reklama

Czy dwulatek powinien spać w ciągu dnia?

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez berew, 31 Październik 2006.

1. berew

berew Początkująca w BB

Jestem mamą dwulatka, który od dwóch tygodni nie sypia w ciągu dnia. Wcześniej potrafił przespać od 1,5 do 3 godzin w ciągu dnia. Zaznaczam, ze wstaje mniej więcej o godzinie 6,30 (wg czasu zimowego), bez wzgledu na to czy spi czy nie w ciagu dnia, a chodzi spać i tu jest różnica wczesniej pomiędzy 21 - 22 (czas usypiania do 1 ha) a teraz pomiędzy 19:30 - 20:30 (czas usypiania do 10 min). Po przeliczeniu ilości przespanych godzin w ciagu doby, wychodzi mniej więcej na to samo, nie wiem tylko czy to jest normalne zachowanie takiego malucha.

2. nikita33

nikita33 Fan(ka)

Z maluchami jest różnie - niektóre dwulatki, a nawet młodsze dzieci, rezygnują ze spania w dzień, najczęściej na rzecz wcześniejszego zasypiania wieczorem. U nas ostatnio były też szopki ze spaniem w dzień - Filip zwykle zasypiał w dzień na jakieś dwie godziny od 12, 12.30. Ale miewa ostatnio takie dni, że nie śpi w dzień wogóle....widzę jednak, że jest mu to jeszcze potrzebne, bo w takie dni pada jak zabity przed 18.00 i śpi do 5.30 (naogół budzi się o takiej porze lub trochę wcześniej), ale noc jest wtedy bardzo niespokojna - wiele razy się budzi. Jak zaśnie w dzień - ostatnio około 14.00 - 14.30 to wieczorem zasypia około 20.00 (na nowy czas, w lecie zasypiał o 20.30), śpi o wiele spokojniej. Jeśli chodzi o sumę przespanych godzin w ciągu doby, to u nas jest podobnie - czy śpi w dzień, czy nie, na dobę wychodzi tyle samo. Wydaje mi się, ze nie masz powodu do zmartwienia - to raczej normalne. A może będzie tak, jak u nas - że Twój maluch jeszcze wróci do spania w dzień. Ale nic na siłę. Dzieciom w tym wieku często szkoda czasu na sen w dzień. Ciekawa też jestem, jak zasypia Twoje dziecko w dzień - bo u nas tragedia - nigdy nie umiał zasnąć w dzień w swoim łóżeczku. Dotąd zasypiał w wózku na spacerze, od kilku dni nie chce zasnąć w wózku i uparcie mi wysiada. Zasypia w domu u mnie na kolanach.... :baffled:
    Dodam jeszcze, że mam koleżanke, której córka przestała spać w dzień jak miała trochę ponad rok. Za to kiedy teraz poszła do przedszkola, śpi w nim tak, jak inne dzieci, a wieczorem zasypia o przyzwoitej godzinie i bez problemów, choć przedtem róznie bywało.
    pozdrawiam
    nikita

3. reklama
  4. bbb223

bbb223 Fanka BB :)

oj te dwulatki:)
    mój dwulatek całe szczęście jeszcze śpi, jemu to potrzebne a mi daje troche wytchnienia w ciagu dnia.
    zdarzyło się kilka razy, ze za nic nie chciał spać ale to zwykle jak byliśmy gdzieś z wizytą lub były inne dzieci ale wtedy tak jak piszecie o 18 był nieprzytomny.
    czasem bywa, ze nie pójdzie spać o tradycyjnej porze czyli własnie 12-13 ale usnie w samochodzie na 15-30 min. do domu niosę go nieprzytomnego a w domu on jak nowo narodzony i za nic nie pójdzie juz wtedy spać.
    Oskar wstaje ok 7 a idzie spać ok 21. w dzień śpi od 1,5 do 3 godzin.
    z usypianiem tez juz chyba przeszłam wszystko.
    podejść do tego zeby spał sam było miliony. wiele razy juz się udawało i po tygodniu wracało to samo czyli to, ze Oskar nie uśnie bez mamy, a jak tylko go zostawiłam to się budził z płaczem.
    teraz juz od dłuzszego czasu śpi w swoim pokoju, ma dorosłe łózko, ale usypianie to cały rytuał.
    jeśli nie jest padnięty to też trwa ok godziny i czasem kosztuje trochę nerwów:)
    zdarza się, jeszcze, ze w nocy przychodzi do nas ale jak go w porę wyłapię to zasypia bez płaczu.
    na szczęście coraz mniej takich nocy.
    a generalnie to uważam, ze ten sen jest potrzebny ale jeśli maluch nie chce to przeciez trudno go zmuszać. widocznie nie potrzebuje.

