reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy widać płeć ?

Bardziej ufasz nam tu na forum niz lekarzowi? 😜 Mi genetyk zajmujacy sie usg prenatalnym powiedzial, ze przy dobrym ulozeniu i dobrym sprzecie oraz doswiadczeniu na I badaniu lekarz jest w stanie na 90% okreslic plec. I jesli widzi te sama plec na polowkowym to juz 100% pewnosci.

Jak dla mnie wyglada na dziewczynke.
 
reklama
Mam pytanie jestem po prenatalnych i lekarka w 12+5 stwierdziła płeć dziecka na 100% czy jednak jest to wiarygodne w 100% na tak wczesnym etapie ciazy? Jak jest wasza opinia nie chce pisać narazie co powiedział lekarka żeby nie masować wam nic na myśl ale proszę osoby doświadczone żeby się wypowiedziały
Wszystko zależy od ułożenia się dziecka.
U mnie np w 12tygodniu na samych zwykłych badaniach u ginekologa już nie było złudzeń co do płci, a później na prenatalnych zostało to jedynie potwierdzone.
Chłopak tak się rozkraczył że całe klejnoty wywalił na wierzch 😄
Ale bywa i tak że do samego końca szanse są 50 na 50.
 
U mnie się sprawdziło po wyrostku płciowym :) powiedziała że wyrostek płciowy wskazuje na dziewczynke i mam dziewcznke. natomiast wcześniejszej ciąży lekarz zobaczył co dziecko ma między nogami w 12tyg i na podstawie tego co widzi między nogami określił płeć w 12tyg i się nie sprawdziło.
U mnie lekarz po wyrostku na wczesnym etapie stwierdził, że chłopczyk, w 22 tc okazało się że jednak dziewczynka :)
 
Bardziej ufasz nam tu na forum niz lekarzowi? 😜 Mi genetyk zajmujacy sie usg prenatalnym powiedzial, ze przy dobrym ulozeniu i dobrym sprzecie oraz doswiadczeniu na I badaniu lekarz jest w stanie na 90% okreslic plec. I jesli widzi te sama plec na polowkowym to juz 100% pewnosci.

Jak dla mnie wyglada na dziewczynke.
Pisze ze proszę o opinie osób bardziej doświadczonych , różne historie słyszałam .
Dlaczego wg ciebie wyglada na dziewczynkę?😊
 
Prowadzę ciąże na NFZ ale chodzę tez prywatnie i widzę duża różnice w obrazie usg na tym w gabinecie NFZ lekko serduszko widać a prywatnie od razu widzę jak pracuje
Ja tak samo, i masz racje, w moim przypadku na usg wykonanym w ramach NFZ jak lekarka mi powiedziała że widać jak mieli buźką to ja tam nic nie widziałam 😅
 
Pisze ze proszę o opinie osób bardziej doświadczonych , różne historie słyszałam .
Dlaczego wg ciebie wyglada na dziewczynkę?😊
Sprawa wygląda tak, że na tym etapie lekarz ma 50% szans na dobry strzał.
Jak się uda, to dziewczyny są szczęśliwe, że tak szybko się dowiedziały. Jak się nie uda, to się potem koryguje.

A prawda jest taka, że to za wcześnie. Tylko badania z krwi na takim etapie mogą określić płeć na 100%.
 
U mnie w 12tc na prenatalnych lekarz mówił że na 70% chłopak. W 19tc mój ginekolog widział niby dziewczynkę ale mówił że to nie 100% później w 24tc mówił że dalej nie potwierdzi, bo ma zaciśnięte nóżki 😅 idę 30 stycznia to będzie 27+5 więc mam nadzieję, że się dowiem na 100%
 
reklama
Wydaje mi się że dużo zależy od sprzętu i przede wszystkim ułożenia dziecka. Ja miała prenatalne na ostatni gwizdek czyli 13+5 i powiedział gin że prawdopodobnie dziewczynka a duuużo się ruszała. Na następnej wizycie około 16-17 tydzień tak się pięknie ułożyła że sama widziałam wargi sromowe.
 
Do góry