reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Depilator

Ja jestem jak najbardziej za depilatorem.Jestem brunetką, i mam bardzo ciemne i mocne włosy.
To co na głowie jest przedmiotem zachwytów, i zazdrosci wielu osób, na nogach jest udreka.
Niestety, maszynka i krem nie wchodze w grę.
Po maszynce owszem nogi sa ok, ale tylko na dwa dni, a krem na moje włoski w ogóle nie działa.
Mam depilator brauna, tez ten starszy model.
Jestem zadowolona.
Niestety, na laser pieniedzy troche mi szkoda, bo taki zabieg troche kosztuje, a ja musiłabym wydepilowac całe nogi.
Dlatego ja ze swojego punktu widzenia, jak najbardziej polecam depilator.Owszem włoski później wrastaja, pod skóre, no ale cos za cos :)
 
reklama
Oj dziewczyny, to nie tylko mój problem!!! A już myślałam, że tylko mnie tak unieszczęśliwiono ;) Ja ma Brauna starszy typ, ale jak oglądałam nowe to wcale dużo więcej nie wymyślili :) Ja niestety też należę do leniwych i jak tylo mam wymówkę to korzystam - choć mogę się pochwalić, żę opaszki od dwoch miesięcy mam gładziutkie i zamierzam tak trzymać do końca świata. Co się tychy upiornego wrastania, to podobno bardzo skureczną metodą jest peeling. Częsty!!!! Oczywiśćie rękawica i ręcznik frote też codziennie. Nie mialam okazji sprawdzić skuteczności, ale kilka dziewczyn z mocnym ciemnym zarostem potwierdzało, że to skutkuje. Co do bólu, to pierwszy raz jest trudniejszy,a lekolejen to małe piwo! Są teraz balsamy po depilacji uważam, żę bardzo skuteczne i szybko skóra przestaje być zaczerwieniona i podrażniona. Zatem do dzieła i powodzenia!!!!
nie orientuje sie co to jest piling (nie wiem jak sie pisze) mozesz mi konkretnie powiedziec co musze kupic z zrobic aby wloski po depilacji nie wrastaly?
 
Tez mam problem z wrastaniem wloskow.Peeling nic mi nie pomagal ani gabka z luffy.Jak juz mi powrastaja to pojedynczo peseto usuwam.Ale przynajmniej nie musze golic ich codziennie i sa slabsze.Jestem brunetka wiec wloski na nogach sa ciemne i grube.Teraz sie przykladam zeby depilatorem pachy i bikini "wyskubac" ale troche boje sie bolu.Mam nadzieje ze sie wkoncu przelamie.
 
Mam silkepila starszy model. Używam go jakieś 8 lat i dalej działa :p
Co do wrastania, ja na to stosuje codziennie szorowanie rękawicą z trawy morskiej i nigdy nie smaruje niczym nóg po depilacji i jest dość dobrze.
Depiluje też pachy, po kilku razach bólu już prawie nie czuć a pachy są idealnie gładkie, bez meszku i dłuuugo. Tak samo z bikini. Kwestia przyzwyczajenia ale ja nie jestem brunetką.
 
Ja kupilam jakis czas temu depilator Philips Satinelle Ice Premium. Ma nasadke masujaca i nakladki chlodzace. Jest swietny. Ma jeszcze jedna fajna funkcje. Ma nakladke golaca. Wiec jak nie chce mi sie katowac ;-) zmieniam nakladki i gole nogi.... nie mam podraznien, wloski jakos nie wrastaja. Jestem z tego depilatora bardzo zadowolona.
 
ja mam brauna ale tego nowszego też jestem brunetką- do pach nie moge sie przełamac raz ..delikatnie kawałek poszłam do góry i ałłłłł....bolało, teraz normlanie nasadkę golącą smigam, boje sie tego bólu, a wiem, że wosk swietny uzywam do wąsika co raz kiedys mi wyrosnie i planuje bikini sobie machnąć bo tam małpi gaj po 2 tygoniach juz ;) hihi jak normalnie golę

depilatora unikam bo włosy wrastają na bikini i raz tez miałam zapalenie mieszka i gulka mi nieprzyjemna wyskoczyła wiec teraz uważniesza jestem...

chyba sie skusze na bikini woskiem...zoabczym co z tego wyjdzie i na jak długo :)
 
Kopiuję wpis znajomej z innego forum, może Wam się przyda:
Odnośnie depilacji laserowej i ośrodków w Krakowie:

" Bonadea, Dermiss i Metamarfoza z tego co pamiętam są najtańsze - ale jak masz taką możliwość to nie idź po najniższej linii oporu. Za niższą ceną kryje się zazwyczaj - gorsza jakość aparatu, znieczulenia - jeśli są działają jak chińskie podróbki, personel nie ma takiego, lub nie ma w ogóle doświadczenia (nie myśl że piszę właśnie o tych trzech powyższych! w żadnym razie nie miałam tego na myśli), no i oczywiście niższy ogólny standard salonu.
Miejsca, które uznaję za salony środka (czyli z profesjonalnym personelem, wyróżnieniami, nagrodami i z przystępnymi cenami, tudzież zniżkami;]) to: der-med (spotkałam się ze stwierdzeniem, że jak depilacja laserowa w Krakowie to tylko der-med - mają chyba tam kogoś bardzo sławnego w świecie depilacji, tego musisz się dowiedzieć),oraz nowomed i Nowy Wymiar.

Później jest np. Consensus który uważam za zupełnie przesadzony
Pozdrawiam ciepło"
 
moja kosmetyczka powiedziała mi, że laser w porządku, ale później np. przez pół roku nie wolno opalać tego miejsca. i ponoć nawet podczas opalania trzeba uważac na skóre. no i zabieg trzeba powtarzać... co jakis czas.
Witajcie - z tej strony Ewa, pożyczyłam nicka od znajomego - bo nie chciałam zakładać nowego, a wpadłam na chwilę, bo czekam aż mi zrobi kawę:D i tak sobie czytam i chce wyjaśnić (jak już mam taką możliwość): po depilacji laserowej nie powinno się opalać tego miejsca przez 4 tygodnie (miesiąc - nie pół roku!) - nie wiem co to za kosmetyczka - ale czy u niej też można robić taki zabieg? Ja bym nie robiła.
Na skórę trzeba uważać przez pierwszy dzień maksymalnie. Później wszystko wraca do normy.
Efekt zabiegu utrzymuje się bardzo różnie - po depilacji bikini możesz zapomnieć o włoskach nawet na rok. Oczywiście pełny zabieg to z reguły 3 wizyty.
Pozdrawiam
 
Ja tez jestem za depilatorem wprawdzie mam stary i teraz go nie uzywa bo w okresie ciazy mam jakos dziwnie wrazliwą skóre, ale przed uzywałam cały czas i naprawde polecam. Za pierwszym razem boli ale potem jest coraz lepiej.
 
reklama
ja jak najbardiej jestem za depilatorem!!! jestem brunetką, mam czarne, gęste ciemne owłosienie, które jest moją zmorą brr wiele lat zatruwało mi życie, zwłaszcza pod pachami, gdzie nawet po najlepszym kremie do depilacji (wypróbowałam mase) zostawały czarne kropki, nie mogłam ubarać żadnej bluzki na ramiączkach ze wstydu, a depilator uratował mnie, gole nim nogi, pachy (włosy muszą być króciutkie), spróbuje teraz bikini.
 
Do góry