5. honzi

honzi Zaciekawiona BB

Mój synek ma 2,5 roku i jakies pół roku temu zrezygnował z dziennej drzemki i teraz przesypia w nocy 12 godz od 19 do 7 rano i mi to pasuje, na poczatku mieał tzw. kryzysy ale potem organizm sie dostosował i jest ok:-) szkoda tylko ze jego 11 miesięczny brat śpi juz tylko raz w dzien i to ok 1 godz - wiec o czasie wolnym mozna pomarzyć. Dobrze ze zostaja wieczory:-(

6. Supersylvia

Supersylvia Początkująca w BB

Moja corcia ma 2 latka i 3 miesiace. Wlasnie sie zastanawiam czy powinna spać w dzień. Zawsze usypiala sama bez problemow zrowno w dzien jak i na noc. Ostatnio jednak usypianie w dzien zajmuje jej 1-1,5 h. Mysle ze to strata czasu dla takiego malucha, kreci sie z boku na bok, pozniej zasypia juz chyba ze znuzenia. I jak tak sobie pospi to 2-3 h...wieczorem tryska energia i nie chce zasnac przed 23!!!:no: Wiec chyba korzystniej bedzie jesli przestanie spac w dzien, wykorzystamy ten czas na spacery i zabawe, za to wieczorkiem zasnie ok 20 ( mam nadzieje):baffled: ;-)
    Co mi poradzicie?

7. Megi80

Megi80 Mama Krzysia i Oleńki

Supersylvio u mnie jest podobnie tylko Krzyś jest młodszy ale ten sam "problem". Dziś właśnie był jeden z tych nielicznych dni kiedy po 1 godz przewracania się na łózku postanowiołam Go ubrac i nie przespał w dzień ani minutki i zasnął po 20. Normalnie to śpi w dzień (nawet do 3,5 godz.) ale potem jest problem z wcześniejszym zaśnięciem i też dopiero w okolicach 23 zasypia. Myślę, że Krzyś powoli sam dochodzi do tego, że nie będzie spał w dzień (coraz częściej zdarzają mu sie dni bez drzemki). Myślę, że4 jeśli dziecko nie chce już spać w dzień to nie ma co go kłaść na siłe.

8. lorcia

lorcia Czerwcowa mama'08

hej

moj synek ma 1,5 roczku i tez zdarzaja nam sie dni bez drzemki..na poczatku go zmuszalam do snu kladac malego do lozeczka ale teraz jak widze ze caly dzionek chodzi rozbawiony to go nie klade..zasypia o 20 na szczescie sam w lozeczku i wstaje ok 7:tak:

9. suzi

suzi Zaciekawiona BB

moja corcia za mce konczy 2 latka ale do dzis prawie zawsze sypia az dwa razy w ciagu dnia.okolo 10-11 i okolo 15-16.jesli widze ,ze jest naprawde bardzo zmeczona to klade ja a jesli nie ma ochoty to nie spi.ale zazwyczaj raz dziennie sypia.w nocy nie spi super,kreci sie czy budzi z placzem ale przerobilam juz i przetestowalam czy jesli jej nie poloze w ciagu dnia to bedzie spala lepiej i nie ma reguly.mysle ,ze to sprawa indywidualna dzieci i maluchy same "decyduja"o tych drzemkach
    pozdrawiam

10. reklama
  11. marika

marika Fanka BB :)

Witajcie dziewczyny! jestem nowa na tym forum i znalazłam wasz temat, moja córcia ma 2,5 roku i naprawdę od dawna nie śpi w ciągu dnia, każdy dzieciaczek jest inny i nie ma czym się przejmować jeśli rośnie i zdrowo się rozwija.:tak:

12. Magdabial

Magdabial Fanka BB :)

Mikołaj ma 1,5 roku i też już nie śpi w dzień od jakiegoś miesiąca... On wogóle mało sypiał od początku... ok 10 miesiąca miał już tylko 1 drzemkę 40 minutową... i teraz się on zlikwidowała :-(
    Jest bardzo żywym dzieckiem i myślę że w tym tkwi haczyk...

zasypia ok 20 , wstaje ok 6-7...
    ten miesiąc temu z drzemką to kładł się 20 i wstawał o 5!

więc nie wiem co lepsze ;-)

Poleć forum