reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dodatkowy urlop macierzyński a urlop ojcowski

Freiya

Lelkowa mama
Dołączył(a)
30 Czerwiec 2011
Postów
1 849
Miasto
Warszawa
Dzień dobry. Bardzo proszę o pomoc w następującej sprawie:
Podstawowy urlop macierzyński kończy mi się 30.04 (20tyg), kilka dni temu złożyłam w pracy podanie o dodatkowe 4 tygodnie urlopu w terminie 01.05-28.05. Wniosek został wstępnie zaakceptowany, ale dostałam dziś od kadrowej telefon, że muszę dostarczyć oświadczenie, że mąż nie będzie korzystał ze swojego urlopu ojcowskiego. Wydawało mi się, że są to dwa zupełnie niezależne od siebie urlopy, mąż chciał wykorzystać dwa tygodnie ojcowskiego w kwietniu. Czy musi zrezygnować z tego urlopu żeby mnie należał się dodatkowy urlop macierzyński?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Podstawowy urlop macierzyński kończy mi się 30.04 (20tyg), kilka dni temu złożyłam w pracy podanie o dodatkowe 4 tygodnie urlopu w terminie 01.05-28.05. Wniosek został wstępnie zaakceptowany, ale dostałam dziś od kadrowej telefon, że muszę dostarczyć oświadczenie, że mąż nie będzie korzystał ze swojego urlopu ojcowskiego. Wydawało mi się, że są to dwa zupełnie niezależne od siebie urlopy, mąż chciał wykorzystać dwa tygodnie ojcowskiego w kwietniu. Czy musi zrezygnować z tego urlopu żeby mnie należał się dodatkowy urlop macierzyński?

Absolutnie nie ma takiego wymogu by urlopy te były w różnych terminach. Jeśli złożyła Pani wniosek o urlop dodatkowy to sprawa jest zakończona - pracodawca musi udzielić urlopu. Kadrowej moze Pani przekazać, że jeśli pracodawca uznaje Pani wniosek za niekompletny to prosi Pani o pisemną (może być mailem) informacje co ma Pani uzupełnić wraz z podaniem podstawy prawnej żadania takich dokumentów.

Być moze kadrowa pomyliła ten wniosek z wnioskiem o urlop wychowawczy, do którego załącza sie oświadczenie ojca dziecka o braku zamiaru korzystania z urlopu.
 
Do góry