reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mogę już coś kupić dla maleństwa?

Dołączył(a)
19 Październik 2017
Postów
8
Witam was wszystkich. Mam takie pytanie do was mamusie. Jestem aktualnie w 12 tyg ciąży . czy mogę juz cos kupić dla malenstwa , chodziaz jeszcze parę dni do poznania płci dziecka. Ale przechodząc kolo sklepu z ubraniami nie mogę się powstrzymać. No wiecie te zababony . czy jest jakas mamusia co juz ma cos kupione ??
 
reklama
Rozwiązanie
moja babcia mówiła że powinno się poczekać do samego końca, ale pewnie wszystko zależy od tego czy się wierzy w przesądy czy nie :)
moja mama również nie była pocieszona,gdy opowiadałam,że kupiłam to czy tamto... Ale jak już ktoś napisał wcześniej- jak się ma coś stać,to się stanie-nieważne czy już coś kupiłaś czy nie.
Chyba najważniejsze,żeby robić zgodnie z własnym sumieniem i nie stresować się ;*
reklama
kochana u mnie w rodzinie jest duzo dziewczyn co potraciło maleństwa i wiem że nie jest fajnie miec takie rzeczy , pamiątka? wątpię cały czas przypomina o stracie
Mam za sobą 4straty, w tym ciążę bliźniaczą. Wszystko zależy od osoby, której to dotyka. A na pewno zakupy nie mają nic wspólnego z poronieniem. Ja jestem stanowczo przeciw straszeniu w głupi sposób młodych mam. Czemu odbieramy innym prawo do pełnego, radosnego przeżywania cudu ciąży? Czemu straszymy, że może się zdarzyć coś złego? Zawsze może, ale nie musi. Zawsze lepiej się cieszyć niż żyć w strachu, że coś się może wydarzyć.
 
Ostatnia edycja:
Z resztą, jeśli taka "pamiątka" ma sprawiać ból to można takie rzeczy oddać lub pochować z dzieckiem. Jest taka akcja tęczowy kocyk i jak się poczyta wypowiedzi mam po stratach, to jednak większość potrzebuje pamiątki po swoim dziecku- odcisku rączki, stopy, pierwszego ubranka, przytulanki. Za granicą każda kobieta po stracie dostaje takie pudełko pamięci. To realny znak, że jesteśmy mamą, choć trwało to chwilę i czasem nawet nie było spotkania. Bo jednak większość nas, mam po stracie, nie ma po swoich dzieciach kompletnie nic. Nic poza bólem i wspomnieniem. Tylko tyle pozostaje większości kobiet po wczesnej stracie, bo dla otoczenia tego dziecka po prostu nie było.
 
Jeju, ja też już mam taką ochotę kupić, ale czekam na określenie płci. :D Wiem, że można kupić ubrania o neutralnym kolorze, ale te, które mam ochotę kupić to akurat są takie typowo dla dziewczynki bądź chłopczyka. Poza tym powiedziałam sobie, że zacznę kupować jak dowiem się jaka jest płeć. :)
 
Mam za sobą 4straty, w tym ciążę bliźniaczą. Wszystko zależy od osoby, której to dotyka. A na pewno zakupy nie mają nic wspólnego z poronieniem. Ja jestem stanowczo przeciw straszeniu w głupi sposób młodych mam. Czemu odbieramy innym prawo do pełnego, radosnego przeżywania cudu ciąży? Czemu straszymy, że może się zdarzyć coś złego? Zawsze może, ale nie musi. Zawsze lepiej się cieszyć niż żyć w strachu, że coś się może wydarzyć.
kochana ja nie strasze poprostu nigdy nie zapeszam, i bardzo mi przykro z Twojego powodu ;(
 
kochana ja nie strasze poprostu nigdy nie zapeszam, i bardzo mi przykro z Twojego powodu ;(
Mi nie zapeszanie nie pomogło, także to nie kwestia pecha, tylko kwestii organicznych- zaburzeń, a na to nie ma wpływu robienie zakupów, farbowanie włosów, noszenie korali na szyi czy patrzenie w ciąży na zwierzęta czy przez wizjer ;)
 
Ostatnia edycja:
Oj pamietam moja pierwsza ciaze... Wszyscy mi mowili " co Ty robisz 8tydz ciazy a Ty ubranka kupujesz zapeszysz" a ja mialam to w nosie bo niby jak cos co sprawialo mi taka radosc moglo zaszkodzic dziecku? I teraz mam 6 letniego latajacego lobuza!! Kupuj jak tylko masz na to ochote!!!

Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wiecie co, ja myśle ze cześć osób patrzy na to tez pod katem bardzo praktyczno- ekonomicznym, nie tylko "zapeszania".
Tak jak napisaly dziewczyny powyżej, ciesz się zakupami jeśli masz na to ochotę, zakupy w niczym nie zaszkodzą.



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Ja tydzien przed wizyta u gina i nieznalam płci kupilam lozeczko rozowe nie moglam sie oprzec pokusie hehe... jak dowiedzialam sie o ciazy i u lekarza ja potwierdzilam czyli 6 tydz to juz mialam po tygodniu wozek zaklepany...
jeszcze nie kupiony ale czeka :)
pozatym tez jestem zdania ze jak masz ochote kupuj tym bardziej jak wszystko jest z toba i maluszkiem wporzadku..
 
Do góry