reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czym kierujecie się przy zakupie zabawki?

Dołączył(a)
11 Październik 2013
Postów
5
Witajcie, być może ten temat się już powtórzył, wtedy proszę o doklejenie. No właśnie, czym kierujecie się przy zakupie zabawek? Co jest dla Was priorytetem? Oczywiście zwracamy uwagę na bezpieczeństwo, kategorie wiekowe i co jeszcze? Pozdrawiam :)
 
reklama
Ja patrzę na zaintreresowania dziecka. Jak jest małe to np widzimy, na jaki kolor reaguje, co mu się podoba, jakie dźwięki (czy dzwoneczki, melodyjki itd), im większe tym więcej przejawia upodobań :)
 
jeżeli zabawka jest elektryczna to zwracam przede wszystkim uwagę na to, czy nie jest zbyt głośna, to wielka wada dzisiejszych zabawek ... poza tym czy nie rozpadnie się po 3 dniach użytkowania i czy jest faktycznie potrzebna i nie pójdzie zaraz w kąt
 
Najważniejsze są chyba ograniczenia wiekowe, choć też nie zawsze... Czasami dana zabawka jest od roku, ale dziecko jest za małe, aby się nią bawić. Np. kredki dla rocznego dziecka raczej nie są odpowiednim pomysłem;) Ja zawsze zwracam uwagę na to, aby zabawka była wielofunkcyjna
 
ja najczęściej kupuje zabawki edukacyjne,rozwijające dziecko, zwracam uwagę na atestety bezpieczeństwa nie kupuje tanich zabawek niewiadomego pochodzenia,wolę kupić jedną a porządną przecież chodzi tu o moje dziecko
 
Osobiście nie patrzę na grupy wiekowe, bo u nas się nie sprawdzają. Synek woli zabawki dla 3-4 latków.
Przy wyborze kieruję się jego zainteresowaniami, kolorystyką, jakością wykonania, możliwością regulacji (w przypadku zabawek dźwiękowych) oraz firmą.
 
na pewno funkcjonalnoscia, tym czy zabawka uczy a nie tylko bawi, no i czy jest adekwatne dla wieku dziecka, jakoscia no i cena tez wazna wiadomo:)
 
Intuicją. Czasem po prostu czuję, że moje dziecko polubi kolejnego pluszaka. Patrzę nań i "wiem". Właściwie innych rzeczy nie kupuję, bo wyręcza mnie rodzina, która jeździ po całym świecie i kupuje "pamiątki", albo wujek który mi dziecko rozpieszcza ;) Dziecko i tak bawi się po swojemu niekoniecznie zabawkami. Kategorie wiekowe przestały mieć send odkąd mała skończyła 4 miesiące i okazało się, że przegląda miękkie książeczki. Teraz jest na etapie książek dla trzylatków. Od czasu do czasu bawi się wkładaniem i wysypywaniem klocków z pudełka. Uwielbia wszystko co ma kółka. A tak naprawdę wszystko co nowe, więc czasem chowam zabawki i pokazuję po kilku tygodniach.
 
reklama
tym czy moje dziecko ma cos juz podobnego, cena, wygladem, zastosowaniem. kupuje malo zabawek, wiekszosc dziecko odstaje a to od babci, a to od ktorejs ciotki
 
Do góry