reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2011

a my zaraz idziemy na pępkówkę, żona kuzyna wreszcie urodziła. Zrobili jej wczoraj cc. Marysia niedługo cieszyła się statusem najmłodszej w rodzinie:)))
 
reklama
Hej dziewczyny. Ja dziś tak trochę z innej beczki. Otóż mam pytanie (nie wiem czy odpowiedni wątek, ale tutaj mam pewność że ktoś przeczyta): czy wiecie coś więcej na temat przysługującej nam, po powrocie do pracy, przerwy na karmienie? Wiem że wiele z nas ma jeszcze czas do powrotu do pracy ale ja wracam zaraz po macierzyńskim i chciała bym z tego prawa skorzystać (będę kombinować żeby po prostu wychodzić wcześniej z pracy). Nie wiem tylko czy trzeba mieć jakieś zaświadczenie od lekarza że jest się matka karmiącą; czy może to być np. kobieta nie karmiąca piersią a i tak przysługuje jej przerwa; jak długo można korzystać z tego przywileju; czy trzeba pisać jakieś pismo do kadr w tej sprawie...Wiem tylko tyle że przerwy są (a na pewno były) dwie po 30 min, ale po pierwszej ciąży nie korzystałam z tego prawa bo pracowałam na pół etatu (tylko w weekendy). Z góry dziękuję za info.
 
dziewczyny wpadam tak na chwile bo mam pytanie....pisalyscie o jakies herbatce z biedronki na trawienie. jak ona sie dokladnie nazywa? "kompozycja 7 ziol? czy jakos inaczej?
 
zapomniałam Wam się pochwalić że wczoraj wzięłam pierwszą od porodu kąpiel i nawet było mizianko ;)
a co do tej herbatki to niestety nie pomogę bo nie wiem a sama chętnie bym ją kupiła
 
traschka milego pępkowego ;-)
mamusiacoreczki nie wiem nie pomoge, ale tez chcialabym znac odp :tak:
marta24 tja ja pisalam, jest rewelacyjna (jak cieplo na dworze pije jedna jak chloidniej to nawet i 3-4) Ona nazywa sie poprostu "TRAWIENIE"
zaraz foto ci pokaze herbaty :tak:

edit:
z tel foto herbatki:
Zdj%2525C4%252599cie231.jpg
 
Ostatnia edycja:
dzieki larvunia:) szukalam jej dzis ale nie znalazlam, jak maz zdazy to mi zaraz kupi
mamusia tez slyszalam o tym ze kobiecie przysluguje czas na karmienie ale co i jak to nie wiem dokladnie
trasia udanej imprezy:)
a ja wlasnie siedze sama....jejku jaki luz, mlody spi i jutro slodkie lenistwo bo dominika sprzedana do szwagierki huraaaaaaa
a ja zawsze jak goscia np przychodzili jak dominika byla mala to przepraszalam i szlam ja kapac i usypiac....dziecko jest najwazniejsze, ale jak sie czasami zrobi odstepsttwo od reguly tez sie nic nie stanie:)
generalnie mlody troche dal mi ostatnio popalic, spi w dzien jak zajac na miedzy, budzi sie co chwila, nic nie moglam zrobic, az sie wczoraj rozwylam i pierwszy raz zdenerwowalam na niego, nie wiem o co chodzi, czy po prostu tak ma czy cos mu sie w brzuszku przelewa....zaczelam mu nawet dawac na noc espiticon. chciaz dzis np ma dzien spiocha i spi w zasadzie caly dzien, nie wiem o co kaman.
odebralam tez wyniki morfologi bo maly ma anemie i sie zdenerwowalam bo hemoglobina wyszla mu 9,3. zaraz jednka napisalam do naszej Agatki i mnie uspokoila ze w zasadzie jest ok i doradzila co i jak. jest niezastapiona:)
kupilam dzis biedronkowe chusteczki-poszlam za wasza rada bo tak zachwalalyscie i sa ok, zapach tez ok:)
larvunia ta animacja jest zabojcza:) superrrr
jeny koncze bo juz sie norbis budzi....buziaki wielkie
 
Ostatnia edycja:
Mamusiacóreczki, nadal są dwie półgodzinne przerwy, można je łączyć i wychodzić wcześniej lub przychodzić później do pracy. Musisz napisać wniosek do pracodawcy i mieć zaświadczenie od pediatry.
Luknij sobie :)
http://www.prawnik-online.eu/porady/pracy/przerwa_na_karmienie_w_pracy_wniosek_kodeks_pracy.html

Edit: posta mi ucięło :baffled:

Trasia, udanej imprezki :)

Larvunia, i ja tą herbatkę popijam :)

Mamusiu, ja póki co tylko prysznic. Z tym, że ja lubię bardzo gorącą wodę i siedzieć z godzinę :) Więc czekam na kontrolę u ginki i pozwolenie. Tak samo jak na ćwiczenia i seksik ;)

U nas kupsztale idą codziennie, nawet kilka. Ale jeszcze się nie zdarzyło, żeby mała się po pachy ufajdała. Pewnie dlatego, że po trochu robi :)
 
