reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CZERWCÓWKOLAND ;)

Szkrabiku, Frotko dzięki wielkie za słowa pocieszki.

Mondzi zdrówka dla Tymusia. Mam nadzieję, ze to jednak trzydniówka i Tymuś ma się juz dobrze. Za Igusiowe pocieszki dziękuję ale powiem Ci, ze nie chciałabym aby ludzie ciepło traktowali Igusia bo jest mały i drobny. Zreszta z tym ciepłym traktowanie spotykam sie a jakże słysze teksty typu "ojeju a ja myslałam, ze jest młodszy od mojej córki/ mojego syna, no ale słodki jest "- to teksty jakie słysze nie raz w złobku kiedy przychodzimy po dzieci.

Rita ano Iguś jest proporcjonalny bo jest poniżej 3 centyla zarówno względem wagi jak i wzrostu ale czy to nie jest źle to bym nie powiedziała. jakby jedno było powyżej tego 3 centyla to chyba miałabym jednen stres mniej, no nie?

Lila Miki w podpisie super. Kurcze przykro mi, ze tak macie z tym mieszkaniem z teściami. Trzymam kciuki aby to sie zmieniło w przyszłości. I nigdy nie mów nigdy, tak wiec ja trzymam kciuki za Wasze odrębne mieszkanko.

Beatko ciesze się,ze wieści są optymistyczne i trzymam kciuki za dzisiaj.

Easy i u nas zawirowania ze spaniem. Ale kładziemy bo potem upierdliwy jest przez cały dzień. Co zabawne, jak jest niania to spi po 2-3 godziny a nam tylko 1,2 -2h.

Mad super zdjecia a w lodówce rewelacja:)

Aletko Przykro mi,z e tak się biudulko męczysz z ta alergią. Dzielna jestes.

Mongea rzeczywiście mnie pocieszyłaś wagowo i wzrostowo. Jakoś tak raźniej mi od razu. Co do porównań, to mi jakos trudno przejśc nad tym do porządku dziennego. Niby staram się ale jak widzę, gdziekolwiek sie nie ruszymy,z e tak odstajemy od innych to jakoś zaczynam sie martwić. Zastanawiam sie o co tu chodzi. Dobrze,ze chociaz jakoś nie martwię się mową. Tu jakos podchodze na luzie zupełnie. Fajnie, ze dobre wieści z wizyty przynosisz a za poprawe wyników trzymam kciuki.

MagW super zdjecia dostałam, dzięki wielkie. Jestem pod wrazeniem mowy Mai A jesli chodzi o Twoja przygode to usmiałam się do łez. Poprosze o jeszcze.

Czarnulko powtórzę za Aletka, jesteście niesamowicie podobni wszyscy do siebie:)

Agast gratki dla Hani. I liczę,ze będe mogła obejrzec w lipcu to kopanie tyłka. Tylko zaklepmy wiecej czasu na spotkanko, co?
 
reklama
Hej

My już po zdjęciu szwów ale tylko z brzuszka:no:Z moszny dopiero we wtorek. Bałąm się, że będzie go bolało, że będzie płakał a on po prostu nic. Dał sobie zdjąć ze spokojem szwy mówiąc tylko przy tym ała. W szoku jestem:szok: Inne dzieci to aż sie normalnie darły a ten mój Smerf zero szlochu. No kurde dumna jestem z tego mojego małego dzielnego synka jak nie wiem.
Po drugie myślałam, że rana na brzuszku to coś w stylu małej dziurki a on ją ma na 5 cm:szok: :no:Ładnie się wszystko pozrastało i zabliźniło ale teraz to juz w ogóle siedzę i się zastanawiam jak przy takiej ranie, rozciętym brzuszku można tak szybko dojść do siebie, wywijać,biegać, tańczyć. Dorosłego by to bolało a co dopiero tak małe dziecko.
PO wszystkim Mateusz dostał od pani pielegniarki naklejkę zucha, którą przykleił sobie na rączke i z którą własnie teraz sobie śpi. Za choinkę nie dał jej sobie ściągnąć hi hi.
Jak się obudzi śmigamy na działkę bo u nas normalnie garówa

Czarnulko fajne zdjecia.Rzeczywiście jesteście do siebie bardzo podobni. Wracaj szybko do zdrówka

