reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

Buziak- dzieki, jednak salony krotko trwaly, teraz znow w pokoiku goscinnym ;)
Mam dobre relacje z tesciowa, to osoba bardzo inteligentna, kulturalna, nieinwazyjna (jak cos tam kiedys jej wyskoczy, to meza napuszczam ;-)), ja juz dawno postanowilam, ze dobry kontakt to daleki kontakt, dlatego jest ok :)
Fajne jest, ze tu mam spokoj, siedze sobie i odpoczywam, nikt na sile ze mna nie przesiaduje i nie meczy gadaniem. Jak chce to wstane na fotel i troche porozmawiamy, jak nie to sobie leze i zajmuje sie soba :tak:
Fakt jest taki, ze nic nie zastapi wlasnego kata, ale i tu nie jest zle.

O tych chusteczkach tez ogladalam, to bylo w tvn, gdzie babka pokazywala gadzety ze swojego sklepiku internetowego? :tak:
 
reklama
Jestem po badaniu. Kobieta powiedziała, że wszystko idealnie, przezierność 0,9, kość nosowa ok, długość dzidziusia 67 mm.
Nie muszę nikomu mówić jaka radość i spokój. Jak wyjeżdżaliśmy na usg to na nogach ustać nie mogłam tak się przejęłam.

Później nadrobię bo jest mi znowu niedobrze i słabo (mimo euforii w sercu) a muszę jeszcze coś ugotować i małego nakarmić.
Dziękuję za trzymanie kciuków!!


edit
zapomniałam dodać, że b doświadczona pani powiedziała mi, że na stwierdzenie płci jest dużo za wcześnie bo na tym etapie dziewczynki wyglądają jeszcze jak chłopcy bo wargi i łechtaczkę mają bardzo duże i chłopca najwcześniej stwierdza się w 16 tyg a dziewczynkę dopiero w 20 i wtedy nie ma pomyłek. No to teraz już sama nie wiem, może jednak będę miała jeszcze córkę tak jak czułam od początku??
 
Ostatnia edycja:
Witam
Buziak uważam, że masz i rację z tym monitorem oddechu. Ja w niego wolę zainwestować niż np. w sterylizator który uważam za zbędną rzecz.
Takie "przedszkolanki" też powinno się rozebrać przy wszystkich i postawić w kącie - ciekawe jak by się czuła.
 
Jestem po badaniu. Kobieta powiedziała, że wszystko idealnie, przezierność 0,9, kość nosowa ok, długość dzidziusia 67 mm.
Nie muszę nikomu mówić jaka radość i spokój. Jak wyjeżdżaliśmy na usg to na nogach ustać nie mogłam tak się przejęłam.

Później nadrobię bo jest mi znowu niedobrze i słabo (mimo euforii w sercu) a muszę jeszcze coś ugotować i małego nakarmić.
Dziękuję za trzymanie kciuków!!

Super- cieszę się przeogromnie:)
 

kamila
- ale nie karmisz teraz? to jutro oficjalnie zaczynasz 5miesiac :)

sicilpol - to znaczna roznica w cenie..





Ja syna karmiłam do 4 miesiąca życia bo później już nie chciał i się nie najadał moim pokarmem ;) śmiesznie że mi nie zanikł ale cóż tak bywa:)
Jutro już zaczynam 5 miesiac? wow jakos tego nie pilnuje bardziej zwracam uwage na tygodnie :p
Witajcie :)

Dziękuję za wszystkie ciepłe słowa :happy:









No właśnie dziewczyny, jak to z tą kawą jest? Pijecie? Ja na początku odstawiłam całkowicie, ale w ciągu ostatnich 2 tyg. zdarzyło mi się trzy razy wypić taką słabą z jednej płaskiej łyżeczki z mlekiem :sorry:




Taaa, ja też już śmigam w ciążowych. Dostałam parę łaszków od koleżanek, są jeszcze trochę za duże, ale przynajmniej nie czuję się jak słoń w stringach ;-) Szkoda mi kasy na kupowanie ciuchów "na teraz", bo po ciąży zamierzam sporo zrzucić ;-):ninja2:



