reklama

Dlaczego żółtko jaja jest tak ważne w diecie niemowlęcia??????

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez agamal, 25 Czerwiec 2008.

1. agamal

agamal kociara

Dlaczego żółtko jaja jest tak ważne w diecie niemowlęcia od 7 miesiąca życia i dlaczego trzeba je tak często dawać ( 7 miesiąc pół, co drugi dzień, 9 miesiąc, całe co drugi dzień ???? Trzymacie się tych zaleceń?????

2. Paula21

Paula21 Grudzień '07

Agamal.
    Żółtko jest ważne dlatego że u malucha po 6 miesiącu życia kończą się zapasy żelaza które nagromadził sobie za życia płodowego. Więc jeśli nie chcesz mieć problemów np. z m.in. anemią u dziecka to dostarczaj mu tego żelaza.
    Moja Julka właśnie zaczyna 7 miesiąc i jutro startujemy z żółtkiem... :-D

3. reklama
  4. Dori79

Dori79 Fanka BB :)

dla malych alergikow lepsze jest zoltko jaja przepiórczego

5. aggy

aggy Gość

Zgadzam się z Paulą. Poza bogatym źródłem żelaza, żółtko jaja kurzego zawiera wszystkie składniki odżywcze z wyjątkiem witaminy C. Zawiera łatwo przyswajalne tłuszcze, węglowodany oraz składniki mineralne. Ponieważ wartość kaloryczna żółtka jest duża, podaje się dziecku połowę co drugi dzień od 7 miesiąca, a potem dawkę się zwiększa.
    Dori również ma rację. W porównaniu z jajem kurzym jaja przepiórcze mają więcej mikroelementów i to prawdziwa kopalnia witamin, pomimo iż ich skład jest zbliżony. No i ich białko nie uczula tak jak kurze, bo chyba właśnie białko, Dori, miałaś na myśli? Żółtko rzadko jest alergenem, białko jest silnie uczulające. Minusem jaj przepiórczych jest jednak ich cena.

6. Dori79

7. RENIFER_24

RENIFER_24 M-X'07, W-IX'09

my jestesmy uczuleni na białko i na żólko jaja kurzego...
    ale postaram sie zaopatrzyc w przepiórcze i zobacze co z tego wyniknie...

8. Dori79

aggy ma rację, ze minusem jaj przepiórczych jest ich cena. ale z tego co sie orientuje, to nie ma lepszej alternatywy dla jaj kurzych
    renifer daj znac co z tego wyszlo. powodzenia

9. eM.

eM. Listopadowa mama '07

A w jaki sposób najlepiej żółtko maluchowi podać? W obiadku?

10. reklama
  11. Dori79

dokladnie, wystarczy, ze rozetrzesz zoltko widelcem i polaczysz z obiadkiem.

12. mmaba

mmaba Zaciekawiona BB

mam pytanko, czy to żółtko jaja kurzego ma być ugotowane, czy surowe?????.bo moja mam twierdzi, że podawała nam do zup surowe

Poleć forum