reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy kupujesz ubranka w sklepach z używaną odzieżą?

Czy kupujesz ubranka w sklepach z używaną odzieżą?


  • Wszystkich głosujących
    164
Myślę że dużo zależy od samego ubranka. Nie każde jest zniszczone i czasem można wybrac coś fajnego,ale niestety trzeba umiec szukac i miec sporo czasu. Warto kupowac także w sklepach internetowych,gdzie mamy nowe ubranka,a cena często nie jest zbyt wygórowana.
 
reklama
Witam Mamusie
Szczerze powiem, że mojej córce większość rzeczy kupiłam w sklepach z używaną odzieżą. Nowe ma te, które dostała od znajomych i rodziny. I już tłumaczę dlaczego. Przede wszystkim są DUŻO tańsze. Maluszki rosną tak szybko, że na ubranka można wydać małą fortunę, a czasem się zdarza, że wyrastają z rzeczy, zanim się zdąży choć raz je założyć. Poza tym- umówmy się- te rzeczy i tak nie są zniszczone, są prawie jak nowe. Co z tego, że jakieś inne dzieci je wcześniej nosiły? Kwestia tego, że to niehigieniczne? Nowe, czy używane i tak najpierw wrzucamy do pralki i prasujemy. A prawda jest taka, że nowe ubranka też setki razy ktoś macał, wcale nie czystymi rękoma, kaszlał na nie, kichał i Bóg wie, co jeszcze. Więc ja nie widzę różnicy.
Używane wcale nie są gorszej jakości, czy brzydsze niż nowe. Więc nie widzę powodu, żeby ich nie kupować.
 
Mnie kupowaniem w ciuchlandach zaraził mój chłopak. Dla siebie można znależć coś orygianlnego za niewielkie pieniądze.
Dziecięce rzeczy też czasami kupuję. Piorę je wtedy w wysokiej temperaturze. Można znależć prawie nowe rzeczy.

Najchętniej jednak kupię w sklepach outletowych. Koło mnie jest sklep polskiej firmy(nie wiem czy znacie)TupTup. Często są jakieś promocje, więc za grosze można kupić nowe ubranka, dobrej jakości.
 
Jak dla mnie bardzo warto kupować ubranka w sklepach z używaną odzieżą. Ostanio wybrałam się na zakupy do Robana i byłam w szoku, jakie ubranka tam znalazłam!!! Ubranka wyglądają jak nowe, wszystko firmowe typu. H&M, next! kupiłam porządne ogrodniczki, sukieneczke, sweterek i bluzę i to dla miesiecznego dziecka i za wszystko zapłaciłam 25zł. Naprawdę można znaleźć super ubranka. Później przeprać ze dwa razy i wszystko wglada jak nowe;) także bardzo polecam, tym bardziej że takie ubranka które ludzie oddają sa mało noszone bo wiadomo dzieci szybko rosną, to nie tak jak z takimi używanymi ubraniami dla dorosłych gdzie chodzimy w niektórych rzeczach kilka lat.
 
Ja też mam kilka ciuszków z ciuchlandu, mam taki jeden zaufany z angielskimi ciuchami, next, early days, gap, h&m. Julka z nie których już wyrosła i z czystym sumieniem podaję je dalej, bo są w naprawdę dobrym stanie, prawie jak nowe.

Dziewczyny na pewno widziałyście aukcję na allegro mega zestawy angielskich ciuchów, wątpie że ktoś je sciąga z Anglii, wiekszość pochodzi właśnie z lumpeksów, ja żebym miała więcej czasu to też bym się zajęła taką sprzedażą. Za 60 ubranek 300 zł:szok: na ciuchach może ze 30-40 zł by wyniosły.
 
Ja równiez kupuje w ciucholandach!!!
A w moim miescie ktos dobrze pomyslał i od kilku miesiecy prężnie funkcjonuje "sklep z odzieżą używaną dla dzieci" - same ubrania dla dzieci. Oczywiscie cos naprawde fajnego mzna dostac tylko w dzien dostawy, ale wtedy jest wielka obława i tłok jeszcze wiekszy. Przed swietami szukalam dla starszego spodni jakis epszych, bo swieta, bo mikołaj w przedszkolu itd. i zaszlam tam, doatałam 4 pary dzinsów nowiusienkich i zaplacilam niecale 15 złotych. Dla malucha nie kupuje z oczywistych przyczyn, mam całe sterty ubrań po starszym, ale ostatnio tez sie skusilam na fajne male dzinsowe spodenki i zaplacilam za nie az 70 groszy :-)
 
Czasem zdarzy mi sie zajrzeć do ciucholandu,ale żeby wypatrzeć coś fajnego i w dobrym stanie,trzeba mieć jednak dużo wolnego czasu i przede wszystkim cierpliwość do szukania:)
 
Zarówno dla siebie jak i dla córki kupuję często ubrania na ciuchach. Zawsze zwracam uwagę żeby były ładne i nie zniszczone. Uważam że nie ma sensu kupować drogich ubrań dla dziecka które i tak za miesiąc z tego wyrośnie.
 
ja też wolę ubrania z lumpka, przynajmniej wiem że jak ktoś to nosił i się nie sprało , nie rozciągneło i nie zmechaciło to mi tez posłuży. Córce 90% ubrań do roczku kupiłam w ciucholandach, teraz trochę trudniej dostać coś w rozm 86 ładnego i niezniszczinego, ale też się trafiają perełki. No i trzeba mieć czas żeby biegać po tego typu sklepach . za to cena jest super i nie żałuję że tak ubieram dziecko. Na zdjęciach jest kilka ubranek ktore kupiłam za grosze właśnie w sklepach z używaną odzieżą :-D
 

Załączniki

  • DSC04880.jpg
    DSC04880.jpg
    20,1 KB · Wyświetleń: 79
  • DSC04481.jpg
    DSC04481.jpg
    16,9 KB · Wyświetleń: 65
  • DSC04473.JPG
    DSC04473.JPG
    23,3 KB · Wyświetleń: 56
  • DSC04472.JPG
    DSC04472.JPG
    21,2 KB · Wyświetleń: 58
  • Jula w wodzie.jpg
    Jula w wodzie.jpg
    25 KB · Wyświetleń: 69
  • ubranka2.jpg
    ubranka2.jpg
    25,1 KB · Wyświetleń: 67
  • ubranka.jpg
    ubranka.jpg
    34,6 KB · Wyświetleń: 65
  • Jula.jpg
    Jula.jpg
    17,3 KB · Wyświetleń: 62
  • DSC03387.jpg
    DSC03387.jpg
    21,9 KB · Wyświetleń: 71
  • DSC02816.jpg
    DSC02816.jpg
    21,2 KB · Wyświetleń: 70
reklama
Do góry