reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Domowe sposoby na...

dziewczyny pomóżcie! kupiliśmy sofę manstad w Ikei, ona jest materiałowa, kolor kawy z mlekiem. Wczoraj w nocy karmiłam małego w łóżku, a że my jeszcze na cycu, więc usnęłam i ja i on. Rano sie budze a tu zalana kanapa! przeciekło przez koc i materiał. Macie jakieś sposoby na mleko? czym je odplamić z kanapy?
 
reklama
Gosia znalazłam coś dla ciebie...
Najlepiej nie czekać aż plama zaschnie lecz zająć się nią od razu. Aby usunąć plamę z mleka, wystarczy tkaninę wyprać w ciepłej wodzie z dodatkiem proszku do prania lub mydła.

Zastarzałe plamy dobrze jest wcześniej zamoczyć na godzinę, również z dodatkiem środka piorącego w ciepłej wodzie. Jeżeli plama występuje na jedwabiu, wtedy nie należy jej prac lub moczyć lecz czyścic ją wacikiem nasączonym benzyną ekstrakcyjną. Pocieramy nim delikatnie i czekamy do wyschnięcia materiału. Jeżeli nadal widać plamę, czynność powtarzamy.
źródło: Domowe sposoby i rady na wszystko - 1000rad.pl

Tkaniny delikatne i ze sztucznego włókna
Pocierać watą lub szmatką zmoczoną gliceryną i spłukać obficie wodą.

Tkaniny wełniane
Pocierać tamponem zwilżonym benzyną ekstrakcyjną i jeszcze wilgotne ślady posypać obficie talkiem.

Dywany i wykładziny dywanowe
Zwilżyć zimną wodą i tamponować czystą szmatką.
źródło: Usuwanie plam


 
dzieki wielkie Aga! mi przeschła ta plama, niestety nie chce zejść! jest w taki widocznym miejscu, ze boję sie ja potraktowac czymś mocnym, zeby jeszcze gorzej nie było!
 
dziewczyny pomóżcie! kupiliśmy sofę manstad w Ikei, ona jest materiałowa, kolor kawy z mlekiem. Wczoraj w nocy karmiłam małego w łóżku, a że my jeszcze na cycu, więc usnęłam i ja i on. Rano sie budze a tu zalana kanapa! przeciekło przez koc i materiał. Macie jakieś sposoby na mleko? czym je odplamić z kanapy?

Jak nie pomoże nic kup środek kerchera np do odplamiania tapicerek samochodowych dywanów itp . wypróbuj go najpierw gdzies z tyłu zostaw na 24 h i potem potraktuj kanapę . Droższe wyjście to zamówienie kogoś kto ją wypierze.
Moja kolezanka ma taka z ala zamszu jasnego a ma dziecko w wieku SZymka chyba nie musze pisać jak ta kanapa czesto wyglada po tym jak mała się tam bawi i je . Raz na jakiś czas wzywa gościa oni mają super środki i kanapa jak nowa , materiał się nie niszczy od tych odplamiaczy . a swoją drogą dobrze mieć taki profesjonalny w domu na wszelki wypadek .
 
Aniam właśnie myślałam juz o kims takim! moze poczekam jeszcze az sie zbierze wiecej plam bedzie za jednym zamachem. tez pomysł jasan kanapa przy dziecku?! to tylko ja moglam tak zrobic
 
gosia - daj znac jak ta sofa, bo nam sie tez podobala jako taka do salonu i w razie czego mozna dla gosci rozlozyc..


A ja poproszę o radę na plamę po czerwonym winie, sukienka satynowa jasna perłowa.
 
jeśli chodzi o sofę Manstad polecam! jest wygodna, narożna, ale mozna zamontować ja zarówno z prawej jak i z lewej strony, ustawna. Twardy materac, ale my lubimy spać na twardym. Ogólnie polecam, kolor do wyboru, można zajrzeć na stronę ikea. Ma tylko jeden minus nie jest wzorzysta tylko jednolita i każda kropkę widać, a wiadomo jak przy dziecku...
 
Dzięki, gosia!! Ja akurat wzorzystych nie znoszę, takie babcine mi się wydają:-D Zdecydowanie bardziej wole proste i jednokolorowe.


Ponawiam pytanie o plamę z czerwonego wina na sukience satynowej.
 
reklama
Dziewczyny po plamie! kupiłam wczoraj płyn do prania kokolino-do kolorów, wyprałam i plama zeszła!
Może czerwone wino też zejdzie, Elvie może spróbuj
 
Do góry