reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dbamy o włosy

Ja "na wszelki wypadek" zrezygnowałabym z lakieru do paznokci, lakieru do włosów, prześmiardniętego PKP, wszelkiej żywności przetworzonej przemysłowo, proszku do prania, poruszania się chodnikiem obok przejezdżających samochodów, obsługi mikrofalówki itd...
Ludzie! Szerzej z postrzeganiem! :eek::sorry::laugh2: 90% syfu jest obecnie w codziennym jedzeniu i powietrzu...
 
reklama
odradzam farby Palette!! i farby sayoss, weszły teraz nowe, reklamuja się że to profesjonalne kosmetyki a niszcza cholernie włosy, powodoują łupież :angry::angry::angry:
niestety dużo ludzi się na to nabiera :no::no::no:
loreal ma dobre farby:tak::tak::tak:
sa trochę droższe ale wlosy po farbowaniu nie wygladają jak kupa siana ;-);-)
 
dziewczyny chciałam sobie zrobic balejage tylko niewiem jakie kolorki wybrac moze trafiłyscie w internecie na fajne fryzurki :) albo moze same macie fajne ciekawe fryzurki chetnie poogladam :)
moze cos wybiore :)
ostatnio robiłam blond i reszta burgund ale nie podobało mi się za bardzo :(
mam długie włosy i chce je przy okazji troche skrócic.. :)
 
Generalnie teraz balejage i pasemka nie są w modzie. Teraz króluje jeden kolor na głowie.
Ale ja nie podążam za modą i też planuję sobie niedługo zrobić pasemka blond z czekoladką :-)
W internecie nie szukałam jeszcze i też chętnie pooglądam fryzki dziewczyn :-)
 
Ja również używam jedwab do włosów i nie zmierzam z niego rezygnować. Pięknie pachnie, włosy sa błyszczące, nawet jak końce są już trochę zniszczone to tego nie widać, a poza tym łatwo włosy rozczesać. Mi wpadają włosy, staram się nie używać suszarki ani prostownicy. Spryskuję je płynem Pokrzepol. Na razie odstawiłam pianki, żele, aby włosów dodatkowo nie obciążać. Zawsze też przed myciem włosów najpierw je rozczesuję, dzieki temu nie wypada tyle włosów podczas mycia. Nie wycieram też włosów ręcznikiem, tylko delikatnie je zawijam i czekam aż woda się wchłonie. Szarpanie włosów ręcznikiem bardzo je niszczy.
 
Ja często farbuję włosy na ciemne kolory. Od lat używam farb L'oreal i jak dotąd zawsze się sprawdzały. Minusem jest dość wysoka cena jeśli ktoś farbuje włosy raz w miesiącu. Używałam też farb Palette kilka lat temu i rzeczywiście są dość mocne, ja miałam zniszczone, przesuszone końce włosów. Z tego co się orientuję ich szampony koloryzujące są łagodniejsze i nie niszczą tak włosów.
 
Mój fryzjer należy do tych, którzy nie farbują włosów kobietom w ciąży, ginekolog zresztą też odradza. Piszecie, że farbowałyście włosy i nic się nie stało, a ja tam wole dmuchać na zimne ;)
 
a ja myślę że nie ma co popadać w paranoję, jesteśmy w ciąży i to nie jest powód do tego żebyśmy były zaniedbane i z odrostami na pół głowy. Kiedyś jakieś 20 lat temu farby były inne, teraz każdy fryzjer ma farby bez amoniaku albo z minimalna ilością, to nie szkodzi, ja na początku trzeciego miesiąca miałam wesele znajomych, nie wyobrażałam sobie iść na nie z odrostami na 10cm, bez przesady, zapytałam mojego lekarza - powiedział że można, fryzjer też wiedział że jestem w ciąży więc celowo krzywdy by mi nie zrobił. Poza tym jeśli boicie się że farba przeniknie do dzidziusia przez skórę głowy to wystarczy zrobić pasemka, farby nie nakłada się wtedy od skóry tylko ciut dalej i nic przez skórę nie przeniknie. Moim zdaniem kobieta w ciąży powinna dbać o siebie jeszcze bardziej niż przed. Naprawdę nie miło się patrzy na kobietę w ciąży z odrostami, przetłuszczonymi włosami, bez makijażu i w jakichś rozciągniętych koszulkach męża - masakra
 
reklama
włosy bez problemu można farbowac w ciąży,ale należy zwrócic uwagę by robic to w miejscu gdzie jest dostęp do okna i świeżego powietrza czyli nie zamykamy się w łazience i nie kisimy w smrodzie farby :tak:
 
Do góry