reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dlaczego żółtko jaja jest tak ważne w diecie niemowlęcia??????

agamal

kociara
Dołączył(a)
19 Czerwiec 2007
Postów
228
Dlaczego żółtko jaja jest tak ważne w diecie niemowlęcia od 7 miesiąca życia i dlaczego trzeba je tak często dawać ( 7 miesiąc pół, co drugi dzień, 9 miesiąc, całe co drugi dzień ???? Trzymacie się tych zaleceń?????
 
reklama
Agamal.
Żółtko jest ważne dlatego że u malucha po 6 miesiącu życia kończą się zapasy żelaza które nagromadził sobie za życia płodowego. Więc jeśli nie chcesz mieć problemów np. z m.in. anemią u dziecka to dostarczaj mu tego żelaza.
Moja Julka właśnie zaczyna 7 miesiąc i jutro startujemy z żółtkiem... :-D
 
Zgadzam się z Paulą. Poza bogatym źródłem żelaza, żółtko jaja kurzego zawiera wszystkie składniki odżywcze z wyjątkiem witaminy C. Zawiera łatwo przyswajalne tłuszcze, węglowodany oraz składniki mineralne. Ponieważ wartość kaloryczna żółtka jest duża, podaje się dziecku połowę co drugi dzień od 7 miesiąca, a potem dawkę się zwiększa.
Dori również ma rację. W porównaniu z jajem kurzym jaja przepiórcze mają więcej mikroelementów i to prawdziwa kopalnia witamin, pomimo iż ich skład jest zbliżony. No i ich białko nie uczula tak jak kurze, bo chyba właśnie białko, Dori, miałaś na myśli? Żółtko rzadko jest alergenem, białko jest silnie uczulające. Minusem jaj przepiórczych jest jednak ich cena.
 
my jestesmy uczuleni na białko i na żólko jaja kurzego...
ale postaram sie zaopatrzyc w przepiórcze i zobacze co z tego wyniknie...
 
aggy ma rację, ze minusem jaj przepiórczych jest ich cena. ale z tego co sie orientuje, to nie ma lepszej alternatywy dla jaj kurzych
renifer daj znac co z tego wyszlo. powodzenia
 
reklama
mam pytanko, czy to żółtko jaja kurzego ma być ugotowane, czy surowe?????.bo moja mam twierdzi, że podawała nam do zup surowe
 
Do góry