reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to alergia????

Alusia_1992

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Marzec 2020
Postów
332
Witam . Ostatnio zauważyłam u dziecka dziwne plamy na ciele, buzi i szyji. Występują podczas karmienia i po karmieniu znikają. Mała ostatnio bardzo ,,drapie ,, się po oczkach i buzi.. Momentem da się zauważyć ze są opuchnięte. Dodam że córka ma 20 tygodni, rozszerzamy jej diete ale również mleko które otrzymuje od początku zmieniło trochę skład ( zwykły Bebilon) .
 
reklama
Jeśli rozszezacie dietę, to może to być alergia ,chodź dziwne że tylko w trakcie jedzenia ,bo alergia to raczej cały czas jest hm
 
Jeśli rozszezacie dietę, to może to być alergia ,chodź dziwne że tylko w trakcie jedzenia ,bo alergia to raczej cały czas jest hm
No tez właśnie. Obserwuję ja cały czas i tylko plamy wyskakują po mleku.. policzki robią się czerwone i podpuchnięte oczka.. najgorsze te plamy
 
Hej, znalazłam ten wątek, bo mamy podobny problem. Synek ma 22mce. Plamy czerwone na buzi, szyjce i nózkach. Plamy o nieregularnych kształtach. Na nogach przekształcily sie w czerwone bąble.
Pediatra nie ma pomysłu co to, bo na buzi te plamy wychodzą w nocy np. kamię o godz. 2 i już są, a o północy ich nie bylo. I w dzień znów znikają. Karmiłam 4mce mm Humana Pre Ha, a od miesiąca Humana 1 Ha. Rozszerzamy dietę rowniez od miesiaca. Zaprzestałam dawać słoiczki i nic sie nie zmienilo. Lekarka nie kuma, jak mogą te plamy znikać i wychodzić. Mały śpi z nami, wywaliłam już poduchy z pierzem. Dalej nic sie nie zmienilo. Z krwi nic nie wyszło, w przyszłym tyg.mam oddać kupkę do badania. Pobrany został też wymaz z ust. Kolejma wizyta w piątek. Plamy na nogach i ramionach mamy smarować clotrimazolem.

@Alusia_1992 czy rozwiązał się Wasz problem?
 
Hej, znalazłam ten wątek, bo mamy podobny problem. Synek ma 22mce. Plamy czerwone na buzi, szyjce i nózkach. Plamy o nieregularnych kształtach. Na nogach przekształcily sie w czerwone bąble.
Pediatra nie ma pomysłu co to, bo na buzi te plamy wychodzą w nocy np. kamię o godz. 2 i już są, a o północy ich nie bylo. I w dzień znów znikają. Karmiłam 4mce mm Humana Pre Ha, a od miesiąca Humana 1 Ha. Rozszerzamy dietę rowniez od miesiaca. Zaprzestałam dawać słoiczki i nic sie nie zmienilo. Lekarka nie kuma, jak mogą te plamy znikać i wychodzić. Mały śpi z nami, wywaliłam już poduchy z pierzem. Dalej nic sie nie zmienilo. Z krwi nic nie wyszło, w przyszłym tyg.mam oddać kupkę do badania. Pobrany został też wymaz z ust. Kolejma wizyta w piątek. Plamy na nogach i ramionach mamy smarować clotrimazolem.

@Alusia_1992 czy rozwiązał się Wasz problem?
A co dajesz dziecku jeść w diecie rozszerzanej? Czy byłaś u alergologa? Z tego co pamiętam od początku mieliście problemy.
 
A co dajesz dziecku jeść w diecie rozszerzanej? Czy byłaś u alergologa? Z tego co pamiętam od początku mieliście problemy.
Po przerwie, jaka mu zrobiłam, to je marchew i dynię tylko, bo zaczęłam od początku z rozszerzaniem. Wcześniej juz jadł też pietruszke, ziemniaki, mieszane warzywka jak groszek+kalafior+ziemniak ,brokuł itp. Lekarka twierdzi, ze to nie jest alergia pokarmowa i każe dawać wszystko, poza bananami. Z owoców jadł dwa razy jablka. Ale 3 dni nie jadł niczego poza mlekiem i wysypka i tak sie pokazywała. Teraz po tej przerwie wlasnie tylko marchew i dynia poki co.
Wczesniej mieliśmy kolki. Skonczyly sie po 13tyg.
 
Nie bylam jeszcze u alergologa. Pediatra chce sprawdzić wlasnie kupke i czekamy na wyniki wymazu z ust.
 
Hej, znalazłam ten wątek, bo mamy podobny problem. Synek ma 22mce. Plamy czerwone na buzi, szyjce i nózkach. Plamy o nieregularnych kształtach. Na nogach przekształcily sie w czerwone bąble.
Pediatra nie ma pomysłu co to, bo na buzi te plamy wychodzą w nocy np. kamię o godz. 2 i już są, a o północy ich nie bylo. I w dzień znów znikają. Karmiłam 4mce mm Humana Pre Ha, a od miesiąca Humana 1 Ha. Rozszerzamy dietę rowniez od miesiaca. Zaprzestałam dawać słoiczki i nic sie nie zmienilo. Lekarka nie kuma, jak mogą te plamy znikać i wychodzić. Mały śpi z nami, wywaliłam już poduchy z pierzem. Dalej nic sie nie zmienilo. Z krwi nic nie wyszło, w przyszłym tyg.mam oddać kupkę do badania. Pobrany został też wymaz z ust. Kolejma wizyta w piątek. Plamy na nogach i ramionach mamy smarować clotrimazolem.

@Alusia_1992 czy rozwiązał się Wasz problem?
U nas podobnie.. nikt ,nic nie wie,nic nie widzi .. badania też mamy w normie.. lekarz też nie widział nic podejrzanego. Tyle że u nas nie było bąbli tylko plamy.. Nadal jest to obecne ale mniej, jedynie co lekarz zasugerował nam że to od krążenia,że jeszcze nie jest wszystko dobrze unaczynione i mamy się nie martwić.. poza tym nic innego..
 
reklama
U nas podobnie.. nikt ,nic nie wie,nic nie widzi .. badania też mamy w normie.. lekarz też nie widział nic podejrzanego. Tyle że u nas nie było bąbli tylko plamy.. Nadal jest to obecne ale mniej, jedynie co lekarz zasugerował nam że to od krążenia,że jeszcze nie jest wszystko dobrze unaczynione i mamy się nie martwić.. poza tym nic innego..
Dziękuję za odpowiedź. U nas na buzi plamy, na nogack krostki. Wykąpałam synka przedwczoraj i wczoraj w krochmalu , troszkę lepiej z nogami. Ale plamy ma buzi raz są, raz ich nie ma. Pojawiają się w środku nocy, za dnia powolutku bledną. Za tydzień mamy wizytę kontrolną. Zobaczymy co wyjdzie z badania kupki i wymazu ze śliny. Dam znać.
 
Do góry