Porównywanie dzieci
Staram się tego nie robić choć czasami zazdroszkę innym mamom tego, że ich dzieci już tak łądnie mówią a M. nie. Wiem, że i na Mateusza przyjdzie czas ale się już po prostu doczekać nie mogę. Oczywiscie rozumiem o co mu chodzi i dogadujemy się całkiem dobrze ale czekam na dzień gdy zamiast dziwnych skrótów wypowie normalne słowo. Natomiast gdy jest chwalony to chyba jak każda mama jestem dumna jak paw. Cieszę się, że ktoś mi powie, że jest mądrym chłopcem, że dużo rozumie i potrafi. Wtedy wiem, że to co robię jak go wychowuje i ile wkładam w to trudu jest docenione i daje pożądane efekty.

Ok znikam bo się rozzzzpisałam
Pozdrawiam i miłego dnia życzę
 
Beatko, gratki dla dzielnego Mateusza! Po cesarce brzuch bolał dośc mocno, tym bardziej go podziwiam!

Co do porównywania dzieci, to mnie to jakoś specjalnie ani ziębi ani grzeje, że Wojtek mówi mniej czy więcej, że skacze wyżej albo niżej itp. Wszystko w swoim czasie, nauczy się, młody jest. Mam jedną tylko obsesję, a mianowicie nieposłuszeństwo. Wojtek potrafi byc aniołem, ale potrafi byc bardzo nieposłuszny, nawet nie "niegrzeczny", ale nieusłuchany - nie przychodzi, kiedy go wołam itp. I właśnie takie zachowanie porównuję u Niego i innych dzieci i tylko to mnie rusza.

Oki, idę pisac konspekt pracy - jakoś weny nie mam, a w zasadzie to nie weny brak tylko wiedzy, z której powinnam czerpac... Spotkanie z promotorem chyba nie będzie budujące ;) Zresztą ten las, w którym sobie siedzę od poniedziałku średnio wpływa na moją motywację do nauki, ptaszki śpiewają, hamak sobie wisi, Wojtek ma drzemkę, życ nie umierac. I jak tu się uczyc???
 
DLA SZYMONKA SHORTT( TERAZ BIESY - MAM NADZIEJE, ZE NIE MYLE NICKOW:zawstydzona/y:), KTORA OSTATNIO W OGOLE NIE ZAGLADA:wściekła/y: WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE W DNIU SKONCZENIA DRUGICH URODZINEK. JUZ DWA LATKA CIESZYSZ OCZKA MAMUSI I TATUSIA, ROSNIJ ZDROWO I BADZ NADAL SZCZESCIEM SWYCH RODZICOW!!!!!!

Beatko - rzeczywiscie jak taka blizna to powinno bolec,a moze i boli,ale dzielny Mateuszek daje sobie swietnie rade!!Silny chlopiec!!Wielka buzka dla Niego!!
Aletko - fotki sliczne.
Mad, czy na tych zdejciach to Ty??Bo jakos tak rzadko siebie pokazujesz, ze pamietam Cie inna chyba:tak:, sama juz nie wiem;-)I jak zwykle Ciebie i core malo widac:zawstydzona/y:Za to zwierzatka w calej okazalosci:tak:
Eviczku kochanie, trzymaj sie, zycze duzo sil i cierpliwosci Haneczce, by nie bolalo i szybko wszystko wracalo do normy. Wielka buzka dla niej!
Beatusku, dziekuje, wielka buzka!
Czarnulko to daj e-mail na gg czy na priv to ci wysle:tak:

Kolorowych snow!
 
To ja tez składam najlepsze życzenia Szymonowi z okazji tak waznego dnia jakim jest ukonczenie 2 roku życia.

dziękuję za wszystkie zdjęcia i proszę o więcej :)

Mad, a Olka mocno przezorna jest, że kaloszki do lodówki zakłada.

Mondzi jak zdrówko Tymka, mam nadzieję że do swoich własnych urodzin ozdrowieje.

Porównywanie staram się nie porównywać Maja z innymi dziećmi, a szczególnie tymi w rodzinie. Maja ma 2 kuzynostwa z tego samego rocznika. Na szczęście jest najstarsza i nie muszę wysłuchiwać a Niko w tym wieku już siedział, obracał się itp w wykonaniu mojej teściowej. teściowa jest jedyną osobą z która zdarza mi się "podyskutować" na temat niegrzeczności Maja. Maj nie tyle jest niegrzeczny co ciekawy świata i czasami w szkodę wchodzi. Za długo w jednym miejscu nie usiedzi, a jak siedzi grzecznie i cicho znaczy się, że coś broi. Więc wolę jak wariuje i biega a nie cichutko w kącie tapetę obrywa.