Ostatnia edycja:
Co do pieluszek to my jedziemy na DADACH biedronkowych...kończymy paczkę 2 i bierzemy się za 3 bo są już za małe

słyszałam,że 3 śmierdzą,koleżanka je ma,jak sprawdzisz to daj znać,bo też muszę juz rozmiar zmienić

heheh fajnych masz znajomych ;-):-D choc powiem Ci ze mloda jak w dzien sobie spi to u mnie w domu nie ma tez ciszy :nerd: Jak mloda ma spac to bedzie spala jak nie to nie ;-) Nie mowie ze sa wrzaski, ale normalnie rozmawiamy i synek sie normalnie bawi... tv gra, komputer z gierka jakas... i mloda spi. Od ok 18.00 juz ciagle mowie CCCIIIII bo mloda spi. Ale tak to normalnie sie zachowujemy :sorry2: Czasami jak cos ja meczy to wynosze ja do inego pokoju i drzwi zamykam co by jej nie wybudzic.

edit:
mnie zawsze zaskakiwalo jak to synek i teraz mloda moga spac jak sie odkurza ;p
no mnie by to wybudzilo na bank ;p a oni jak gdyby nigdy nic dalej w objeciach Morfeusza az chrapia ;p [/COLOR][/FONT]


tam było za dużo ludzi,za głośna muzyka i chyba dlatego,a w domu też normalnie funkcjonujemy i ja tez odkurzam i nic jej nie ruszy

czesc Misialinko :-)
powiedzcie mi czy nasze dzieciolki moga miec zle sny w tym wieku :confused: W starszym to oki, bo maja duza wyobraznie itp ale takie brzdace : Confused:
Mialam wrazenie dzis ze sen ja wybudzil, taka miala podkowke na buzi i nagle wielki placz z nienacka :szok: podbieglam do niej bo az si eprzestraszylam co jej jest... Oczy zamkniete miala i ryczy... pomizialam ja, powiedzialam delikatnie "cciiiiiii" i usnela dalej. Nie prezyla sie wiec nie sadze zeby to z bolu bylo.

u nas tez tak bywa,ale to chyba nic złego

a powiedzcie mi dziewczyny , jak ktos do Was przyjdzie i siedzi do pozna to i tak mloda kapiecieo stalej porze czy siedzicie twardo z "goscmi" :sorry2:
ja nawet jak baaaardzo sie ciesze z czyjis odwiedzin to i tak przepraszam i mowie ze to pora mojej ksiezniczki teraz i ide ja kapac i usypiac i znikam nawet na 1,5 h i mam w nosie ze mnie nie ma z goscmi, ich problem ze przychodza o tej porze ;-)

kąpie zawsze pod dziecko a nie pod gości
 
Blusia poczekaj az jednego dnia Ci kupki nie zrobi (oby robila tak ladnie jak do tej pory), ale zdazyc sie tak moze i w tedy jak Ci pyrdnie w pampka to zobaczysz kupke na karku uciekajaca pod paszki :-D



jejku nakarmilam mloda przed kapielka, wykapalam i chcialam jak zawsze znowu dac cycka a ona mi tu prezyc sie zaczyna. Mysle sobie kurde kolka i masuje brzuszek i masuje i masuje a ta coraz bardziej mi sie zanosic zaczyna.... juz nie tylko prezenia i wyginania ciala i minki kwasne i postekiwania... Oj sie zaczela rozkrecac mi jak na kolke :baffled: Szybko ja do gory wzielam wsadzilam w chuste, bo tulenie nic nie dalo... jak mi beka puscila, no normalnie jak moj mezunio gdy sie piwskiem opije :-D Jej jaka ulge zobaczylam u Misiulki w oczach... odrazu odlot mi zrobila i spi do teraz ;-) Tylko czy ona glodna zaraz nie bedzie po takim beknieciu :sorry2:
i jaka ja ulge poczulam bo lzy i mi w oczach zaczynaly wyplywac... a Marcelek jaki zmartwiony przyszedl do pokoiku i nas tulic zaczol... normalnie rozplywalam sie z wrazenia i z niemocy i wogole.....
ale na szczescie juz gicio, oby!
 
reklama
hej :-)

ale jestem wściekła... wróciliśmy z grilla od moich Rodziców i mój Mąż tak się urządził, że śpi w ciuchach od godz 19.
Nawet nie ma siły się rozebrać a co tu o kąpieli mówić... :wściekła/y:

Muszę sobie sama dać radę z Młodym- na szczęście póki co jest grzeczny... ale boje się co będzie w nocy... ehhh

Chce go jakoś ukarać... jestem tak wściekła na niego że szok!!! Pierwszy raz mam taką ochotę na papierosa...

Larvuniu ta herbatka której zdjęcie wkleiłaś to ta z Biedronki o której już wcześniej była mowa tak? A to nie jest przypadkiem jakaś dietetyczna- odchudzająca?! Nie zaszkodzi Naszym Maluchom? Chodzi mi o to czy ich czasem nie przeczyści?
A jak często je pijecie? Ja miałam dziś takie zatwardzenie że szok! A pije herbate koperkową 2x dziennie...

Na szczęście Antoś wypróżnia się bez problemu... :-)


Idę się wykąpać i położę obok tych moich zwłok zwanych inaczej Mężem...

Miłego wieczoru :-)
 
Do góry