reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Witam wszystkich. Piszę bo nie mam się komu wygadać a czuję się fatalnie i psychicznie i fizycznie. Mąż mnie delikatnie mówiąc "olał" a mi się chce wyć. Jestem w 14 tygodniu i mam dziwne bóle podbrzusza takie bardziej skurczowe. Czy któraś z Was też przez to przechodzila? To moja 3 ciąża ale poprzednie w porównaniu z tą były raczej książkowe. Byłam u swojego giną i niby jest ok z szyjką i wogole ,na wszelki wypadek zapisał nospe,luteinę i magnez więc skąd te bóle? Jeśli ktoś miał podobną sytuację plis o radę
Hej. Ja walczylam z tym samym na podobnym etapie co ty. Spokojnie. Zaufaj lekarzowi. Dużo odpoczywaj. Czasem też tak się objawia zapalenie moczowego. Możesz dla spokoju zrobić badanie moczu. I przede wszystkim. Spokojnie. Polez chociaż troszkę.
 
reklama
Widzę że większość zabrala się za porządki i gotowanie dosyć intensywnie...Ja już mam dosyć sprzątania kuchni[emoji20] jutro zakupy i zaczynam od pasztecikow ...nie wiadomo czego nie będę robiła bo na wigilię do teściowej ...
A tak w ogóle to chciałam się zapytać czy któraś ma problemy z zylakami? Bo ten temat raczej nikt nie poruszał...Ja mam tendencje tzn.przed ciążą już jeden mały miałam...jak zaszlam w ciążę to odstawilam to co brałam czyli Cerutin i diohespan Max...
Efekt jest taki że już oprócz sporych pajaczkow na lydkach zaczynają robic się kolejne...


Ja mam tendencje do żylaków. Od kiedy jestem w ciąży bardziej są widoczne, pod kolanem nawet wystaje lekko. Nie bolą mnie nogi, nic nie stosuję. Często nogi trzymam w górze. Jednak są widoczne coraz bardziej.

Ja już bigos zrobiony, dzisiaj sernik :) Na sprzątanie już sił, ani ochoty nie mam :) Może samo się zrobi ? :]
 
Dziewczyny muszę Wam się trochę wyzalic. Ostatnio chwalilam się ze będę mama drugiego synka i jesteśmy wszyscy ogromnie szczęśliwy ja, mąż i syn ze wreszcie będzie miał brata. Ale pozostałe otoczenie jest wręcz zawiedzione. Czy to rodzice, czy teście, czy pozostala rodzinna. Niby mówią że fajnie ale dodają szkoda że nie dziewczynka. Chwilami takie gadanie odbiera mi radość...
 
Ja mam tendencje do żylaków. Od kiedy jestem w ciąży bardziej są widoczne, pod kolanem nawet wystaje lekko. Nie bolą mnie nogi, nic nie stosuję. Często nogi trzymam w górze. Jednak są widoczne coraz bardziej.

Ja już bigos zrobiony, dzisiaj sernik :) Na sprzątanie już sił, ani ochoty nie mam :) Może samo się zrobi ? :]
Dziewczyny a nie myślałyście o stosowaniu podkolanowek uciskowych? Nie wiem jak wygląda ich możliwość stosowania w trakcie ciąży, ale chyba nie ma przeciwwskazań.. Trzeba by było się zorientowac :)

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny muszę Wam się trochę wyzalic. Ostatnio chwalilam się ze będę mama drugiego synka i jesteśmy wszyscy ogromnie szczęśliwy ja, mąż i syn ze wreszcie będzie miał brata. Ale pozostałe otoczenie jest wręcz zawiedzione. Czy to rodzice, czy teście, czy pozostala rodzinna. Niby mówią że fajnie ale dodają szkoda że nie dziewczynka. Chwilami takie gadanie odbiera mi radość...
Moim zdaniem najważniejsze jest to, że Wy się cieszycie, że będzie drugi synek :) zawsze jak słucham opinii innych osób, które są "z jakiegoś powodu niezadowolone" od razu przypominam sobie poniższy obrazek i jest w nim dużo racji, bo naprawdę wszystkim nigdy się nie dogodzi. Ja wiem, że kiedy chodzi o najbliższych to naprawdę boli, ale wydaje mi się, że nieważna jest płeć, ale to aby dziecko było zdrowe.