Ja kawkę pije wtedy jak mam ochotę slabą z mlekiem :)
Ostatnio przez kilka tygodni wcale mi się jej nie chciało a teraz znowu wrócił mi smak na kawkę :p

Jestem po badaniu. Kobieta powiedziała, że wszystko idealnie, przezierność 0,9, kość nosowa ok, długość dzidziusia 67 mm.
Nie muszę nikomu mówić jaka radość i spokój. Jak wyjeżdżaliśmy na usg to na nogach ustać nie mogłam tak się przejęłam.

Później nadrobię bo jest mi znowu niedobrze i słabo (mimo euforii w sercu) a muszę jeszcze coś ugotować i małego nakarmić.
Dziękuję za trzymanie kciuków!!

Ale super że dzidziuś cały i zdrowiutki :))







A ja właśnie gotuję obiad - dzisiaj zupka - krupnik :p
 
Witam Was i przepraszam że tak długo mnie nie bylo. Nawet nie będę próbowała nadrabiać co napisałyście w tym czasie. Tak długo mnie tu nie było, że musiałabym pewnie ze 300stron przeczytać albo lepiej. Mam nadzieję, że u wszystkich czerwcóweczek wszystko dobrze, dzieciaczki rosną i zbyt mocno nie dokuczają? Jeśli coś ważnego się wydarzyło, to może jakieś streszczenie poproszę? :)

A ja może krótko streszczę co się działo u mnie, że mnie nie było. Otóż 14go listopada trafiłam do szpitala z tą moją nieszczęsną astmą. Dostałam taką straszną ilość leków, że lepiej nie mówić. Oczywiście wszystkie niewskazane w ciąży a już tym bardziej w pierwszym trymestrze. Strasznie się bałam o malucha i szczerze powiedziawszy nadal się boję. Na szczęście mój gin pracuje w tym samym szpitalu, bo po pierwsze zaraz następnego dnia po przyjęciu wziął mnie do siebie, dokładnie obejrzał maleństwo (na tyle na ile mógł) i powiedział że wszystko jest w porządku, a po drugie załatwił mi szybkie przeniesienie na salę, bo leżałam na korytarzu. Mówię wam - super uczucie. Leżeć w ciąży na korytarzu, między facetami, a tu przychodzi pani z EKG i każe wystawiać cycki na wierzch, bo ona musi badanie zrobić. Ja jej mówię, że może jakoś się chociaż okryję, a ona mi na to, że ją to nie interesuje bo ona musi wszytko dobrze przypiąć i klatka piersiowa musi być odsłonięta. Mówię wam, rewelacja.

Po 2 tygodniach wyszłam ze szpitala, dostałam kolejne 2 tygodnie zwolnienia z zakazem wychodzenia z domu. W pracy mało się nie wściekli jak to usłyszeli, ale co zrobić. Moje prawo.

W 12tygodniu zrobiłam sobie badania prenatalne. Przezierność karkowa wyszła mi między 1,4 a 1,7mm, więc mam nadzieję że dobrze. Podobno dopiero powyżej 3mm wynik jest niepokojący. Ale powiem wam że maluch tak się wiercił, że wogóle nie mozna go było złapać. Nalepsze jest to, że do tego badania dziecko powinno być na pleckach, a ono sobie akurat wymyśliło pozycję pływaczka na brzuchu z kopiącymi nóżkami i nie dawało się odwrócić. W kocu mój gin powiedział, że jeśli nie uda mu się zrobić tego badania, to będziemy musieli pojechać do szpitala i powtórzyć je. Chyba się przestraszyło, bo w tym momencie odwrócilo sie na plecki :-D. A później niesamowite uczucie. Jak lekarz zrobił zbliżenie buziaczka. Dziecko było na plecach, więc widzieliśmy jego profil. A w momencie zrobienia zbliżenia odwróciło główkę tak, jakby popatrzylo prosto na nas. Przynajmniej tak to wyglądało na ekranie. Niesamowite bylo to nasze pierwsze przywitanie, aż mi się łezka zakręciła, chociaż to przecież nie pierwsze moje dzieciątko :)

