reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dodatni hbs w ciąży.

natalinaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Styczeń 2014
Postów
326
Witam! Niestety odebrałam dziś wyniki jestem w 9 tygodniu i okazało się że mam hbs dodatni. Co dalej? Zadzwonilam do mojego lekarza, to nawet nie chciało mu się ze mną za bardzo rozmawiać. Kazał mi iść do lelarza zakaznego i nic wiecej nie powiedział, jak zapytałam czy może miec to czynnik na płód to powiedział, że ciężko mu powiedzieć i zakończył rozmowę.
 
reklama
To znalazłam na stronie edziecko.pl : "Dodatni Hbs nie wpływa na przebieg porodu, nie jest wskazaniem do cesarskiego cięcia. Podczas porodu personel musi jednak zachować szczególną ostrożność, gdyż Pani krew stanowi potencjalne źródło zakażenia dla innych. Ponieważ istnieje ryzyko przeniesienia wirusa w życiu płodowym na dziecko, po porodzie otrzyma ono specjalną immunoglobulinę. Mając dodatni wynik Hbs, można karmić piersią. " oraz
Link: HBS a ciąża, Porady, CIĄŻA

Poczytaj kochana na internecie a najlepiej umów się na spokojnie na wizytę u Ginekologa. Narazie nie martw się na zapas!
 
Ostatnia edycja:
No właśnie raz się martwię za chwilę już nie myślę... Już naczytalam się o biopsji wątroby
 
natalina mialam podobny problem, wykryty w 35 tc, lekarz nie kazał mi tego w żaden sposób leczyć. Przed porodem (trzeba być w szpitalu trochę wcześniej;) podają antybiotyk w kroplówce aby zwalczyć bakterie by nie przeniosły się na dziecko podczas porodu. Myślę ze nie masz się czego bać ale jeśli nie jesteś pewna umów się na wizytę do lekarza dla własnego i dzidzi spokoju. powodzenia, będzie dobrze:)
 
Umowiłam sie na wizyte dzisiaj. Jeszcze w moich badaniach odkryłam nową rzecz albowiem tarczycowe hormony nie sa zbyt dobre. Tsh niby ok, ft3 też ale ft4 jest poniżej normy..... Teraz juz naczytalam się w necie i od rana obudziłam się z bólem głowy.... A jestem juz wg usg w 9 tygodniu a wedlug om w 10. Yhh....
 
natalinaa, spokojnie, dziewczyno!:-) nie martw się tyle, bo się wykończysz;-) spokojnie poczekaj na wizytę u lekarza, internet nie wie wszystkiego. mi też wychodziły jakieś dziwności w hormonach tarczycy i w sieci widziałam takie rzeczy, że włosy na głowie dęba stawały, a endokrynolog powiedział, że w ciąży takie rzeczy mają prawo się dziać i mam po prostu kontrolować. mi wtedy mówił, że tsh jest najważniejsze, żeby było w normie. spróbuj się nie martwić, poczekaj na wizytę. będzie dobrze! nawet jak coś jest nie tak, są na to leki. wszystko będzie ok:-)
 
reklama
Do góry