reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

DIETA CUD

ola21

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Październik 2005
Postów
57



Twój Dietetyk

Założenia:

To dieta dla pacjentów z problemami kardiologicznymi, stosowana w celu szybkiego schudnięcia według. SACRED MEMORIAL HOSPITAL. Podstawą diety jest zupa spalająca tłuszcze; składniki: mała puszeczka koncentratu pomidorowego, 3 szklanki wody, główka kapusty, 3 duże cebule, 1 seler naciowy, 1 por, 2 papryki, sól, pieprz, curry, bazylia, papryka, pietruszka, ostry sos, np. sojowy. Warzywa poszatkować na małe kawałeczki, zalać wodą i gotować 10 min. na ostrym ogniu. Następnie dodać koncentrat i gotować na małym ogniu do chwili, aż warzywa będą miękkie. Zupę można jeść ile się chce i kiedy się chce. Zupa nie daje energii. Im więcej się jej je, tym szybciej się chudnie. Jeśli dłużej przebywasz poza domem, to radzę napełnić termos i zajadać się nią do woli.
PRZYKŁADOWY JADŁOSPIS.

Dzień 1: Można jeść wszystkie owoce oprócz bananów. Polecam melony i arbuzy, gdyż mają najmniej kalorii ze wszystkich. Jedz tylko owoce i zupę. Pić można tylko niesłodzone soki owocowe i niegazowaną wodę mineralną.

Dzień 2: Nie wolno jeść żadnych owoców! Możesz jeść jarzyny, aż do uczucia sytości. Staraj się jeść jarzyny zielone, unikaj grochu (zielonego i suchego) oraz kukurydzy. Jedz tylko jarzyny i zupę. Na kolację możesz jeść 3-4 gotowane ziemniaki.

Dzień 3: Nie wolno jeść ziemniaków i bananów! Jedz ile chcesz, ale tylko jarzyny, owoce i zupę. Jeśli przez te 3 dni nie oszukiwałaś, to schudniesz 2-3 kilogramy.

Dzień 4: Jedz owoce! Pij maślankę, dużo wody i zupę! W tym dniu Twój organizm potrzebuje potasu, węglowodanów, protein i wapnia. Tracisz ochotę na słodycze.

Dzień 5: Nie jedz owoców! Za to warzyw jedz do uczucia sytości. Postaraj się wypić 6-8 szklanek wody, aby wypłukać z twojego organizmu kwas mlekowy. Zjedz zupę nie mniej niż jeden raz.

Dzień 6: Nie wolno jeść ziemniaków. Możesz wypić maślankę i jeść owoce, aż do uczucia sytości. Zjedz zupę nie mniej niż jeden raz.

Dzień 7: Jedz, ile chcesz jarzyny. Pij nie słodzone soki owocowe. Zjedz zupę nie mniej niż 1 raz. Jeśli nie oszukiwałaś, to schudniesz od 4 do 8 kg.

Uwagi!

Powyższy cykl można powtarzać, ile się chce. Jeżeli dieta jest prawidłowo prowadzona, zgodnie ze wskazaniami, to będziesz miała doskonałe samopoczucie. Po tych 7 dniach poczujesz się o wiele lżejsza, przybędzie ci energii, sama zauważysz korzystne zmiany. Pamiętaj, że w czasie diety nie wolno pić alkoholu! Jeżeli już musisz, to przerwij dietę na 24 godziny.

W czasie diety nie wolno jeść chleba, pić alkoholu i wody gazowanej. Pij nie gazowaną wodę i maślankę oraz niesłodzone: herbatę, czarną kawę, soki owocowe. W trakcie trwania diety możesz zażywać wszelkie lekarstwa.

No i pamiętaj! Im więcej zjesz zupy, tym więcej schudniesz!
Tekst pochodzi z programu Twój Dietetyk.