 
Liluś kochana Ty jestes babka :tak:wiesz, prawda ?:tak:Straszeczne dzieki za zyczonka rowniez dla Asioczka Calusy gorace w i mieniu Szymka przesyłam :***************************

a nie pisze z braku czasu , weny i zdrowia do was ;-):-D:-D:-D
bardzo mi milo ze o mnie jeszcze pamietacie - naskrobie dlugasnego posta w niedziele ( w sobote robimy impreze Szymkowa , wiec padam juz na ryjek a tu jeszcze w robocie siedze do 16 i w sobote do 13...:wściekła/y:nosz kurna mac...)
Fotostory podesle , lampka szampana poczestuje :tak:

no kochana jestes Lilus :tak:





**************************************************************************************************

Dla Tymoteuszka wszystkiego naj naj naj :* Rośnij zdrowo - ciesz rodziców - usmiechniętą minkę miej :)))) Radosnego dzieciństwa życzą Ci Szymcio z rodzicami :*
 
Z OKAZJI 2 URODZINEK WSZYTSKIEGO CO NAJSŁODSZE I NAJMILSZE SAMYCH SZCZĘŚLIWYCH CHWIL SŁODKIEMU TYMOTEUSZKOWI ŻYCZY OLIWIA Z MAMĄ





DLA SZYMONKA SPÓŹNIONE NAJMILSZE ŻYCZENIA Z OKAZJI URODZINEK ,ROŚNIJ ZDROWO,I BĄDŹ ZAWSZE UŚMIECHNIĘTY
OLIWIA I JUNONKA
 
Biesy, myślałam o Was wczoraj, ale odcięta byłam od netu...
Dla Szymona najlepsze życzonka urodzinowe.
Niech dzieciństwo będzie beztroskie, spokojne, pełne miłości!

A u nas nadal kicha... PO trzech dniach i nocach czterdziestostopniowej gorączki wczoraj znów poszłam do lekarza i okazało się, że Tymcio ma anginę ropną. Oczywiście antybiotyk. Miałam jeszcze to konsultować z prywatną lekarką, ale nie miałam siły na kolejne dni walki. Chyba pierwszy raz w kwestii Tymkowego zdrowia poszłam na łatwiznę, wychodząc z założenia, że skoro ja nie mam siły dłużej walczyć, to on pewnie tym bardziej.
No i wszelkie plany urodzinowe odeszły w dalszy plan. Imprezy na razie odwołane. Nie tak miało być :(
 
reklama
Wczorajsze dla Szymonka Biesy i dzisiejsze Tymusia Mondzi i jutrzejsze Tymusia Szkrabika najserdeczniejsze zyczonka z okazji 2 urodzinek. Wiele radości, wspaniałego dzieciństwa i ciekawości w poznawaniu świata.

Mondzi ojej angina, okropna choroba, biedny Tymcio. Niestety przy anginie ropnej to raczej nic innego nie pomoże. Po antybiotyku będzie poprawa juz. U nas była po 3 dniach. Nie wiem jak Tymuś ale Igo przy tych gorączkach ciągle nam zwracał i lał się prze ręce. Poprawa była widoczna po 3 dniach. Mam nadzieję, ze u Was szybciej nastapi poprawa za co trzymam mocno kciuki. Przykro mi, ze akurat na urodzinki tak wyszło. My w zeszłym roku przekładalismy 2 razy ze względu na rózyczkę. Czasami tak się złozy, najwazniejsze zdrówko jednak.

Mam pytanie, czy któraś z Was podawała moze szczepionkę doustna Ribomunyl? Dowiedziałam się o takowej, ze jest dobra przy czestych infekcjach górnych dróg oddechowych. My zaczniemy podawać jak tylko Igo wydobrzeje bo wciąz po tym zapaleniu oskrzeli jeszcze kaszle. I potem dawki przypominające przez kolejne 3 miesiące. Łudze się,z e pomoże chociaz troszkę bo Igorek choruje mi od wrzesnia.
 
Do góry