reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mogłam zajść w ciąże?

XYZ_1897

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
8 Lipiec 2020
Postów
61
Hej! Bardzo proszę o pomoc!
Sprawa jest taka. Zapomnialam wziąć 24 tabletki Vixpo (22.06) - czyli ostatniej przed czterema placebo.
Plamienie z odstawienia zaczelo się w czwartek (25.06) a zazwyczaj pojawia się piątek/sobota. Trwało ono do wtorku (30.06)

Zbyt późno przeczytałam ulotkę, teoretycznie powinnam zamiast 4 tabletek placebo zażyć od razu pierwsza tabletkę z nowego opakowania, czego nie zrobiłam. Nowe opakowanie rozpoczęłam w sobotę (27.06)

Kochalam się z narzeczonym w niedzielę (21.06) przed pominięciem tabletki, nie doszło do wytrysku w środku ale jest duże prawdopodobieństwo pojawienia się ejakulatu, oraz we wtorek (30.06) i wtedy doszło do wytrysku w środku.

Jakie jest prawdopodobieństwo że ochrona została zmniejszona? Czy powinnam wykonać test ciążowy za jakieś 2-3 tygodnie?
 
reklama
Rozwiązanie
Dokładnie. Ja przez kilka miesięcy zamiast normalnego okresu miałam po prostu brązowe plamienie, nawet podpasek nie potrzebowałam, bo wystarczała wkładka.
Mnie właśnie zdarzyło się, że nie miałam okresu i zestresowana poleciałam do lekarza, bo myślałam, że jestem w ciąży i właśnie wtedy lekarz mi powiedział, że przy tabletkach antykoncepcyjnych tak się zdarza, że okres przypomina plamienie i że czasem po prostu tego okresu nie ma
Hej! Bardzo proszę o pomoc!
Sprawa jest taka. Zapomnialam wziąć 24 tabletki Vixpo (22.06) - czyli ostatniej przed czterema placebo.
Plamienie z odstawienia zaczelo się w czwartek (25.06) a zazwyczaj pojawia się piątek/sobota. Trwało ono do wtorku (30.06)

Zbyt późno przeczytałam ulotkę, teoretycznie powinnam zamiast 4 tabletek placebo zażyć od razu pierwsza tabletkę z nowego opakowania, czego nie zrobiłam. Nowe opakowanie rozpoczęłam w sobotę (27.06)

Kochalam się z narzeczonym w niedzielę (21.06) przed pominięciem tabletki, nie doszło do wytrysku w środku ale jest duże prawdopodobieństwo pojawienia się ejakulatu, oraz we wtorek (30.06) i wtedy doszło do wytrysku w środku.

Jakie jest prawdopodobieństwo że ochrona została zmniejszona? Czy powinnam wykonać test ciążowy za jakieś 2-3 tygodnie?
Moim zdaniem nie masz się czego obawiać . Wykonaj test dla świetego spokoju .
 
Ból w dole brzucha cały czas mi towarzyszy, już od dobrych kilku dni. Według mojego kalendarzyka w telefonie wczoraj powinna być owulacja ( ale wiadomo przy tabletkach ona nie występuje) jednak strasznie mnie bolał lewy jajnik, dziś tez mnie pobolewa podbrzusze. Przy tym dochodzi męczący ból głowy. Mam wzdęcia i częste gazy. Przez kilka dni miałam problem z wypróżnieniem, teraz jest ok.
 
Ból w dole brzucha cały czas mi towarzyszy, już od dobrych kilku dni. Według mojego kalendarzyka w telefonie wczoraj powinna być owulacja ( ale wiadomo przy tabletkach ona nie występuje) jednak strasznie mnie bolał lewy jajnik, dziś tez mnie pobolewa podbrzusze. Przy tym dochodzi męczący ból głowy. Mam wzdęcia i częste gazy. Przez kilka dni miałam problem z wypróżnieniem, teraz jest ok.
Ja mam tak co miesiąc , przed miesiączka
 
Moja miesiaczka dopiero za 14 dni. A poza tym nigdy przed miesiaczka tak nie mam. Tylko w pierwszy dzień bóle brzucha. Przed @ jedynie wahania nastrojów i tyle.
 
Od trzech dni, rano mam biegunkę. Nie boli mnie przy tym żołądek, później przez cały dzień nie mogę się załatwić. Głowa nadal boli , czasem nawet nie do wytrzymania, ból najodzi na oczy i przy tym jestem bardzo zmęczona.
Od wczoraj zaobserwowałam tez u siebie ból w klatce piersiowej na wysokości mostka. Taki lekki ucisk, kłucie? Czuje to po jakimś większym wysiłku i kiedy już kładę się spać.

Test zrobię za tydzień, bo wtedy ma zacząć się plamienie.

Czy któras z Pan mogłaby się wypowiedzieć? Może ktoras z was miała coś podobnego?
 
Od trzech dni, rano mam biegunkę. Nie boli mnie przy tym żołądek, później przez cały dzień nie mogę się załatwić. Głowa nadal boli , czasem nawet nie do wytrzymania, ból najodzi na oczy i przy tym jestem bardzo zmęczona.
Od wczoraj zaobserwowałam tez u siebie ból w klatce piersiowej na wysokości mostka. Taki lekki ucisk, kłucie? Czuje to po jakimś większym wysiłku i kiedy już kładę się spać.

Test zrobię za tydzień, bo wtedy ma zacząć się plamienie.

Czy któras z Pan mogłaby się wypowiedzieć? Może ktoras z was miała coś podobnego?
Tydzień do @ ,to za wcześnie na objawy ciąży, ból głowy nachodzacy na oczy to zatoki, tez tak mam , ból w klatce, to może być od stresu ,lub cos dzwignelas, albo korona
 
reklama
Hejka, dziś mam drugi dzień krwawienia z odstawienia. Rano jak tylko wstałam wykonałam test ciążowy, coś mnie tknęło aby go zrobić. Wyszły dwie kreski, jednak jedna jest bardzo bardzo blada. Ale wyszła praktycznie od razu po kilku sekundach.
Jutro mam zamiar wykonać beta hcg z krwi.
 
reklama
Do góry