reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dodanie nazwiska

reklama
Zatem stan prawny w momencie urodzenia dziecka nie pozostawiał takiego jak obecnie wachlarza możliwości dot. nazwiska dziecka. W tej sytiuacji zmiana nazwiska na nazwisko Pani (z nazwiska ojca) musi wynikać z bardzo istotnych przesłanek, a jej przeprowadzenie wymaga postępowaia standardowego dla pracedury zmiany nazwiska.
 
a łaczone nazwisko moje i ojca mozemy synowi dac?
Co takimi przesłankami do zmiany nazwiska tylko ewentualne na moje moze byc ? domyslam sie jednak ze raczej nie mam szans w sadzie zmienic nazwiska tylko na moje , czy to ze był karany lub ze coraz zadziej odwiedza i praktycznie malo co interesuje sie synem , lub to ze syn pomimo swego młodego wieku jak ucze go swoich danych i moich to mowi ze chce sie nazwycac jak mama i tak tez cały czas mowi ze ma na nazwisko ? czy to za słabe argumenty
 
Zawsze można wystąpić o zmianę nazwiska. Jesli ojciec dysponuje pełnią władzy rodzicielskiej, musicie Państwo wystąpić o zmianę nazwiska dziecka zgodnie. W mojej ocenie przytoczone przez Panią argumenty sa absolutnie niewystarczające. .
 
Do góry