reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jestem w ciąży?

brzuszkowo oczywiście że można zajść w 23 dc, a nawet później. Owulacja następuje zawsze 10-14 dni przed pierwszym dniem okresu. Także nie ma znaczenia czy cykl ma 28 dni, 40 czy 60 (a różnie bywa) - jeżeli jest owulacja to zawsze następuje w ściśle określonym czasie przed okresem.

Krwawienie może być implantacyjne, może być to zmieniony okres. Tak jak pisałaś bierzesz antybiotyk, który jak najbardziej może namieszać w cyklu (przyspieszyć go bądź opóźnić) może wpłynąć także na długość krwawienia.

Jeżeli do zapłodnienia doszłoby teoretycznie 6 sierpnia czyli dokładnie 2 tyg temu, to proponuję jutro z rana wykonać test ciążowy z moczu. Jeżeli będzie pozytywny to wiadomo, jeżeli negatywny to radzę jeszcze zrobić test z krwi by wykluczyć bądź potwierdzić ewentualną ciążę.
 
reklama
brzuszkowo oczywiście że można zajść w 23 dc, a nawet później. Owulacja następuje zawsze 10-14 dni przed pierwszym dniem okresu. Także nie ma znaczenia czy cykl ma 28 dni, 40 czy 60 (a różnie bywa) - jeżeli jest owulacja to zawsze następuje w ściśle określonym czasie przed okresem.

Krwawienie może być implantacyjne, może być to zmieniony okres. Tak jak pisałaś bierzesz antybiotyk, który jak najbardziej może namieszać w cyklu (przyspieszyć go bądź opóźnić) może wpłynąć także na długość krwawienia.

Jeżeli do zapłodnienia doszłoby teoretycznie 6 sierpnia czyli dokładnie 2 tyg temu, to proponuję jutro z rana wykonać test ciążowy z moczu. Jeżeli będzie pozytywny to wiadomo, jeżeli negatywny to radzę jeszcze zrobić test z krwi by wykluczyć bądź potwierdzić ewentualną ciążę.

Dziękuję! Ubieram się i lecę do apteki całodobowej po testy. Dam rano znać jaki był wynik. :)
 
brzuszkowo chodzi o to że w każdym czasie możesz zajść w ciążę, nie ma sensu pytanie czy akurat w 23. dniu cyklu jest taka możliwość, pomijając już fakt że plemnik jest długowieczny (może żyć nawet do 6 dni) takie pytania są bezcelowe, trzeba zrobić test a potem wybrać się do lekarza, wiem że będziecie się cieszyć na dziecko ale pozostaje tu kwestia leków które bierzesz i które temu dziecku mogą zaszkodzić
 
brzuszkowo chodzi o to że w każdym czasie możesz zajść w ciążę, nie ma sensu pytanie czy akurat w 23. dniu cyklu jest taka możliwość, pomijając już fakt że plemnik jest długowieczny (może żyć nawet do 6 dni) takie pytania są bezcelowe, trzeba zrobić test a potem wybrać się do lekarza, wiem że będziecie się cieszyć na dziecko ale pozostaje tu kwestia leków które bierzesz i które temu dziecku mogą zaszkodzić

Jak wyżej napisałam tabletki odrzuciłam.
Test z moczu porannego - negatywny.
 
nie kieruj się testem zbytnio, może się zdarzyć że wyjdzie negatywny, lepiej zapytaj w przychodni albo w rejestracji gabinetu ginekologicznego co robić bo podejrzewasz ciążę a potem poczekać na wizytę u gionekologa
 
Dziewczyny jakie miałyście pierwsze objawy ciąży ??? W ktòrym tygodniu dowedziałyście się ???
Piszcie wszystko o tych pierwszych dniach, na pewno te wiadomości będą bardzo pomocne dla tych dziewczyn które się starają :)
 
wszystkie zapachy mnie dobijaly:) od tego się zaczęło. jak smarowałam twarz kremem który stosowałam od dłuższego czasu i zrobiło mi się niedobrze od jego zapachu to wiedziałam że coś jest na rzeczy:))))
 
He he śmiesznie z tym kremem...bo jak juz od kremu odrzuca który stosuje się codziennie to musi być coś na rzeczy
 
U mnie w kazdej ciazy inne ;-). W ostatniej zadnych, bylam pewna ze dostane @ a tu niespodzianaka.
W pierwszej ciagle wymioty przez pierwsze 3 mies!!!!!
 
reklama
Staraliśmy się o dziecko i kiedy @ się spóźniła 1 dzień, zrobiłam test (właściwie dwa :-D) i były pozytywne. Piersi miałam jak banie i okropnie bolały, nawet zdejmowanie stanika sprawiało mi lekki ból. Zrobiły się takie żyłki niebieskie na nich. W 6-7 tc doszły nudności i wymioty, które trwały do 18 tc. I baaaardzoooo chciało mi się spać wtedy (ok. 6-7 tc do końca praktycznie), o 20.00 już byłam w łóżku i spałam :-D
Ale uważam, że to nie ma reguły, każda ciąża jest inna. A najlepiej wykonać test ciążowy w terminie @.
 
Do góry