reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy podoba Wam się imię...

Ja mysle, ze dziecko moze zle się czuc z takim oryginalnym imieniem. Dzieciaki przekreca i beda przezywac. Takie jest moje zdanie.
 
reklama
Mam koleżankę która pracuje z dziećmi w klasach 1-3 i kiedys przy okazji tematu nadawania imion powiedziała tylko że dzieci bywają na prawdę okrutne jeżeli któreś ma oryginalne imię ( w jej klasie akurat wtedy był Seweryn- to nie jest jakieś strasznie dziwne imię a dzieciom wystarczyło do robienia sobie z niego żartów). Ja nie jestem za dawaniem bardzo oryginalnych imion, właśnie ze względu na to co taki malec może przeżyć w przedszkolu czy szkole. Ale tak jak dziewczyny napisały jest to indywidualna sprawa każdego rodzica. Aaa jeszcze tak nawiasem mówiąc to oryginale imię dla mnie wcale nie musi być dziwne bo Arków, Bartków, Marcinów i tak dalej wcale nie ma dużo i z takich imion moim zdaniem też można coś fajnego wybrać ;)
 
A ja się z Wami podzielę historią prawdziwą: Na placu zabaw dziadek woła do dziecka (swojego wnuczka) Azor Azor, młoda dziewczyna zainteresowana pyta się staszego Pana jak ma na imię jego wnuczek Azor ? Nie proszę Panią jak on by się nazywał Azor byłbym najszczęśliwszy na świecie ma na imię Benwenut :). Imię Rufin oryginalne i da się je wymówić ;). Ja sama jestem tradycyjna i dałam dzieciom nudne imiona Grześ i Natalka :). Ps. Imię nie powinno się "gryźć" z nazwiskiem :) i fakt warto pomyśleć o etapie szkolnym..
 
Moim zdaniem do każdego imienia można się przyzwyczaić. U córki w przedszkolu, są dzieci z oryginalnymi imionami. Pierwsze co pomyślałam, ze dziwnie ale teraz te imiona są dla mnie zupełnie normalne. A to, że dzieci nabijają się z inności moim zdaniem wynoszą poniekąd z domu.
 
Pracuję w młodszych klasach w szkole i stykam się z różnymi imionami. Zawsze się przyzwyczaję i każde imię prędzej czy później mi się podoba. Ale dzieci rzeczywiście lubią przekręcać lub nawet wyśmiewać. Nawet moi uczniowie gdy spytali się jak dam synkowi na imię , mówili: Oluś???? Łeeeee, co to za imię?! :D:p:-D
 
Ja mysle, ze dziecko moze zle się czuc z takim oryginalnym imieniem. Dzieciaki przekreca i beda przezywac. Takie jest moje zdanie.
a ja mam kolegę z oryginalnym imieniem i od zawsze był z tego dumny i bronił swojego imienia jak lew (ma na imię Medard)
 
Moim zdaniem do każdego imienia można się przyzwyczaić. U córki w przedszkolu, są dzieci z oryginalnymi imionami. Pierwsze co pomyślałam, ze dziwnie ale teraz te imiona są dla mnie zupełnie normalne. A to, że dzieci nabijają się z inności moim zdaniem wynoszą poniekąd z domu.
Na pewno takie wyśmiewane wynoszą z domu co nie zmienia faktu że ją postanowiłam tego swoim dzieciom oszczędzić.
@rozmaryn A od kiedy kolega był dumny ze swojego imienia? Jakoś sobie nie wyobrażam że w ieku 5 lat dumnie chodził i mówił że ma na imię Medard i nie przejmował się przezwiskami dzieci ;)
 
@MaryH od zawsze! I właśnie o to chodzi bo rodzice wychowywali go w takim przeświadczeniu że jego imię jest wyjątkowe i już
No to ma wspaniałych rodziców, skoro nauczyli go takiego zdrowego poczucia własnej wartości:) jeżeli tylko rodzic umie coś takiego zaszczepić w swoim dziecku to to jest największą wartość i imię nie ma wiekszego znaczenia.
 
reklama
Do góry