MOŻE KOGOŚ ZAINTERESUJE!!!!!!!JA ZACZYNAM OD JUTRA!!!!!!POZDRAWIAM CIEPLUTKO !!!!!BUZIACZKI!!!!! ::) :laugh: :D ;)
 
reklama
Hmmm to mi wygląda na jakąś modyfikację diety "prezydenckiej", dziwi mnie jednak brak jakiegokolwiek mięsa w diecie- w końcu zapasy białka też trzeba jakoś uzupełniać.
 
Droga Liriel co do białek to było dokładnie przeczytać cały przebieg diety to byś zauwarzyła że czwartym dniu pije sie maślanke -------o ile wiem jest to jak by nie patrzeć jakas postać białka!!!!!! ;)A po za tym pragnę podkreślic ze ta dieta trwa tylko tydzien!!!!! ;D!i"zapasy biała tak szybko się nie wyczerpią"----------a co do modyfikacjii nazywaj to jak chcesz!!!!Ale po co odrazy tak krytykowac!!!Pozdrawiam!!!!!! :D
 
HEHEHE, KIEDYS PISALAM TU O DIECIE ZUPOWEJ I TO PRAWIE TO SAMO. ALE NIE CALKIEM. OCZYWISCIE BZDURA JEST, ZE TO DIETA Z JAKIEGOS SZPITALA (PODOBNIE Z DIETA KOPENCHADZKA) - ZADEN NORMALNY LEKARZ NIE ZALECAL BY CHORYM, A JUZ SZCEZGOLNIE POWAZNIE CHORYM TAKIEJ REWOLUCJI POKARMOWEJ... ALE DIETE PEWNIE WARTO ZASTOSOWAC, NA ZUPIE FAJNIE SIE CHUDNIE I MOZNA SIE TROCHE OCZYSCIC NA WIOSNE :) :) :)
 
Ekhm...To może zacznę od tego, że nie krytykowałam, a jedynie wykazałam zdziwienie...nie rozumiem Twojego napastliwego tonu. Założyłaś wątek, zaproponowałaś dietę, fajnie...ale nie oczekuj, że wszyscy będą się zachwycać- forum to miejsce na dyskusję, wyrażenie swoich wątpliwości- faktycznie, nie zwróciłam uwagi na maślankę, nie tłumaczy to jednak użycie przez Ciebie ironii i zarzucania mi krytyki...mozna było napisać "A maślanka?" albo "Zapomniałaś o maślance"- mogło to zabrzmieć nieco inaczej...Chcesz stosować? Proszę bardzo, spróbować zawsze można, można zaproponować jej stosowanie innym, ale podyskutować o skutkach, pożądanych, czy też nie również warto.

ola21 pisze:
Powyższy cykl można powtarzać, ile się chce.
ola21 pisze:
A po za tym pragnę podkreślic ze ta dieta trwa tylko tydzien!!!!!

Jadłospis może obejmuje tydzień, ale ośmielę się wyrazić sceptycyzm, że powtarzanie wielokrotnie takiego cyklu bez przerwy wyszło komukolwiek na zdrowie.

Co do mięsa...a może raczej jego braku...to akurat najbardziej rzuciło mi się w oczy (kryjąc przed mym wzrokiem maślankę ;)) z uwagi na podobieństwo do diety "zupnej" czy jak kto woli "prezydenckiej" zwanej też "kapuścianą". Przy diecie kapuścianej  przepis na zupę różni się tylko tym, że zamiast koncentratu daje się 6 świeżych pomidorów, jeśli zaś chodzi o jadłospis-w zasadzie pierwsze 3 dni przebiegają tak samo, natomiast kolejne dni to:

4. w zaleznosci od wersji (a widziałam juz wiele) 3-6 bananów i litr odtłuszczonego mleka
5. pierś z kurczaka (200g), zielone warzywa (prócz strączkowych)/ warzywa ogólnie- zależnie od wersji
6. 200g wołowiny lub piersi z kurczaka, 6 pomidorów, 6-8 szklanek wody
7. Brązowy ryż i warzywa
oczywiście każdego dnia przynajmniej jedna porcja zupy.

