reklama

Czy to alergia na mleko??

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez evelynka, 6 Maj 2010.

 1. evelynka

  evelynka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam serdecznie.
  Mój Antoś ma 9 miesięcy i od kilku tygodni próbuję przestawic go z piersi na butelkę. Problem polega na tym, że każdy mleczny posiłek natychmiast ulewa, niezależnie od tego czy to kaszka na mleku czy samo mleko modyfikowane. Próbowaliśmy już kilku rodzajów mleka i po każdym jest tak samo. Najpierw zaczyna kaszlec, tak jakby się krztusił, a po chwili wszystko zwraca. Po każdej z takich prób wracamy do piersi, a kleiki i kaszki przygotowuję tylko na wodzie. Czy takie objawy świadczą o alergii na mleko, czy mogę podać małemu mleko sojowe i inne produkty dla maluchów uczulonych na białko mleka krowiego?
  Bardzo proszę o poradę.
   
 2. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

  Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam,uważam że na podstawie jednego objawu nie można przesądzać o alergii na białko mleka krowiego. Jakie konkretnie mleka Pani stosowała? Zawsze może Pani wprowadzić produkty dla dzieci, które mają prawdopodobieństwo uczulenia na białko mleka krowiego, tym Pani dziecku nie zaszkodzi. Można zacząć od mleka z oznaczeniem HA, np. Bebilon, Nan. Nie wprowadzałabym mleka sojowego jeśli nie zostanie potwierdzona alergia przez pediatrę (soja równie często uczula), jak również mleka dla alergików typu Bebilon Pepti.
  Myślę, że objawy są na tyle poważne, że jeśli sytuacja się będzie powtarzać to powinna Pani skonsultować problem z pediatrą.
  Nie piszę Pani czy wcześniej dziecko jadło kaszki na mleku modyfikowanym?
   
  Ostatnia edycja: 6 Maj 2010
 3. reklama
 4. evelynka

  evelynka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Mały zwraca też wszystkie kaszki i kleiki przygotowywane na mleku modyfikowanym (zarówno te zawierające już w sobie mleko, jak i te, do których trzeba mleko dodać). Zwraca wszystko zaraz po zjedzeniu. Co do mleka to próbowaliśmy Bebiko, Bebilon, a dzis NAN i za kazdym razem sytuacja wygladala tak samo. Dodam, że nie ma zadnych kolek, ani zmian na skórze, żadnych wysypek i zaczerwienień.
   
 5. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

  Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Na początek proponuję mleka typu HA, które są mniej alergizujące, nadal uważam że powinna Pani problem skonsultować z pediatrą, mogą być różne przyczyny takiego stanu rzeczy począwszy od emocjonalnego problemu odstawienia od piersi przez alergie po różne poważniejsze choroby.
   

Poleć forum