reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

Pewnie sporo kobiet nawet, jeśli nie ma stwierdzonej cukrzycy,czasem ma takie skoki cukru 🤷ale ponoć takie sporadyczne wyskoki nie są szkodliwe.
Jeśli chodzi o mały brzuszek to się nie przejmuj,jeśli na badaniach wszystko w normie. Ja też w pierwszej ciąży miałam malutki brzuszek, każdy się dziwił, że taki malutki, a Syn urodził się 3300 🙂
Kochana ja bym się tym nie martwiła ale właśnie w pierwszej ciąży urodziłam malutka dziewczynkę 2480 ale 10 na 10 punktów i wszytsko ok i szybko nadrobiła a syna zaraz za 2 lata Ur. 3700 i 60 cm i nie wiadomo dlaczego wtedy tak było....
Dlatego się tak jakoś przejęłam tym mam brzuszkiem..ale teraz już się nie przejmuje i myślę że będzie dobrze. Nawet jak będzie mała to już wiem że to tylko na początku i szybko odbije sobie 😊
 
reklama
Mi tylko chodzi o to ze Wy juz jestescie 'doswiadczone'w swojej cukrzycy. Ale jest duzo mam zagubionych na poczatku drogi i jak przeczyta o takim knopersie to sobie pomysli - spoko moge zjesc, po godzinie nie wybija. A przeciez nie jest swiadoma ze ten knopers wcale nie musi oznaczac 'nic zlego' a wrecz przeciwnie, bo moze jej organizmowi nie podpasowac. I to juz jest nieswiadome szkodzenie. Dlatego ja jestem stanowczo za tym aby tego knopersa zjesc po porodzie:-)

I tak jak piszesz kazda ma samokontrole:-) i ja dodam tylko ze dodatkowo ma wybór:-)
Zmartwiłas mnie tymi słodyczami.
😊Do tej pory jak zjadłam coś słodkiego to cukier był w normie i pierwszy raz jak zgrzeszyłam to mierzyłam sobie specjalnie po 10 minutach to po30 min i po godzinie i po 2 żeby spr czy nie ma wyrzuty...no i jak nie było to później jak znów zjadłam to już po godzinie mierzyłam. Zresztą tak wszędzie jest napisane że po 1h jest najwyższy cukier...ale masz rację z każdym slodyczem może być inaczej...to że ten co spr na początku nie oznacza że następne też tak zadziałają 🙁
 
Kochana ja bym się tym nie martwiła ale właśnie w pierwszej ciąży urodziłam malutka dziewczynkę 2480 ale 10 na 10 punktów i wszytsko ok i szybko nadrobiła a syna zaraz za 2 lata Ur. 3700 i 60 cm i nie wiadomo dlaczego wtedy tak było....
Dlatego się tak jakoś przejęłam tym mam brzuszkiem..ale teraz już się nie przejmuje i myślę że będzie dobrze. Nawet jak będzie mała to już wiem że to tylko na początku i szybko odbije sobie 😊
Dokładnie, trzeba mieć dobre nastawienie 🙂
 
Dziewczyny,
Wczoraj zjadłam identyczną kolację (o tej samej porze), w nocy 2 kabanosy, bo mnie głód obudził i dzisiaj znowu 101 rano. Nic nie kumam z tego, coś zrobiłam źle? Za mała kolacja?
 
I teraz hit, wstałam, ogarnęłam się, ubrała, przed śniadaniem zmierzyłam jeszcze raz i elegancko - 88. Może ja zbyt wcześnie mierzę (jak jeszcze leżę w łóżku, ledwie obudzona)?
 
I teraz hit, wstałam, ogarnęłam się, ubrała, przed śniadaniem zmierzyłam jeszcze raz i elegancko - 88. Może ja zbyt wcześnie mierzę (jak jeszcze leżę w łóżku, ledwie obudzona)?

Ja zawsze mierze po ogarnieciu sie bo mam tak jak Ty. To jest tzw efekt brzasku. Oczywiscie mozesz pogadac o tym z diabetolog jesli Cie to martwi. Ale poczytaj sobie w necie ;-) moze sie uspokoisz.
 
Ja zawsze mierze po ogarnieciu sie bo mam tak jak Ty. To jest tzw efekt brzasku. Oczywiscie mozesz pogadac o tym z diabetolog jesli Cie to martwi. Ale poczytaj sobie w necie ;-) moze sie uspokoisz.
Czyli kiedy mierzyć i który wynik zapisywać w dzienniku?
Czytałam i jeszcze bardziej mi to miesza.
 
reklama
Do góry