Efekty diety są takie same- znaczy tracisz 5-10 kg- w zależności ile wody w organizmie nagromadziłaś przed dietą- bo to niestety największa wada tego typu diet- tracisz głównie wodę, fakt, żołądek się nieco obkurcza, ale nie da się uniknąć efektu jojo. Parę lat temu stosowałam tą dietę przez jakiś czas- nie powiem dokładnie, ale koło pół roku (oczywiscie nie tydzień po tygodniu- gdziekolwiek czytałam o takich dietach, zawsze przestrzegano przed długofalowym ich utrzymywaniu- w przerwach stosowałam dietę 1000 kcal- przynajmniej sie starałam ;)) W trakcie diety traciłam 8-9 kilo, w przerwach odzyskiwałam 3-4. Ostatecznie schudłam 15 kg, ale była to droga przez mękę. Wachania wskazówki wagi były strasznie deprymujące- przy odchudzaniu nie ma nic gorszego niż efekt jojo.

Na pewno ta i podobne jej diety nie jest sposobem na odżywianie, po swoich doświadczeniach wiem, że na dłuższą metę może wpędzić w niezły dołek. Swietnie za to sprawdza się przed imprezami typu wesela, zabawy karnawałowe, studniówki- kiedy chcemy sie wcisnąć w kreację i okazuje się troszeczkę za ciasna.



marianeczka tego typu dieta (nawiasem mówiąc podobnie jak kopenhaska) może być zalecana przez lekarzy, zwłaszcza, jeżeli trzeba obniżyć wage i poziom cholesterolu pacjenta przed zabiegiem, nie sądzę jednak, by polecili ją do stosowania na dłuższą metę.
 
marianeczka,niezły avatar :)
Mnie się też wydaje,ąe nie powinno sie tej diety stosować zbyt często.Zresztą jakby tak co tydzień tracić 8 kg,to co by z nas zostało ;) Pozastanawiam się i może spróbuję,chociaż także boję się efektu jo-jo :)
ola21,daj nam później znać,jakie są Twoje efekty diety :)
 
ja powiem tak:

tego typu diety baaardzo mocno ODRADZAM!!!!!!!!!
ciul z tym ze schudniesz i bedziesz miala efekt jo-jo (bo mozna zaczac sie znowu odchudzac)

ale co NAJGORSZE W TEGO TYPU DIETACH TO to,ze kazda taka ''dieta cud'' powoduje spowolnienie metabolizmu!!

wiec jesli pare takich dietek sie przejdzie,to potem sie ciezej chudnie,i baaardzo powoli!!
a mysle ze zadna z was by tak nie chciala
najlepsza dieta to 1000kcal + jakas aktywnosc fizyczna...........niestety


a odnosnie tytułu topicu przypomnial mi sie dowcip :laugh:

rozmawiają dwie sasiadki i jedna mowi:
-wiesz co? znam przepis na diete cud!!
-tak??
-jedz wszystko co chcesz,o kazdej porze........jak schudniesz to bedzie cud :D :D :D :D :D
 
Liriel przepraszam jak Cie uraziłam!!!! :laugh: naprawde nie chciałam aby to tak zabrzmiało!!!!!!pewnie!!!!!! masz rację !!!!!!!A co do efektów fakt jest jeden jestem cały czas głodna ;D he he he he !!!!!!!! -ALE DO PRZEŻYCIA!!!!!!no i nic mi nie odstaje z brzucha!!!!!! ;D-----------SUKCES ale to napewno jest też spowodowane "GŁODEM"---HI HI HI !!!!!!!!nO ZOBACZYMY CO SIE DALEJ WYDARZY!!!!!!POZDRAWIAM!!!!!!!!!
 
SPARAWOZDANIE Z DIETY "CUD"-----------EFEKTY SĄ NAPRAWDĘ WIDOCZNE TO NIESAMOWITĘ!!!!!I JEŚC JUŻ MI SIE TAK NIE CHCE!!!!!!!ALE JESZCZE BIORĘ DODATKOWO OCET JABŁKOWY!!!!!!!PODOBNO ZMNIEJSZA APETYT I POMAGA W PRZEMIANIE MATERII!!!!!POZDRAWIAM ;D
 
reklama
Do góry