reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

Na początku byłam mega na tak. Wróciłam do domu,poczytałam . I mi wyszło,że jest to problematyczne w zamówieniu,przychodzi często wadliwe,psuje się po kąpieli i podaje pomiary z kosmosu. Dodatkowo miałabym się kłuć też glukometrem,żeby sprawdzać jak się ma jeden wynik do drugiego . Cenowo dużo drożej niż refundowane paski. A na koniec przeczytałam że refundowane do insuliny,a ja insuliny nie biorę 🤷 No i powiedziałam na wizycie,,w tego chce i pani doktor przepraszała,bo nie udało się jej tego zamówić. Więc mam nadzieję,że już zostanie tej glukometr
Jeszcze dodatkowo kłuć się glukometrem?! To jaki jest sens tego 😅 czyli tylko fajna reklama tego 😑
 
reklama
Jeszcze dodatkowo kłuć się glukometrem?! To jaki jest sens tego 😅 czyli tylko fajna reklama tego 😑
Tak,że będę się musiała dalej kłuć,ale nie tyle więc dla mnie bez sensu. Pozatym wydaje mi się,że sami nie wiedzą jak to dokładnie jest z tymi pomiarami,bo przed refundacja kosztowalo to bardzo dużo i mało kto stosował . Pomiary się różnią bo to bada cukier z jakiegoś tam płynu,a nie z krwi . I sobie myślę jak mi się będą różnic to już Zeswiruje całkiem
 
Ja podjadam migdały między posiłkami i też się zastanawiam czy coś podnoszą. Ale ja nie mierze przed jedzeniem bo diabetolog kazała mi tylko 4 razy dziennie no i szkoda mi palcow trochę :( już nie mam gdzie się kłuć :( Słyszałam że kobiety na insulinie mają refundację na takie urządzenie co cały czas pokazuje poziom cukru
O migdałach słyszałam właśnie, że obniżają cukier ale w żaden sposób tego nie weryfikowałam. Na pewno są kaloryczne ale z glukozą to trzeba byłoby sprawdzić 🙂
 
A czego najbardziej się boicie jeśli chodzi o cukrzycę? Tego, że dziecko będzie za duże? Czy macie inne obawy?

U mnie w rodzinie ( siostra,ja) rodzą się duże dzieci 👀także jakoś tego się nie obawiam.
W pierwszej ciąży nie miałam cukrzycy, a córka 4390, co prawda przenoszona bo 41tc no ale.
Najbardziej się boję żeby to nie miało wpływu jakieś wady wrodzone itp.
Staram się nie czytać i nie zamartwiać.
 
trzymam też kciuki za Was. Żebyście dzielnie wytrwały na diecie bo się opłaci. Nie tylko zdrowym Maleństwem ale i swoją wagą i samopoczuciem! 😘
Dzięki Kochana! Chociaż ja od tygodnia już na insulinie nocnej ale tylko 1 jednostkę. Dużo nie przytyłam więc jakby mi tak zostało do końca ciąży to myślę że też szybko z wagi zjadę przy trójce dzieci 😄😄
 
Ja tak wszędzie czytam o tym nabiale że tak wybija ale u mnie standardowe śniadanie to tylko z serkiem wiejskim albo serem feta a kolacja z mozarella i cukry ok. Kawa mi trochę podnosi to zaczęłam pić bez mleka. Ja na słodycze pozwalam sobie tylko jak gdzieś idę na jakieś urodziny to kawałek ciasta zjem ale to bez większej przyjemności bo się stresuje. Ale wtedy nie mierze cukru. Ja kilka razy miałam tak, że jak zmierzyłam po 1h i był na granicy np 140 i zmierzyłam za kolejne 15 minut to był już 150 albo 160:/ i też pytałam diabetolog dlaczego tak ale nie umiała wyjaśnić. A sam kabanos właśnie nie wiem czy jest dobry. Też np o 21,22 zjem kabanosa i ser ale już nie mierze bo idę spać odrazu ale czytałam że z tłuszczami trzeba uważać bo lubią podnosić cukier nawet po 4 h. Ogólnie wiecie co mnie zastanawia?
Po 1h 140
Po 2h 120
A zalecają jeść co 2-3 h.. a przecież nie zacznę posiłku jak mam te 120 bo wybije mi do 200 :/ czyli w sumie od śniadania do kolacji cukier utrzymuje się dość wysoko bo ponad 100 cały czas.
Staram się jeść co 2,5 h. Jeśli chodzi o pomiar po 2 h to nie mierzę ale kiedy to robiłam, nigdy nie zdarzyło mi się żeby glukoza rosła, zawsze spadała 💁
Często mierzę po 1 h po każdym posiłku, nie tylko po zalecanych, normalnie jakby to kłucie wciągało 🙈
 
U mnie w rodzinie ( siostra,ja) rodzą się duże dzieci 👀także jakoś tego się nie obawiam.
W pierwszej ciąży nie miałam cukrzycy, a córka 4390, co prawda przenoszona bo 41tc no ale.
Najbardziej się boję żeby to nie miało wpływu jakieś wady wrodzone itp.
Staram się nie czytać i nie zamartwiać.
Rzeczywiście duża 🤗 a przed porodem ktoś podał przybliżona wagę? Bo rzadko kiedy się zdarzy, żeby ginekolog powiedział dokładnie 🤭
 
Rzeczywiście duża 🤗 a przed porodem ktoś podał przybliżona wagę? Bo rzadko kiedy się zdarzy, żeby ginekolog powiedział dokładnie 🤭
To był początek covida i z moich wizyt które miały być częściej na końcówce 💁zostały tylko te z ktg już po terminie. Ale jakieś 3 tyg. wcześniej lekarz szacował 3800, tylko główka była bardzo nisko więc raczej te pomiary już chyba o kant tyłka 👀
 
reklama
Pytanie do dziewczyn,które przyjmują insulinę ,przy jakich wartościach cukru i przez jaki czas utrzymujących się miałyście wprowadzona insulinę ?🤔
 
Do góry