Ogólnie czujemy się dobrze. Nie mam żadnych wyprysków, jak na początku ciąży, generalnie gdyby nie lekko zarysowujący się brzuszek, to wcale nie byłoby po mnie widać, że jestem w 4miesiącu :). Niestety mój starszy synek ostatnio sporo choruje i z jednej strony martwię się o niego, a z drugiej boję się żeby mnie nie zaraził, bo teraz u mnie pierwsza lepsza infekcja może się skończyć szpitalem :(. Mam nadzieję że tak się nie stanie.

No i już nie możemy się doczekać świąt. To nasze ostatnie święta we trójkę :)
 
Buziak to jak ty liczysz te miesiące 16 tydz. to początek 5 miesiąca?:confused2: Ja myślałam że 18tydz. to początek 5 m-ca.
 
Ja przy Ali miałam tak lekki sen, że tylko jak lalka się przekręciła, rączką ruszyła to ja już wstawałam i patrzyłam co i jak. Jak papużki nierozłączki byłyśmy;-)
Ja jak mam pobierana krew to patrzeć nie mogę, pielęgniarka ostatnio do mnie że mam oddychać:-D Tak się boję igieł że nie macie pojęcia...
Ja wczoraj spać nie mogłam i poszłam posprzątałam salon, dzisiaj pranie:-) trochę brudaski ubranek się nazbierało, bo często gęsto po brodzie jej jeszcze poleci;-)
Wam też się robi niedobrze od płynu do szyb? mi sie w głowie od tego kręci dlatego czekam na siostrę, zostawię jej to boskie zajęcie:-D

Co do tej przedszkolanki:angry: głowę bym jej urwała postawiła su... rozebraną w koncie i zobaczyła by jak czuła się ta dziewczynka!
 
reklama
Jestem po badaniu. Kobieta powiedziała, że wszystko idealnie, przezierność 0,9, kość nosowa ok, długość dzidziusia 67 mm.
Nie muszę nikomu mówić jaka radość i spokój. Jak wyjeżdżaliśmy na usg to na nogach ustać nie mogłam tak się przejęłam.

Później nadrobię bo jest mi znowu niedobrze i słabo (mimo euforii w sercu) a muszę jeszcze coś ugotować i małego nakarmić.
Dziękuję za trzymanie kciuków!!


edit
zapomniałam dodać, że b doświadczona pani powiedziała mi, że na stwierdzenie płci jest dużo za wcześnie bo na tym etapie dziewczynki wyglądają jeszcze jak chłopcy bo wargi i łechtaczkę mają bardzo duże i chłopca najwcześniej stwierdza się w 16 tyg a dziewczynkę dopiero w 20 i wtedy nie ma pomyłek. No to teraz już sama nie wiem, może jednak będę miała jeszcze córkę tak jak czułam od początku??

super, ze wszystko ok!
moj gin tez tak mowi i teraz nawet nie chciał rozmawiac o plci.

Witam
Buziak uważam, że masz i rację z tym monitorem oddechu. Ja w niego wolę zainwestować niż np. w sterylizator który uważam za zbędną rzecz.
Takie "przedszkolanki" też powinno się rozebrać przy wszystkich i postawić w kącie - ciekawe jak by się czuła.

uwazam, ze równiez masz racje:-) w obu kwestiach hehe

Buziak to jak ty liczysz te miesiące 16 tydz. to początek 5 miesiąca?:confused2: Ja myślałam że 18tydz. to początek 5 m-ca.

kamila konczy 16tydz wiec zaczyna 5miesiac,
wiesz ze w tej kwestii kazde zrodło podaje inne przeliczniki, moja ksiazka podaje po 4tyg
 
Do góry