1382700757_jatmjp_600.jpg
 
Takie rajstopy lub podkolanówki to drogie pewnie?lepsze takie które lekarz zapisze po wymierzeniu nogi?Czy można kupić samemu i też są dobre?

 
Takie rajstopy lub podkolanówki to drogie pewnie?lepsze takie które lekarz zapisze po wymierzeniu nogi?Czy można kupić samemu i też są dobre?

Mi lekarka kazała sobie kupić po prostu podkolanówki uciskowe I stopnia.. W Doz'ie kosztują ok. 23 zł.

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No stress dziewczyny mają rację, to pewnie przez stres i nadmiar obowiązków. Skoro lekarz mówi że jest ok, to się nie stresuj, dostałaś leki i będzie ok!

Myllenne skurcz ludki ałaa, nie znoszę.. agnez możesz brać, pamiętam że w 1s,ej ciąży gin polecała mi SlowMag , bo to magnez o powolnym uwalnianiu.. [emoji31]

Kinga 1990 nie słuchaj głupiego gadania, grunt że Wy się cieszycie, a jak się synek urodzi to wszyscy się w nim zakochają jak w 1szym i nie będą mogli sobie wyobrazić nawet że mogło by go nie być...Głowa do góry!



Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny muszę Wam się trochę wyzalic. Ostatnio chwalilam się ze będę mama drugiego synka i jesteśmy wszyscy ogromnie szczęśliwy ja, mąż i syn ze wreszcie będzie miał brata. Ale pozostałe otoczenie jest wręcz zawiedzione. Czy to rodzice, czy teście, czy pozostala rodzinna. Niby mówią że fajnie ale dodają szkoda że nie dziewczynka. Chwilami takie gadanie odbiera mi radość...
Eh z tą płcią dziecka to mam wrażenie że wszystkim dookoła się wydaje, że każda kobieta marzy o córce i jak ma syna, drugiego albo trzeciego (!) to już tragedia. A przecież można mieć same córki albo samych synów i obie opcje są super. Takich rzeczy nie da się zaplanować, rodzicom zależy najbardziej na zdrowiu dziecka, ale durne ciotki i teściowe mają często swoją wizję którą przecież trzeba spełnić. Nie przejmuj się!
Mój mąż nie może się doczekać kiedy poznamy płeć (USG połówkowe 17.01), obiecał, że jak już będziemy wiedzieli to powoli zaczniemy kompletować wyprawkę :D"Preferencji" jako takich nie mamy, u mnie przeczucie że będzie dziewczyna, ale chyba oboje po cichu liczymy na chłopaka;) Jak w sklepach patrzę na chłopięce ubranka to się rozpływam jakie są urocze :laugh2:
 
reklama
Moim zdaniem najważniejsze jest to, że Wy się cieszycie, że będzie drugi synek :) zawsze jak słucham opinii innych osób, które są "z jakiegoś powodu niezadowolone" od razu przypominam sobie poniższy obrazek i jest w nim dużo racji, bo naprawdę wszystkim nigdy się nie dogodzi. Ja wiem, że kiedy chodzi o najbliższych to naprawdę boli, ale wydaje mi się, że nieważna jest płeć, ale to aby dziecko było zdrowe.

1382700757_jatmjp_600.jpg
Masz rację nam dużo osób, w tym babcia męża życzy syna, no bo mamy córkę...
A mało kto patrzy na to, pyta przed stwierdzeniem "życzę Wam.." o to czy chcielibyśmy syna czy córkę..

Nam jest to obojętne, oczywiście grunt żeby dziecko było całe i zdrowe, choć wiadomo jak będzie chore to też je będziemy kochać.

Ale jak tak rozmawialiśmy z mężem to mówił że owszem chciałby syna, jak chyba każdy facet, ale córka jest taka fajna że chciałby drugą córkę..
W 1szej ciąży mąż mówił że chciałby córkę, więc był bardzo happy, a teraz się cieszy że znów zostanie ojcem, po prostu..
W 1szej ciąży większość nam "życzyła" córki, bo ze strony męża sami faceci od kilku pokoleń, a wiadomo płeć zależy od plemników bo komórka jajowa zawsze jest żeńska (x ).

Więc to wszystko jest głupie gadanie, a jak bym usłyszała "szkoda że nie..." od kogokolwiek to bym wyszła z siebie i by usłyszeli co o tym myślę i przestali głupio gadać..
No bo ja jestem spokojnym człowiekiem, ale do czasu..[emoji12]

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry