to 1h, pół h w kolejce i zaraz się czas od wstania wydłuża totalnie, a tym samym odstęp między kolacją, a śniadaniem które zjada się po powrocie 🤣
I to jest hit, że po tym stwierdza się cukrzycę, a nie robi krzywej.
Ale wiem, że to tylko ja tak trafiłam 😄
Dlatego ja się skarżę 😄
Rzeczywiście, jak tak czytam, co piszesz, to Ty możesz jeść wszystko i masz super cukry. Ja to bym się tylko cieszyła 😁 Ale ostatnio nawet właśnie na " szkoleniu " w szpitalu położne wspominały, że czasem ktoś np ma imprezę w weekend ( w sensie duzo poje różnych rzeczy w tym słodyczy) i zaraz w poniedziałek idzie na badanie to organizm mógł sobie jeszcze nie poradzić i wykaże, że tego cukru jest za dużo. A raz stwierdzonego złego wyniku nie da się cofnąć, już zostaje cukrzyca ciazową 🤷 W każdym razie smacznego, korzystaj, jeśli możesz 😁
 
Rzeczywiście, jak tak czytam, co piszesz, to Ty możesz jeść wszystko i masz super cukry. Ja to bym się tylko cieszyła 😁 Ale ostatnio nawet właśnie na " szkoleniu " w szpitalu położne wspominały, że czasem ktoś np ma imprezę w weekend ( w sensie duzo poje różnych rzeczy w tym słodyczy) i zaraz w poniedziałek idzie na badanie to organizm mógł sobie jeszcze nie poradzić i wykaże, że tego cukru jest za dużo. A raz stwierdzonego złego wyniku nie da się cofnąć, już zostaje cukrzyca ciazową 🤷 W każdym razie smacznego, korzystaj, jeśli możesz 😁

Korzystam bo wiem, że zaraz to się może skończyć ! 😄 👀
Powiem Wam, że nie porzuciłam pani diabetolog tylko i aż z tytułu ciąży i obawy, że tak czy siak za 5-7-10 tygodni trafiłabym do tej samej poradni/ lekarza.
Denerwuje mnie tylko, że nie zadziałała na początku tak jak powinna i nie zleciła tej krzywej tylko głupio tłumaczyła,że na metforminie to nie ma sensu.
Skupiam się na tym co dobre tzn. że mam swojego rodzaju bata na siebie ( czytaj mój przyjaciel glukometr 😊) i jednak rękę mam ciągle na pulsie.
 
Rzeczywiście, jak tak czytam, co piszesz, to Ty możesz jeść wszystko i masz super cukry. Ja to bym się tylko cieszyła 😁 Ale ostatnio nawet właśnie na " szkoleniu " w szpitalu położne wspominały, że czasem ktoś np ma imprezę w weekend ( w sensie duzo poje różnych rzeczy w tym słodyczy) i zaraz w poniedziałek idzie na badanie to organizm mógł sobie jeszcze nie poradzić i wykaże, że tego cukru jest za dużo. A raz stwierdzonego złego wyniku nie da się cofnąć, już zostaje cukrzyca ciazową 🤷 W każdym razie smacznego, korzystaj, jeśli możesz 😁
U mnie tak właśnie było...chociaż teraz raz na jakiś czas wyskoczy mi duzy wynik ale od czego to ja już nie wiem...bo tak jak Wam pisałam w tamtym tyg miałam jakieś dziwne skoki kilka razy aż się przejęłam bardzo i dzwoniłam do diabetologa byłam na wizycie itd...a generalnie nawet po słodkich rzeczach..kebabie itd cukry są ok ..czasem w górnej granicy normy ale się mieszczą 😊dla spokojnosci kazała mi wieczorem 1 jednostkę insuliny wziąsc i już się nie buntowałam tylko od środy się kłuje. Wydaje mi się że stres najbardziej wpływa na ten cukier...w tym tyg kiedy miałam takie wysokie pojedyncze cukry to właśnie przejęłam się jak koleżanka powiedziała do mnie że mam mały brzuszek...i ja się przejęłam że dzidzia może mała...że to od cukrzycy itd
 
Dziewczyny, ja Was ozłocę!
Zrobiłam jak radziłyście i rano cukier 88 😍 zrobiłyście mi dzień!
Jeszcze jak macie jakieś słodycze, które można sobie legalnie zjeść do kawy to będzie super. O dziwo ostatnio po ciastku z kremem do obiadu cukier elegancki.
Może to jest metoda, żeby zjadać coś zaraz do obiadu (jakiś Knoppers czy Duplo), jeśli obiad jest sprawdzony i nie podnosi?
Bardzo Wam dziękuję 🙂
Ale glukometr to tez granica bledu nawet i 15% na plus i minus. Co wiecej im dluzszy odstep czasu miedzy kolacja a sniadaniem - wieksza glikemia.
Tu nie ma co analizowac bo cukrzycy sie nie skuma 😆

Stanowczo sprobuj bez. Kanapka z szynka i jakims pomidorem ogorkiem etc. Jak jedna to malo to dwie i zobaczysz roznice po 2ch dniach a raczej nocach:-)
 
reklama
Ja cała ciaze na diecie z powodu cc. W 7mcu odkrylam że jak jem o 20 kolację, potem 20-30min spaceru, o 22 np. Samo udko ugotowane plus ogorek lub inne warzywo i wstawalam przed 7 to cukry były super. W 9 mcu na czczo miewałam już po 78, gdzie wcześniej dochodziły do 94 nawet. Do porodu nie trzeba było insuliny. Po połogu krzywa w normie.
Więc sprzedaje tipa. A nuż komuś pomoże.
 
Do góry